8.1.2021
Kategorie: Ekonomika

Kde mám synovi koupit trojúhelník do geometrie?

Sdílejte článek:

COM/FB

Kamarádka píše oslovi, který momentálně hraje ministra školství:

Vážený pane ministře Plago,

chtěla bych Vás touto cestou požádat o radu.

Můj syn, žák 7. ročníku základní školy, si včera zlomil pravoúhlý trojúhelník, který nutně potřebuje pro výuku matematiky. Bohužel tuto naprosto běžnou pomůcku nemám v našem městě, díky nařízení Vlády ČR, kde zakoupit. Vzhledem k drastickému omezení příjmu naší domácnosti (podnikání v oblasti cestovního ruchu) musím ke zbývajícím finančním prostředkům přistupovat s péčí řádného hospodáře a nemohu si dovolit za položku ve výši cca 10,-Kč (trojúhelník) utratit dalších 89,-Kč až 129,-Kč za poštovné.

Děsí mě představa, co bude můj nebohý syn dělat, až mu dojde náplň v peru, tuha v mikrotužce nebo tuha v kružítku. Pravděpodobně pošlu manžela do lesa, aby uřízl klacík, obrousil ho do špičky a špičku opálil. Snad to bude synovi jako náhrada tužky vyhovovat. Místo kružítka bude používat očouzený klacík a bude obtahovat pětikorunu….ještě, že nám byla zachována hotovost. Snad bude paní učitelka rozumná a nebude chtít po synovi narýsovat kružnici o poloměru větším než 1 cm.
Konec sarkasmu! Ptám se naprosto vážně, jak mám synovi zajistit základní “materiál” pro povinnou distanční výuku (papíry, sešity, psací a rýsovací pomůcky )?????

Vy, Vláda České republiky, jste odsoudili naše děti k sociální izolaci, odepřeli jste jim jejich základní právo a to právo na vzdělání, protože pokud si myslíte, že distanční výuka funguje, tak Vás mohu ubezpečit, že nikoli. To, co se do loňského března naše děti naučily, to úspěšně zapomněly a znalosti za druhé pololetí loňského školního roku a první pololetí letošního školního roku jsou naprosto mizivé. I sebelepší způsob distanční (online) výuky nikdy nenahradí a ani se nepřiblíží ke kvalitám běžné výuky, kde učitel se svými žáky tvoří mikroprostor, který nelze nahradit žádným jiným zdrojem (technikou atd.)

Pokud rodiči není lhostejna úroveň znalostí svého potomka, musí se stát chtě nechtě učitelem a následně i psychologem a sociologem. Na jednoho je to někdy až dost. Nemyslíte?

Jako ministr Ministerstva školství a tělovýchovy mládeže jste garantem nezpochybnitelnosti povinné školní docházky, která je zaručena Ústavou ČR a to po obsahové i formální stránce. Kroky Vašeho ministerstva za posledních 12 měsíců směřují k absolutní degradaci vzdělávacího procesu a ve své podstatě nás tak vrací do doby před vládou Marie Terezie.

Uvědomujete si vůbec, jak moc Vaše špatné kroky způsobí nevratné škody v dalším procesu vzdělávání pro současné žáky devátých tříd a studentů maturitních ročníků??

Dále by mě zajímalo, jaký je rozdíl mezi žákem prvního a druhého ročníku ZŠ, žákem speciální třídy a žákem např. třetího, šestého, osmého…ročníku ZŠ, studentem jakéhokoli ročníku SŠ?? Na základě jakých dat jste přistoupili ke zrušení povinné školní docházky výše uvedených?? Mám si snad myslet, že děti od třetího ročníku ZŠ představují smrtelné nebezpečí pro společnost, nebo jsou snad právě ony tou nejrizikovější skupinou a jsou ohroženy na životě??

Co bude následovat?

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x