23.3.2020
Kategorie: Ekonomika

Už to začalo: Banky omezují hotovostní výběry

Sdílejte článek:

COM/HSP

Některé banky omezily výběry v hotovosti, poté, co bylo z účtů vybrané velké množství hotovosti. Údajně chtějí zajistit zásobování pro široké obyvatelstvo a chránit zákazníky před “riziky.

Některé banky a spořitelny zjevně snížily limity pro výběr hotovosti. Noviny  Frankfurter Allgemeine Zeitung se odvolávají na čtenáře, kteří uvádějí, že z jejich bank nebylo možné získat částky 10 000 eur nebo více. Jako příklad noviny uvedli banky v Hamburku, Heidelbergu, Stuttgartu a Severním Porýní-Vestfálsku.

Po zastavení veřejného provozu v pobočkách bank nebylo také možné z bankomatů vybrat více než 1 000 eur. Na jedné straně banky uvádějí jako důvod omezení bezpečnostní důvody – čím vyvstává otázka, zda je úkolem banky o tom rozhodovat. Na druhé straně chtějí zabránit nedostatku hotovosti na svých pobočkách.

Na žádost novin Frankfurter Allgemeine Zeitung oznámil Deutsche Sparkassen- und Giroverband-Kochfeld (Německý spořitelen a žirový svaz Kochfeld), že svaz neposkytl svým vlastním spořitelnám žádné doporučení týkající se horních limitů pro výběr hotovosti. Celkově je zásobování hotovostí zajištěno, nedojde k nedostatkům a nezbytná infrastruktura zůstane také nedotčená, uvádí se dále.

Deutsche Bundesbank (Spolková banka Německa) v úterý rovněž zdůraznila, že její trezory jsou dobře naplněné a lidé se nemusí obávat, že by peníze v hotovosti mohly chybět.

Zdá se, že mnozí občané nemají víru v odpovědné. Poptávka po hotovosti v Německu byl v tomto týdnu do poloviny týdne téměř dvojnásobně vyšší než ve srovnatelném období předchozího roku, uvedla v pátek mluvčí Bundesbank pro FAZ. Ve čtvrtek se však vzestupný trend výběrů v hotovosti stabilizoval a v pátek se výběry dokonce snížily, uvádí se známým uklidňujícím žargonem.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,25 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x