26.8.2023
Kategorie: Politika

Zamete opět premiér další kauzu Vaňkové pod koberec?

Sdílejte článek:

PZ/JIŘÍ MAŠEK

Poslanec za hnutí ANO Jiří Mašek okomentoval na svém veřejném facebookovém profilu kauzu primátorky Brna Markéty Vaňkové (ODS) s pozemky a také popsal, jak vidí konec kauzy – premiér Fiala vše opět zamete pod koberec.

Jiří Mašek okomentoval kauzu Brněnské primátorky Vaňkové, která podle policie využila bílé koně, aby získala velký byt od města. Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) podle informací serveru Seznam Zprávy míní, že v kauze přidělování nebytových prostor v Brně figuruje primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS). V dokumentu, v němž sdělují obvinění dvěma podezřelým, uvedli, že prostory v domě v ulici Hlinky měly původně sloužit k vybudování bydlení pro Vaňkovou a že její příbuzní sehráli roli bílých koní.

Server seznamzpravy.cz také napsal, že k této větvi kauzy žádal ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) prostřednictvím svých ministerských pravomocí Nejvyšší státní zastupitelství o některé informace k případu.

Vrchní státní zastupitelství v Olomouci 10. srpna oznámilo, že v souvislosti s přidělováním nebytových prostor v Brně v ulici Hlinky 46 a Hlinky 46a začali trestně stíhat čtyři lidi. Dva z nich stíhají opětovně, dva nově. Žalobkyně Petra Lastovecká tehdy odmítla říci, zda dotyční vykonávají nějaké politické funkce.

Kriminalisté tři lidi podezřívají z podplacení, jeden člověk se tohoto jednání dopustil ve formě účastenství. Čtvrtého podezřívají z podvodu. Premiér Petr Fiala (ODS) ze situace kolem brněnské ODS nemá radost. Přál by si, aby už v kauze přidělování nebytových prostor v Brně padlo finální rozhodnutí, řekl Fiala novinářům po jednání vlády.

Poslanec za hnutí ANO Jiří Mašek má však ve věci jasno. Podle něj to nakonec skončí tak, že premiér Fiala opět “přimhouří oko” a postačí mu tvrzení, že prostě primátorce Vaňkové věří, že s tím nemá nic společného. Ostatně jako v případě jiné nedávné kauzy Brněnské primátorky, kdy byla na fotografii přistižena s “lajnou” kokainu.

„Zdravím všechny, jsem dlouhodobě kritický k politickým vlivům Rakušana v rezortu MV. Zde ale musím vyslovit absolutní uznání vyšetřovatelům NCOZ, že nepodléhají politickým tlakům a odvádějí skvělou práci.

Vyšetřování detektivů z NCOZ potvrdilo zjištění Seznam Zpráv. V dokumentu uvedli, že radnice pod vedením politiků ODS přiklepla 300 čtverečních metrů k bydlení nynější primátorce Brna. A že její příbuzní sehráli roli bílých koní.

„Policejnímu orgánu se jeví jako věrohodná verze, že půdní prostory byly původně určeny pro Markétu Vaňkovou, která měla nájemní smlouvy formálně uzavřeny na svého švagra a jeho družku, kteří sami neměli dostatek finančních prostředků na případnou výstavbu bytů,“ píší vyšetřovatelé NCOZ ve zmíněném dokumentu, v němž sdělují obvinění podezřelým Denise Hlubocké a Monice Janoškové.

Blažek jakékoli zapojení do kauzy odmítá. Na jaře ovšem poslal státním zástupcům čtyři žádosti o informace. Kvůli interpelaci poslance ODS Václava Krále se ptal také na osobní život dozorující státní zástupkyně Petry Lastovecké. Blažek tak čelil kritice, že zasahuje do živé kauzy, ve které figurují jeho známí.

A jak to dopadne? To bude zase v pohodě. Ona řekne, že to vůbec nevěděla, že to byla čistá náhoda, Péťa roztáhne pacičky, řekne že ji to vysvětlení věří a jede se dál,” uzavřel Mašek.

prvnipravy.cz

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
7 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)