6.2.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Kouzelníkův klobouk, dva netopýři, daň z prolité krve a jak se mají v Rusku

Sdílejte článek:

M. HAKL

Nezdá se to, ale kouzelníkův klobouk je teď nejdůležitější pomůckou vlády a parlamentu. Úplně nahradil dřívější nejdůležitější pomůcku, kterou byla čamrda. Čamrda se roztočila a jaký text právě byl na straně, která padla, to potom vláda nařídila. Akorát to, co dříve bývalo na čamrdě, tedy všichni dají, všichni berou, dej dva nebo podobně, nahradilo: všichni zavřou, všichni dají, pokuta 3 miliony a všechny vyděsíme. Jenže na čamrdě je málo místa a do klobouku se vejde skoro všechno. Tak z něj vláda vytahuje: zavřu hospody, zavřu lidi, držte hubu a vakcínu dáme, nebo nedáme a dalších tisíc nesmyslů. Klobouk vydrží všechno, téměř tolik, co my.


Tváří tohoto chaosu jsou dva netopýři, jeden na postu ministra, druhý řídí stát jako firmu. Opírají se o slaměné panáky a kývače ve vládě i parlamentu a o bandu dalších. Ti všichni mají informace a vědí, že promořenost obyvatel dosahuje parametrů opravňujících uvolnit všechna opatření, která vymysleli. Určitě vědí, že stačí chránit rizikové skupiny, ale neudělají to. Raději lžou, falšují data, podvádějí a kroutí se jak hadi. Mrtvých je 15 000 nebo 5 000, je to jedno. Testy jsou spolehlivé, nebo nespolehlivé, je to jedno. Zaměníme nemocné s testovanými, je to jedno. Ignorujeme možné účinné léky, je to jedno. Vakcínu nám dají, ale jen tu, která je nejpodezřelejší a o jejíž účinnosti a povaze se vedou spory, tedy dali by ji, kdyby byla. Tedy vakcína je, ale ta je z Ruska a ta prý smrdí. Při nákupu těch ostatních se spolehli na další bandu diletantů a ani klobouk to už nemůže zachránit. Rádi by tam přidali – všechny zbijeme, všechny zavřeme, zaplať milion, pošli policii, ale už se bojí. Udělali by to, kdyby si byli jistí, že je nikdo nepozná na ulici, a kdyby věděli, že nemohou dostat po čumáku. Ale nejsou si jistí. Za chvíli už se budou muset rozhlížet, než opustí domov, parlament nebo když vylezou z dalších děr. Měli bychom je navštěvovat doma, ptát se jich, proč hlasovali pro to, či ono. Měli bychom navštěvovat jejich kanceláře a bezpočet jejich asistentů, aby si zvykli, že se nám musí ze svých činů zodpovídat. Dříve se platila daň z prolité krve. Teď naše vláda, poslanci a senátoři prolili naši krev, tak jim to nezapomeňme.

A nemysleme si, že to nejde jinak. Mluvil jsem se známým ze Sankt Peterburgu, to je v tom tolik nenáviděném a zaostalém Rusku, které nedbá práv svých občanů a které musíme pořád napomínat sankcemi a jinými opatřeními. Účinné vakcíny mají dostatek. Očkují se druhou dávkou. Otevírají. Někdo tedy umí. Je tedy potřeba vyměnit všechny, kteří neumí, za jiné. Nestačí znovu sáhnout do jeskyně s netopýry nebo vytáhnout nějakou imitaci ministra. Naše krev teče proudem, smích nás dávno přešel, ale ti, co to zavinili, si žijí v teple a chechtají se nám.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,31 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x