6.3.2024
Kategorie: Společnost

Zelený komunismus

Sdílejte článek:

LUBOŠ ZÁLOM

Jak se přibližují eurovolby, politici napříč spektrem si uvědomují, jak obrovský průšvih znamená evropská zelená politika, zejména tedy Green Deal. A začínají opatrně tvrdit, že jsme to s tou zelenou politikou trochu přehnali, a že bychom měli mnohé její aspekty přehodnotit. Alexandr Vondra, který je exponentem dnes již zelené ODS, se staví do role obránce rozumu vůči zelené politice – ačkoliv jeho stranický šéf dlouhodobě tvrdí, že zelená politika je nevyhnutelná a že pro nás znamená především příležitosti a samá pozitiva a sociální jistoty. Andrej Babiš, který sám Green Deal podepsal, se před zmateným voličským davem chová, jako by byl v této zemi snad jediným hlasem proti zelené politice. A naposled například lídryně jeho eurokandidátky paní Dostálová se na iDnes vyjádřila, že Green Deal se zvrhl a musí se vrátit na začátek.


Lze jim snad věřit? Oni si uvědomují, o jak palčivé téma jde. Široké veřejnosti začíná docházet, že sny o elektromobilitě pro všechny jsou nesplnitelné. Země, jako je např. Nizozemsko, začínají být příkladem toho, jak zelená politika nefunguje – jak působí daleko spíše jako element destrukce. Nebo snad někdo považuje elektřinu na příděl za něco pozitivního? V tom je právě ten zakopaný pes: ideologičtí původci zelené politiky právě v tomto vidí pozitivum. Nepřejí si čistou a zároveň dostupnou a levnou energii pro všechny. Přejí si žádnou energii pro nikoho. Nebo nanejvýš drahou energii jen pro vyvolené. Jejich snem a cílem je společnost, v níž je energie nedostupná.

Posloucháme-li lidi jako je Vondra nebo Babiš s Dostálovou, musíme si uvědomit, že je to jen a pouze předvolební rétorika. Zatímco nyní je jejich krátkodobou motivací získat voličské hlasy, po volbách ji vystřídá opět motivace dlouhodobá: být poslušným vazalem zelených politických autorit.

Co je na konci? Zelený komunismus. Se vším všudy.

Je tady ale na výběr alternativa: byli to Svobodní, kdo stál od samého začátku proti zelené politice – a tím proti Babišovi i proti ODS. Pokud hledáte alternativu a uvědomujete si, k čemu evropská zelená politika vede, je zde jediná možnost: sebrat všechnu odvahu a hodit to nám, Svobodným.

 

fb

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (19 votes, average: 4,63 out of 5)
Loading...
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)