3.10.2020
Kategorie: Politika

Jak dlouho ještě budu volit nejmenší zlo?

Sdílejte článek:

DAVID VLK

„Koho budeš volit?“ Vlastně hodně těžká a osobní otázka. Koho volíš tím jsi? Mám takový pocit že už třicet let odpovídám na otázku koho budu volit takovou tou novodobou naučenou frází: “ Volím nejmenší zlo. A díky za tu možnost.“

Za komančů jsem se zúčastnil občanské povinnosti jak pravidelně legitimizovat komouše jen jednou. Volil jsem tehdy „Největší zlo.“ Rudé zmetky, kteří šlápli tomuhle národu do ksichtu s takovou vervou , že ten otlak podrážky má na tváři dodnes a taky se dodnes trochu hrbí.

Pak přišla Sametovka a  to byly zřejmě jediné volby, kdy jsem volil s nadšením, samozřejmě OF. Nebo, že bych kecal a volil pak ještě s nadšením jedenkrát ODS? Je fakt ,že zpočátku ,když se ještě nevědělo , že se krade, měla Klausova partaj nádech moderní pravicové strany o který však v divokých devadesátkách velmi rychle přišla.

No a pak už furt jenom „Nejmenší zlo.“ Nikdy si říkám, jestli by ještě menším zlem na mojí duši nebylo sedět doma a na ty volby se vykašlat. Naneštěstí ale každá doba vyprodukuje nějakého grázla, který nejenom, že se z plana hrdla cpe z obecního koryta, ale ještě u toho hlasitě mlaská a prdí a tak se volí proti grázlovi.

Letos jsem tedy zvolil protestní mix Stan a ODS. Ano Stan mi vadí asi nejmíň a kandidát do senátu za ODS je schopný manažer a prý slušný člověk, ředitel nemocnice. Vůbec je zajímavé, kolik lidí ze zdravotnictví, zejména lékařů se snaží procpat do politiky, třeba ten divnej vousáč za SPD ze Zlína. Jsou hodnoty SPD hodnotami slučitelnými s hodnotami lékaře???

Nevím, hodil jsem tam své „Nejmenší zlo“ a doufám, že současný „Grázl NO.1“ dostane na prdel …vlastně … modlím se za to, proti tomuhle mizerovi jsou kmotři z devadesátek jen drobní břídilové.

P.S. Tak trochu se tím dosavadním životem, kdy nejmenší zlo dostane skoro vždycky na prdel od největšího zla, cítím zklamán. Už hodně dlouho jsem nebyl na vítězné straně.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 2,17 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x