15.1.2021
Kategorie: Ekonomika

Co nás čeká v roce 2021 a co nás asi nemine

Sdílejte článek:

RUDOLF BARANEK

Soukromníci mají za sebou nejobtížnější rok od listopadové revoluce v roce 1989. V březnu 2020 se objevil na území České republiky covid 19. Vláda poprvé, ale ne naposledy, svým nařízením znemožnila chod firem a propukla krize. Od té doby žije Česká republika ve zmatcích a nejistotě. Hluboká krize vzniklá z pandemie nesmírně jasně ukázala, jak neschopné představitele si většina občanů zvolila do čela České republiky v roce 2017. Určitě by šlo pochopit a také odpustit některé přehmaty a zmatky v určování strategie boje proti covidu 19. Tato pandemie je celosvětově obrovský problém a celý svět proti ní bojuje bez předešlých zkušeností.

 

.
Co ale nejde odpustit, jsou neustálé lži, mystifikace a zbytečné poškozování podnikajících lidí. Po 10 měsících zkušeností tvrdím, že tato vládnoucí tlupa hlavně drobné, malé a střední firmy likviduje záměrně. Když se jim to nepodařilo přes EET, kontrolní hlášení a další byrokratické zákony a nařízení, chladně využila covidu 19. Pokud by to tak nebylo, nemohli by přece zavřít „malé firmy“ a nechat otevřené supermarkety, slibovat pološíleným soukromníkům finanční kompenzace, které nikdy přes velkohubé sliby nedostali z důvodu např. byrokratické nesrozumitelnosti a náročnosti. A nemohli by také kvůli malé opravitelné chybě žadatele sankcionovat. Mají chování drábů v době nevolnictví. Neodpustitelné je také to, že svým rozhodováním likvidují firmy, které mnohdy celé rodiny budovali 20-30 let. Navíc po krachu firmy zůstanou mnohým za krkem úvěry z podnikání, které majitelé do zásahu vlády spláceli. To bude obrovský problém!!!

Jisté je dnes to, že tato vládnoucí garnitura ztratila v očích většiny veřejnosti důvěryhodnost. Všimněte si, že pokud jsou v otázkách podnikání zatlačeni do rohu, okamžitě řeknou, že zdraví občanů je důležitější. Zcela určitě ano. Nepřiznají ale, že kvůli jejich chybným rozhodnutím zbytečně zemřely stovky hlavně starších lidí!!! To je neodpustitelné.

Je leden 2021 a otázka zní, co s tím jde dělat? Věřit, že s nimi jde domluvit nějaký systémový postup, kdy tlupa uzná chyby a bude ji zajímat názor „ulice“, je nekonečně naivní. Až do voleb pojedou svoji hru, nebude je zajímat, co si o nich, kdo myslí a budou stále dokola lhát, podvádět, mystifikovat a chlubit se. Jsou tak otrlí, že jim ani nevadí, že se dnes a denně ukazuje, že ve všem mají zmatek a na rozdíl od představitelů jiných zemí na situaci nestačí!!! Na začátku neměli roušky a respirátory a trapně vítali čínská letadla, teď nemají vakcíny a ž je budou mít, nebudou jehly a očkovací místa. Pořád dokola. Až hluboká a nečekaná krize vždy ukáže, jak je nebezpečné mít ve vládě jedince s intelektem a schopnostmi na sotva průměrné úrovni, kteří jsou ale ochotni být věrnými sluhy všehoschopného „vůdce“. Ten navíc využívá toho, že opozice v parlamentu je slabá a nic nezmůže. To je přesné popsání dnešní situace v zemi.

Co tedy s tím do parlamentních voleb v říjnu 2021? Je nutné neustálým tlakem politických stran, podnikatelských asociací i známých jedinců na ně tlačit a vybojovat alespoň nějaké zvýšení ekonomických kompenzací pro poškozené obory podnikání. Ví se, že Babiš má velký strach z demonstrací a projevů občanské neposlušnosti. Byl jsem v neděli na demonstraci na Staroměstském náměstí společně s 30 lidmi ze Strany soukromníků České republiky. Velmi dobře připravené, řečníci na rozdíl od členů vlády nekoktali, nemektali a nepoužívali hatmatilku, jak jsme toho svědky dnes a denně v televizi. Je nutné za možnost přežití OSVČ, malých a středních soukromníků bojovat s velkým odhodláním a bez pardonu.

Úřady včera vydaly informaci, že v roce 2020 pozastavilo svoji činnost cca 100 000 drobných firem. Bohužel mnoho z nich už nezačne a je otázka, kolik jich ještě bude. Pro nás, kteří jsme se aktivně zúčastnili „převratu“ v r. 1989 a ve Sdružení československých podnikatelů tvrdě bojovali za obnovu soukromého podnikání, je dnešní situace, kdy bývalí komunisté a různí agenti soukromníky, a tím i jejich rodiny, likvidují, nepřijatelná.

Strana soukromníků České republiky vidí jako jediné východisko z tohoto marastu přispět k porážce současných mocných a po volbách se podílet na obnově naší vlasti přímým politickým vlivem.

Nezakrýváme, že naším cílem je mít v budoucím parlamentu 2-3 poslance z naší kandidátky a v případě účasti ve vládní koalici získat posty náměstků ministra průmyslu, zemědělství a místního rozvoje. Věřte, že naši odborníci budou nejen pro soukromníky přínosem. Mnozí jsou z různých asociací, které nás podporují, a z řad farmářů, kteří se k nám přidávají. Už nikdy o nás bez nás. Ale pozor, bude to tvrdý souboj. I soupeři jde o všechno.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,40 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x