
Zpravodajství České televize porušilo zákon
TOMIO OKAMURA
Zpravodajství České televize porušilo zákon v reportáži o stejnopohlavních párech, rozhodla Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Prosazujeme konec povinných koncesionářských poplatků.
Stěžovatel Aliance pro rodinu byl úspěšný v další stížnost na zpravodajství České televize, které podle něho nesplňovalo základní standardy novinařiny a Kodexu ČT. Alianci se nelíbilo, že v reportáži „Uznávání stejnopohlavních svazků v EU“ v pořadu Události ze dne 30. listopadu 2025 nedostali slovo zástupci veřejnosti a odborníci, kteří zastávají jiné postoje, než jaké byly prezentovány v reportáži. To je podle Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) porušení zákona 231/2001 o provozování rozhlasového a televizního vysílání. Vyplývá to z rozhodnutí RRTV, o kterém informoval server Borovan.
Podle RRTV v reportáži „nebyl poskytnut prostor pro vyjádření zástupcům veřejnosti a odborníkům, kteří zastávají odlišné postoje v otázce zápisu manželství stejnopohlavních párů uzavřených v zahraničí do české matriky na základě rozhodnutí Soudního dvora Evropské unie, než jaké byly prezentovány v reportáži. Provozovatel tím porušil povinnost dbát zásad objektivity a vyváženosti vysílání“.
Jedná se již o několikeré porušení zákona ve zpravodajství ČT, na které neziskovka Aliance pro rodinu upozornila. ČT například v minulosti zvýhodnila názory ve prospěch genderistické Istanbulské úmluvy.
Poté, co naše vláda již podala zákon na úplné zrušení poplatků ČT a ČRo všem občanům a firmám od 1.1.2027 a již běží legislativní proces, jsme předložili do Sněmovny další návrh zákona ještě během letoška osvobodit od poplatků seniory starší 75 let, držitele průkazů osob se zdravotním postižením, nezaopatřené děti a rovněž malé firmy s méně než 50 zaměstnanci, což podle našeho názoru neohrozí letošní smluvní závazky a hospodaření ČT a ČRo, takže lze k těmto krokům přistoupit již letos.
FB


To je ten pravej, kterej se k porušování zákona vyjádřil.
Blekota, na co a hlavně proč jsi potřeboval imunitu?
Prostě je to sračka zbabělá která mele jen hovno s pískem. Ale debilům kteří ho volili to stačí protože jsou ještě větší debilové.
Hnus šokmookej, velebnosti!
Ses projevil jako pitomec!
Hodně trapný pokus.
Neceskou geblsovizi je nutno okamzite zrusit bez naroku na nahradu !
Ten Okamura se nedá poslouchat. On vůbec nechápe význam slov, pořád si vede jen tu svoji, nerespektuje otázky jasné i pro mněchápavé, on ani to nepochopí a ihned mluví jen to své pro své voliče. Tento člověk nemá v politice co dělat. To stejné platí o panu u Turkovi.
Jenže stejně jako každé boží si najde svého kupce, tj. i šmejd, který jek ničemu, třeba nějaká almara prolezlá červotočem, tak i třeba konkrétně tito dva současní politici ČR si našli svoje voilče. Cajk k cajku.
Jenže a to se bohužel stalo a nejsou cajkem pouze tito dva opravdu nadaní jen a jen žvanilové, už půl roku vládně, ovládá naši zemi smečka cajků. A, bohužel, tito, zvolení též cajky, mají nyní moc. Za těch půl roku zdevastovali už opravdu dost a je třeba jim dát STOPKU a říci DOST.
Vyhledávači pitomců a voliči pitomců nejste nic jiného než to co jste v poslanecké sněmovně dopustili.
Pokud čekáte, vy pitomci, na splnění slibů těch, kteří tam teď řádí, tak čekejte. Čekejte, vy důvěřiví jen pitomci! Vy, blbečci určitě těm slibotechnám příště uvěříte, protože se ne a nepoučíte, že budou na stromech růst jiternice jelita, že vše bude pro všechny zdarma, že každý ostanete ne jen klíčenku, ale i klíče ke všemu co jen chcete. Bolševika na vás! Aby se vám , vy pitomci, rozsvítilo!
To ale platí o celém parlamentu bez výjimky, nikdo z nich nemá šajn, co vlastně páchá, případně to páchá s plným vědomím, že tuto zemi tlačí do propasti – a je otázka, co z toho je horší.
Že by z toho zrovna korouhvička Okamura nějak vybočoval? V situaci, kdy ani prezident, ani premiér nepotřebovali plyšák, aby se dostali do svých funkcí? Sorry jako.
Ale vždyť o nic nejde. ČT definovaná zákonem neexistuje a tudíž neexistuje subjekt oprávněný vybírat koncesionářské poplatky. Jejich placení je čistě dobrovolná charita.
A protože jsou češi velcí masochisti, platí si dobrovolně tuhle i jiné stoky a ve volbách všeobecně hlasují pro totalitní diktaturu, jen se nějak nedokážou shodnout, zda ty ploty postaví líp Bureš nebo Foltýn.
Ale vždyť o nic nejde. ČT definovaná zákonem neexistuje a tudíž neexistuje subjekt oprávněný vybírat koncesionářské poplatky. Jejich placení je čistě dobrovolná charita.
A protože jsou češi velcí masochisti, platí si dobrovolně tuhle i jiné stoky a ve volbách všeobecně hlasují pro totalitní diktaturu, jen se nějak nedokážou shodnout, zda ty ploty postaví líp Bureš nebo Foltýn..