5.8.2022
Kategorie: Ze světa

Zelení kšeftují s lidskou bídou a strachem

Sdílejte článek:

MAREK HURT

Německá vládní koalice ukazuje, jak nebezpečné je podlehnout ideologii. Podmiňovat existenci energetických zdrojů snížením rychlosti na dálnicích je do nebe volající lumpárna.

V Německu se znovu rozeběhla debata o tom, že by bylo vhodné odložit vyřazení posledních jaderných elektráren z provozu. Jednoduše proto, že dodávají něco přes 10 procent německé elektřiny. Což adorované obnovitelné zdroje nedokáží, zejména v zimě, spolehlivě nahradit. A plyn, který by je, podle původních scénářů nahradil, je nyní nedostatkové zboží. Čili jde, v kontextu letošního vývoje, o zcela logický krok. Ne tak ovšem pro politiky postižené zelenou ideologickou slepotou. Sociálně demokratická partaj kancléře Olafa Scholze spolu s koaličními Zelenými chce vnutit Němcům omezení rychlosti na dálnicích (jakkoli Německo ani zdaleka nevede tabulky nehodovosti), protože se tím prý sníží emise. Tedy, ony se sníží, ale o kolik? V každém případě jim tuhle snahu zatím další strany blokovaly.

Teď však zelení fanatici vidí šanci. Chcete v zimě svítit? Vážně? No tak hlasujte pro náš pitomý a v podstatě zbytečný návrh. A ony jim to ostatní strany asi schválí. Bohužel tím však jen Němcům oddálí moment prozření. Daleko rozumnější by totiž bylo, kdyby se postavily jednoznačně proti. A vysvětlily by Němcům, že tři jaderné elektrárny samozřejmě můžou dodávat elektřinu i po konci letošního roku, ale nebudou. Protože Zelení a sociální demokraté to nechtějí. Protože nadřazují svá přání prospěchu celé spolkové republiky. Takže jestli nebude v lednu čím svítit, víte, milí voliči, komu adresovat své danke schön.

Jenže to se nestane, protože ostatní strany se, stejně jako ostatní Němci, obávají toho, že by elektřina a tím leckde i teplo, v novém roce opravdu nebyly. Jestli je něco odporný kšeft, tak právě tohle. Využít sprostě obav o základní potřeby k prosazení svých zbytečných přání, pro to opravdu žádné pěkné hodnocení není. Připomíná to však tuzemským koaličním politikům, především z ODS, co můžou čekat od svých zeleně progresivních partnerů, až dojde na jednání o budoucnosti jádra či uhlí u nás. Doufejme, že si to budou pamatovat. Protože princip vystrašit, neargumentovat a pak vynucovat, je všem zeleným progresivistům vlastní.

 

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)