29.1.2021
Kategorie: Politika

Co bude dělat Donald Trump?

Sdílejte článek:

JAN URBACH

Bývalý prezident Spojených států Donald Trump nepočítá s tím, že by v nejbližší době zakládal novou politickou stranu. Místo toho se prý chce soustředit na pomoc Republikánské straně, aby v roce 2022 získala převahu ve Sněmovně reprezentantů i v Senátu. Informace o Trumpových plánech přinesla televize Fox News.

V poslední době se šířily spekulace, že D. Trump zvažuje založení vlastní strany, která by byla konkurencí Republikánům, kteří jsou v hodnocení Trumpa rozděleni, byť zřejmě většina svého bývalého politického lídra podporuje. Fox News své informace na toto téma, že nová strana není na pořadu dne, zdrojuje lidmi z Trumpova okolí.

Ostatně poradce kampaně v roce 2020 Jason Miller v neděli řekl, že Donald Trump „jasně deklaroval, že jeho cílem je získání většiny v obou komorách Kongresu v roce 2022. Plány bývalého prezidenta však ovlivní, jak budou hlasovat republikánští senátoři druhý únorový týden v procesu impeachmentu.

Aby byla snaha Demokratů úspěšná, muselo by se k nim připojit 17 republikánských senátorů. V současnosti odsouzení Trumpa podporuje asi pět Republikánů. Je mezi nimi i stranický šéf Republikánů Mitch McConnell, který doufá, že by se tak bylo možné Trumpa zbavit z Republikánské strany.

Sám Donald Trump den před odchodem z funkce v projevu na rozloučenou řekl, že jeho hnutí bude pokračovat i po skončení Mandátu. V pondělí pak oznámil vznik kanceláře, která bude vydávat jménem Trumpa politická prohlášení a organizovat jeho vystoupení. 

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x