8.1.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

S EU na věčné časy a nikdy jinak?

Sdílejte článek:

KAREL PETŘÍK

EU se mění před očima. Původní cíl – těsná spolupráce států v co nejširší oblasti se mění v co nejtvrdší globální řízení všech oblastí života. Vystoupit prý není možné. Copak jsme vstoupili na věčné časy a nikdy jinak? Pokud by věčné časy s EU trvaly stejně dlouho jako věčné časy se SSSR, pak by naše dnešní děti měly šanci se na stará kolena z tohoto bratrského obětí dostat.

Je zde však reálná hrozba, že po desítkách let ředění naší populace bude naše zem připomínat spíš Afriku a snaha obnovit ČSR tak, jak k tomu došlo po rozpadu východního bloku, nebude možná. Naši staří komunisté měli sice rádi hesla o spojování a internacionalismu, ale až na několik tisíc Řeků, Kubánců a Vietnamců sem žádné internacionalisty netahali.

To ti dnešní ze západního soc. tábora jsou mnohem pilnější. Předpokládají, možná oprávněně, že je pak nebude moci postihnout osud východního soc. tábora, neboť se EU nebude mít na co rozpadnout.

Architekti budoucí Evropy ale možná hodlají uskutečnit staletí trvající turecký sen o islamizaci prostoru od Španělska k Rusku…..možná i dál. Špatná rozhodnutí obyvatel naší země nemohou na několik generací ovlivnit životy našim potomkům bez možnosti změny. EU se mění, proto není možné, aby vstoupení do ní bylo považováno za závazek na věky.

TRIKOLORA prostřednictvím předsedy představila mimořádně zajímavou myšlenku, která tento problém řeší. Cituji : Referendum se má jmenovat: Referendum o setrvání v EU. Má být zcela automaticky každé čtyři roky součástí parlamentních voleb. Není přece možné, aby lidé za zuřivé kampaně rozhodovali o 40% země, zda má být spravována lidovecky nebo komunisticky nebo babišovsky nebo pirátsky nebo trikolórovecky a o 60% se prostě jinak nehlasovalo a byla to věc, kterou nemáme právo jinak ovlivnit. Konec citátu.

Velmi se těším na to, jak budou politici všech demokratických stran vysvětlovat, že to opravdu, ale opravdu nejde! Smlouva se prostě musí dodržovat za každou cenu, jak v roce 1938 předvedli naši spojenci v Mnichově.

Myslím, že importování této myšlenky do ostatních zemí způsobí v Bruselu zděšení.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x