9.1.2021
Kategorie: Politika

Co se může ještě stát v USA?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝNaše média nás informují o své pravdě, kterou má bát to, že současný americký prezident složil zbraně a uznal svou porážku. Zároveň se ve svých zpravodajstvích zmiňují o tom, že se od Trumpa odklání jeho spolustraníci, je mu znemožněno používat sociální sítě a zároveň jsou hledáni ti, kteří ne příliš výrazným násilím vnikli do Kapitolu v okamžiku jednání politiků o budoucím prezidentovi Spojených států. Součástí těchto zpráv jsou i radostné výroky o propouštění ze zaměstnání u těch, kteří byli identifikováni na záběrech demonstrantů v prostorách parlamentu. Přestože se podařilo určit minimálně dva členy Antify, hovoří se o jiných.

Absolutní ignorace nesrovnalostí a podvodů odhalených při posledních volbách ve Spojených státech je v kontrastu s tím, jak nám jsou podávány volby například v Bělorusku. Jestliže tam se Sorosova klika snaží dosadit do vedení země své lidi, pak o to samé jde v největší světové velmoci, tedy pomineme li existenci Ruska a Číny. Vysílání ČT, Novy a Primy-CNN je tragickou ukázkou degradace novinářské práce a totálním selháním nestranného zpravodajství. Jestliže jste dosud vypínali své televizní přijímače z důvodu lží o covidu-19, pak po zprávách přinášených těmito televizemi z místa dění v USA a následných diskusích musíte dostávat doslova alergii. Což se týká i ,,správně“ vybraných politologů přednášejících své názory na situaci.

Momentální stav v USA tak opravdu připomíná námi již dříve proklamovaný hon na čarodějnice. Část senátorů se dokonce snaží svrhnout Donalda Trumpa již před inaugurací, tak šílený strach panuje z toho, co by stále ještě platný americký prezident mohl způsobit. Byl zároveň odstřižen od sociálních sítí. Je s podivem, že se v tomto směru už dávno nic nedělo. Soukromé subjekty provozující sociální sítě by měly podléhat určitým zákonům a chybí nastavení pravidel, které by jim neumožňovaly popírat právo na svobodu slova a volného projevu. Mazání statusů a profilů by mělo podléhat velmi přísné kontrole a zároveň v případech, kdy zjevně nedochází k porušení zákona, je na místě tvrdý finanční postih majitelů sítí. Zákon by navíc měl přesně určit rozsah toho, co uveřejňovat je trestné a co nikoliv, přičemž za porušování zákona nesmí být nazýváno to, co může vést k odporu vůči elitám.

Snaha izolovat Donalda Trumpa je zjevná a lze ji spojovat s obrovským strachem Demokratů z konečného prokázání skutečných podvodů ovlivňujících samotné volby. Některé žaloby nadále běží a armáda v USA nemusí být úplně pod kontrolou Demokratů. Ovlivňování voleb nesporně probíhalo, to i přes tvrzení našich médií o naprosto křišťálové průhlednosti, jak by řekl Standa Gross. Řada Američanů stále věří, že Trump stávající situaci ustojí a ještě nevytáhnul poslední trumfy z rukávu. Pravdou je, že se hraje o všechno. Trumpovi Demokraté nic neodpustí, protože je v minulých volbách zesměšnil, ustál 4 roky jejich drsné ataky a ještě odhaloval jednu levárnu za druhou. Překonal vyvolání nepokojů pomocí BLM a Antify, neumřel na covid-19 a v dalších volbách je chytil při krádeži. Jeho popularitu nesnížil ani mediální tok lží a výmyslů, stojí za ním většina Američanů, přestože riskují represe. Na Trumpovi teď leží obrovské břemeno zodpovědnosti. On musí vědět, že bojuje jak za své příznivce, tak i o své bytí.

Co se tedy může ještě stát? Trump je stále hlavním velitelem armády, do jeho dikce spadá Národní garda, stojí za ním desítky milionů Američanů. Čas ubíhá, může tedy buď víceméně rezignovat, předat moc podvodníkům, uznat porážku, obětovat své nejvěrnější příznivce, kteří budou obrazně páleni na hranicích a možná radši emigrovat. Nebo se ještě vzepřít a využít svých věrných. Spustit zatýkání v řadách Demokratů i zkorumpovaných Republikánů, kteří se dali koupit. Pozavírat všechny ty, kteří se podíleli na obřích podvodech při sčítání volebních hlasů, a nakonec i vyměnit soudce solidární s Demokraty. Má na to ještě podmínky, sílu a čas? Jeho příznivci v to věří, svět to sleduje a rozumní politici mlčí. Ti méně vnímaví tleskají Bidenovi a moudří říkají vyčkejme. Možná bude ještě plno věcí jinak. Nebo také ne. To by znamenalo, že Trump přecenil své síly a možnosti, zariskoval a bohužel tak poškodil řadu těch, kteří mu věřili více, než by si zasloužil. I taková je politika.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x