20.12.2020
Kategorie: Ekonomika

Slovenský absurdistán: “Životu zbytné zboží” nekoupíte ani v supermarketech … je zapáskované

Sdílejte článek:

COM

Včerejším dnem začal na Slovensku lockdown, se kterým souvisí zavření všech obchodů, které spotřebitelům neposkytují životu nezbytné zboží. Znamená to, že kromě potravin a drogerií jsou zavřené všechny prodejny s oblečením a či elektronikou.

Nová vyhláška Úřadu veřejného zdravotnictví , která vstoupila v platnost 19. prosince mluví o zavření všech provozů a služeb, kromě obchodů, které prodávají životu nezbytné potraviny či drogerii. Úřad veřejného zdravotnictví ve vvyhlášce uvádí: ,, ÚVZ SR považoval za nezbytné ve vyhlášce zdůraznit, že se nepředpokládá prodej sortimentu, který ve smyslu usnesení vlády nepředstavuje sortiment potřebný k uspokojení základních potřeb. “ 

Mnohé retězce se k vyhlášce postavili zodpovědně a už ráno v nich nebylo možné nakoupit nic jiného kromě potravin a drogerie. V některých si však lidé ještě dnes ráno mohli nakoupit i zboží, které vyhláška zakázala. Podle mnoha podnikatelů jsou tato omezení nepřípustná a protizákonná. Slovenská aliance moderního obchodu a Svaz obchodu se shodly na tom, že tato omezení mohou mít právní dohru.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x