6.1.2021
Kategorie: Kultura a tipy

Luxusní lůžkoviny může mít doma každý. Jak na to?

Sdílejte článek:

Abyste se každou noc dokonale vyspali, je zapotřebí splnit několik podmínek. Důležitou, často však opomíjenou roli hraje kvalita lůžkovin, tedy hlavně povlečení a přikrývek. Přitom každý z vás může doma mít luxusní kousky, v nichž rádi budete trávit celé hodiny.

Co je potřeba ke kvalitnímu spánku?

V první řadě mějte na paměti, že spánek ovlivňuje to, jakou máte k dispozici postel. Musí být především dostatečně prostorná. U dospělého člověka to znamená délku lůžka kolem 2 metrů, na šířku pak alespoň 70 centimetrů. Tyto rozměry jsou dostačující k tomu, abyste při každém otočení těla nepadali na zem a zároveň měla celá postava v posteli patřičnou oporu. Měkkost lůžka pak závisí hlavně na vašem zvyku. Podstatná je matrace, jež se nesmí příliš prohýbat. Tělo na ní nesmí být nepřirozeně zkroucené.

Lůžkoviny jsou nedílnou součástí

Kromě postele je nutné dbát na pravidelnou výměnu povlečení, praní polštáře a přikrývek, aby se v nich nemnožily bakterie a roztoči.

Každý z vás si dnes může dovolit skutečně luxusní povlečení. Luxus totiž nespočívá pouze v extrémně drahých materiálech, ale v jejich opravdové kvalitě. Dále rovněž v tom, jak se luxusní lůžkoviny chovají k vašemu tělu, zda jsou příjemné na dotyk a nezpůsobují žádné alergické reakce.

Jak se poznají opravdu luxusní lůžkoviny?

Luxusní přikrývky a povlečení se stále vyrábějí převážně z klasicky tkané bavlny. Dnes už si však lze zakoupit také produkty z umělých tkanin, jež jsou ekologické a vysoce odolné vůči poškození. Jedná se třeba o mikrovlákno.

Luxusní lůžkoviny tedy poznáte nikoliv dle ceny, ale podle trvanlivosti, prodyšnosti, preciznosti tkaní, v neposlední řadě pak dle toho, jak jsou příjemné na dotyk. Nemusí se jednat hned o satén, za luxusní povlečení se rozhodně dají považovat i mnohé bavlněné varianty, jež vás vyjdou podstatně levněji, řádově pouze na stovky korun, což znamená, že jsou zbožím, které je dostupné pro každou domácnost.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x