2.6.2022
Kategorie: Ze světa

Zelenského vydírání

Sdílejte článek:

JAROSLAV ŠTEFEC

Dočetl jsem se, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj přivítal další sankce EU proti Rusku. Dejme tomu. Nelíbí se mu ale prý “prodleva” 50 dnů mezi pátým a šestým “balíkem. Je pro něho údajně nepřijatelná.

Pana Zelenského, prezidenta země s necelými čtyřiceti milióny obyvatel, viditelně vůbec nezajímá, co je nebo není v pěkně se rozjíždějící bezpečnostní, ekonomické a sociální krizi přijatelné pro “zbylou” půlmiliardu obyvatel Evropy. Mezi nimiž je ostatně více než 12 milionů obyvatel jeho vlastní země, kteří z ní utekli už před válkou, a další milióny těch, kteří utekli po jejím zahájení.

Jak dlouho si nechají líbit tohle otevřené vydírání politické reprezentace členských zemí EU (včetně naší), které stále další a další protiruské sankce, přijímané bez viditelných negativních dopadů na Rusko, zavádějí do stále hlubší krize? Má být skutečně položena na pomyslný oltář “svobody Ukrajiny” budoucnost celé Evropy? Ve jménu čeho? Zuřivé neochoty zkorumpovaného ukrajinského vedení byť se jen pokusit o dohodu s Ruskem a zastavit krveprolévání, na jehož rozpoutání se samo nemalou měrou podílela?

Rusko naprosto objektivně, bez ohledu na přemoudřelé řeči různých bývalých diplomatů a “expertů”, dnes už žádnou dohodu ani s Ukrajinou, ani s Evropou k životu nepotřebuje. Naproti tomu pro EU je co nejrychlejší zastavení bojů na Ukrajině a nové uspořádání vztahů s Ruskem čistě existenční otázkou. Přesně v souladu se slovy Henryho Kissingera, pronesenými před několika dny v Davosu:

„Mírová jednání (mezi Ukrajinou a Ruskem) musí začít v průběhu dalších dvou měsíců, aby nedošlo k příliš dramatickým změnám a rozporům, které by nebylo snadné překonat … Věřím, že pokračování v této válce by ji mohlo zvrátit z války za svobodu Ukrajiny, což bylo podniknuto s velkou podporou NATO, na válku proti Rusku samotnému.“ A řekl také, že: „Rusko bylo celých 400 let podstatnou částí Evropy, takže si musíme dát pozor, abychom svými činy nedohnali Rusko k trvalému spolčení s Čínou.“

Myslím, že jeho moudrá slova jsou hodna toho, aby jim naslouchala (nejen) evropská politická reprezentace. Na rozdíl od nenávistného projevu jistého Sorose.

 

Jaroslav Štefec

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
80 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)