23.10.2023
Kategorie: Ze světa

Zelenský dnes na Ukrajině nemá podporu

Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA

Ukrajinská vláda sestavila rozpočet na příští rok. Chybí jí však několik desítek miliard dolarů, avšak jak věří v Bankové, tohle zatáhnou západní spojenci.

Dneska kritický článek, že Němcům chybí v rozpočtu na příští rok pět miliard Euro na pomoc Ukrajině.


Je čím díl těžší sehnat finanční pomoc stěžoval si ukrajinský ministr financí.

V ukrajinských diskuzích převládá, že Západ je povinen pomáhat Ukrajině, zatímco ukrajinští politici přemýšlí, jak se dostat znovu na přední stránky světového tisku., Kyjevská vláda uvedla, že zájem o Ukrajinu klesl na deset procent článků ve světovém tisku a navíc zprávy o Ukrajině už nejsou zařazovány na přední stránky, S tím se musí něco udělat! Nějaký další masakr Ukrajinců Rusy?

A to vše za situace, kdy Ukrajinci ztrácí kontrolu nejen nad svou armádou, ale také nad svým obyvatelstvem. Když američtí a britští novináři zjišťovali náladu mezi obyvatelstvem a ta byla negativní k Zelenskému, tak Kyjev vydal výzkum, kde většina obyvatel je spokojená s politikou Kyjeva. Zprávu vydala agentura podřízená Budanovi.

Nejvěrnější Kyjevu je dnes západní Ukrajina, kam se přesunula ukrajinská bohatá elita, nejsou z toho šťastní Rusíni, kteří nejsou považováni za Rusíny, ale odnož velkého ukrajinského národa. Což nejsou. A zatímco západní Ukrajinci chtějí tak moc bojovat za Ukrajinu, velkou Ukrajinu, tak východní Ukrajinci už toho všeho mají plné zuby. Když jsou odvedeni, tak jsou posílání nevycvičení do prvních linii, zatímco západní Ukrajinci jsou v záloze.

Čím dál tím více východní Ukrajinci připomínají Zelenskému, že byl zvolen proto, že říkal, že uspořádá referendum na východě Ukrajiny, že obyvatelé rusky mluvící nesmí být utlačováni jako za Porošenka. Že přinese Ukrajině mír. Možná to tenkrát myslel vážně. Nevím.

Co byl zvolen však zakázal ruštinu, jazyk kterým společně se suržykem mluví většina Ukrajinců. Začaly se kácet sochy zakladatelů měst, protože byli Rusové.

A další a další.

Zelenský dnes na Ukrajině nemá podporu. Jeho podpora je někde kolem deseti procent. Ukrajinci by chtěli skončit válku dohodou. Nechtějí válčit. Většině Ukrajinců nezáleží na Luhansku, Donbasu. Tak proč se válčí?

Aby Ukrajinci neoběsili Zelenského a jeho partu? Což se klidně může stát. Ale proč pro život jednoho člověka musí umírat desítky tisíc dalších lidí?

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)