3.2.2024
Kategorie: Společnost

Zlikvidují každého, kdo se pokusí do té české hromady hnoje zabodnout vidle a trochu poklidit

Sdílejte článek:

ŠTĚPÁN CHÁB

Na Státním ústavu pro kontrolu léčiv se usadila škodná. Občanským jménem Kateřina Podrazilová. Ve funkci paní generální našeho úřadu pro čistotu léčiv byla necelé tři měsíce. Vyhozena samotným ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem. Podrazilová byla snad až moc zvědavá. A chtěla, aby státní úřad fungoval tak, jak fungovat má, tedy dobře. A to se u nás neodpouští, ať je ve vládě kterákoliv partaj.

Zpravodajský server iDnes informoval o tom, že Podrazilová podrazila svého zřizovatele. Zadala si totiž na svůj úřad tajnou kontrolu. To znamená, že nezaplula bez otázek do polomafiánského stínu našeho státu, kde si „velcí hoši“ hrají na svém písečku a pracují na vylepšeném principu – kdo neokrádá stát, okrádá svou rodinu. Logicky, nastupovala do úřadu, kde měla udělat pořádek a stabilizovat ho. A to se s podařenými kšeftíky a malými domů v úřadu udělat nedá. Protože se vám svěřený úřad, když nebudete takové kšeftíky mlčky přecházet, nebo se jich přímo zúčastňovat, začne nutně syspat pod rukama. Zázraky neuděláte.

Podrazilová se z tajného auditu dozvěděla, že „velcí hoši“ na SÚKLu své rodiny hlady skutečně pojít nenechají. Jinak řečeno, krmí je jako šlechtice. Na úřadu se děly mnohé podezřelé soutěže o zakázky, které byly přišité přímo na tělo spřáteleným dodavatelským společnostem. Upřednostňovali se dodavatelé, neinformovalo se o vyhlášení soutěží. Mnozí ze zaměstnanců byli ve střetu zájmů, tedy sloužili soukromému sektoru a zároveň SÚKLu (tady předpokládám, že nepekli někde na půl úvazku housky v pekárně, ale sloužili farmaceutické společnosti jako trojský kůň do našeho bezpečnostního ústavu pro léčiva). Objednávali se externí odborníci, ač jich úřad měl dost a dost. Využívaly se budovy jen napůl, ale nájem se platil citelně větší, než bylo v oblasti obvyklé. Samé šolichy a kšeftíčky a podvůdky a slizké podpultové peníze, které škodily komu? No přece státu. Protože se přikrádalo, loupilo, dohazovalo známým a spřáteleným. Taková běžná česká realita, dalo by se říct.

Co na to ministr pro vytváření clony pro pohodlné rozkrádání? Vlastimil Válek si povolal Podrazilovou na kobereček, vyptával se skrze své podřízené pouze, pouze a jen na audit, na onu kontrolu SÚKLu a pak Podrazilovou prostě vyhodil na dlažbu. Chtěla seznámit s výsledky kontroly vyšší management SÚKLu. A nejspíš i veřejnost. Ovšem ministr Válek, ta naše holubička míru s přezdívkou Leopard, uvalil na výsledky kontroly cejch mlčení. Přísně tajné. Nesmí se to dostat ven. Je to interní, nedořešené, nechtěné. Běžná česká realita, dalo by se říct.

Teď co z toho plyne. Ministr pro kšeftíky a podvůdky řekl k vyhazovu Podrazilové své. „Měla za úkol zajistit efektivní fungování ústavu, jeho personální stabilizaci a zaměřit se také na maximální aktivitu v otázce kvality, bezpečnosti a dostupnosti léčiv. To však nebylo z její strany naplněno,“ řekl ministerský mafián. Ke stabilizaci a efektivitu svěřené úřadovny je potřeba vyhnat z kožichu vši, které sají a sají a sají. To přesně chtěla očividně udělat Podrazilová. Posvítit si na tu běžnou českou realitu, která je ovšem, jak jde vidět, běžná hlavně „na panském“, tedy na území všemocných a všehoschopných vyšších úředníků. Podrazilová postupovala zcela logicky. A ministr?

Ten se očividně postavil na stranu podvůdků a malých domů. Podrazilovou, jako člověka, který chtěl očividně s podobnou praxi zatočit, vyhodil, informace o kriminálním rejdění nechal utajit a hájí se tím, že Podrazilová měla zefektivnit a stabilizovat ústav. Za necelé tři měsíce? Bez důkladného auditu? Jen tak, s vizemi, které nereflektují realitu? No jo, tradiční přístup nynějších potentátů ze Strakovky.

Je tohle TOP 09? A je to potažmo i ANO, které nechalo podobný brajgl na SÚKLu bujet pod patronací tehdejších ministrů Adama Vojtěcha, Jana Blatného, Romana Prymuly a kdo tam byl ještě… jo, ten magnát přes byty Petr Arenberger? Je v pořádku, že když se udělá kontrola, vyplují takové zdechlé velryby podvodů a nejasností? Máme vládu, která se chystala na státním šetřit. A když může, její ministr nechá zatajit výsledky kontroly a vyhodí toho, kdo chtěl ten chlév vymést. Je součástí systému. Takového podivného státního mafiánského státu ve státě, kde se z erární kasy řeže řeznicky ostrými kudlami z peněz daňových poplatníků a kdy takový systém vede k onomu českému bezčasí a bezmasí a nesebevědomí a takové blbé náladě, která říká – nic tu nefunguje, nic nemá cenu, mouchy, tady máte krmení.

Jéje, mít tam ministry, kteří to vezmou správně a zgruntu. Je to jen v SÚKLu? Není, musí to být všude. Spravedlnost funguje často na objednávku, nebo vůbec (viz třeba Ústavní soud jako prodloužená ruka nynější vlády), v armádě už se rovnou na burana rozhodli nezveřejňovat žádné ceny za nákupy, ani nákupy samotné, vytvořili tak prostředí pro masivní rozkrádačky z eráru, dotační eldorádo, nejdražší a nejméně efektivní výstavba silnic a železnice… a tak pokračovat do nekonečna. Nad vším tím bdí svou ochranou nějací Válkové a zlikvidují každého, kdo se pokusí do té hromady hnoje zabodnout vidle a trochu poklidit. Rozhodně tak vyhazov Podrazilové vypadá.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (37 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)