8.11.2022
Kategorie: Ekonomika, Exklusivně pro PP

Zachováme současný dluhový a exekuční systém nebo Českou republiku? Blíží se bod, od něhož není návratu…

Sdílejte článek:

DANIEL NOVÁK

Konec soukromého vlastnictví v ČR?! Chystá se obří vlna de-facto znárodňování, živnostníci a malý podnikatelé přijdou o své provozy, občané o majetek (zejména nemovitosti) – domy a byty. Tato loupež bude větší svojí vlezlostí, než ta komunistická po roce 1948. Novinkou bude to, že velká část okradených ještě skončí v dluzích. Během několika let (zhruba do roku 2025) skočí 60-70% podniků a živnostníků, až 80% lidí přijde o nemovitosti v osobním vlastnictví a na hypoteční smlouvy.

Ten výsledek by nemusel být tak děsivý, pokud by se vláda chovala jinak, ale to už je dané. Co však výsledek činí nesnesitelně nespravedlivý, gigantický a definitivní, je dluhově – exekučním systém, který již ohrožuje už samotnou bezpečnost státu, jak ji sám definoval. Než dojde k nejhoršímu, máme pár měsíců času, abychom zatlačili na Bezpečnostní výbor Parlamentu, apod. Pokud by se to povedlo, tak by výsledky umělé geopolitické krize, byly pro ČR o více než 50% nižší. Tato loupež či znárodnění (spíše znadnárodnění) bude ukrytá za předražené a nedostupné energie, a další související věci, zrůdný dluhový systém dostane volnou ruku k plošné likvidaci majetku a životní úrovně obyvatelstva.

Takže vážení poslanci, senátoři a další odpovědní…

Nejprve se Vás chci zeptat jako odpovědného orgánu, jak chce skloubit za současné situace dluhové lobby a bezpečnostní zájmy státu, definované v Bezpečnostní strategii ČR…?

V centru našeho každodenního zájmu stojí ekonomický a společenský rozvoj. Bezpečnost ČR je založena na principu zajištění bezpečnosti jednotlivce, ochrany jeho života, zdraví, svobody, lidské důstojnosti a majetku. Je evidentní, že většina občanů ČR už tuto bezpečnost více či méně absentuje, pocit bezpečí se vytrácí. Životním zájmem je zajištění suverenity, územní celistvosti a politické nezávislosti ČR, zachování všech náležitostí demokratického právního státu včetně záruky a ochrany základních lidských práv a svobod obyvatel. Ochrana životních zájmů státu a jeho občanů je základní povinností vlády i všech orgánů veřejné správy. Pro jejich zajištění a obranu je ČR připravena využít všech legitimních přístupů a použít všechny dostupné prostředky. Naplňování strategických zájmů napomáhá ochraně životních zájmů. Zároveň slouží k zajištění společenského rozvoje a prosperity ČR. K jejich prosazování jsou voleny přístupy a prostředky přiměřené situaci. Nyní je na řadě radikální řez v jejich prosazování, protože za současné stagnace s hrozícími propady, zatím jen tušených rozměrů, nemůže být o společenském rozvoji ani řeč, tady už jde o zajištění základní vnitřní bezpečnosti, konkurenceschopnosti ekonomiky, zachování alespoň částečné elementární důvěry v instituce, zabránění výbuchu extremismu ze stupňujícího se sociálního napětí. Skutečnost, že příznivé ekonomické a právní prostředí spolu s makroekonomickou stabilitou je předpokladem pro vytváření lidských, věcných a finančních zdrojů nezbytných pro zajištění bezpečnosti a obrany státu, nebyla v časech míru, bez krize, moc brána na zřetel. Nyní by měla mít prioritu nejvyšší.

Víte jaký je plán generálního štábu Ruské federace? Ruská armáda bude udržovat válku na Ukrajině tak dlouho, dokud se Evropská unie ekonomicky nepoloží. Cílem doktríny „generála armagedon“ Sergeje Surovikina, je zlikvidování ukrajinské energetické infrastruktury, což učiní z Ukrajiny těžký ekonomický balvan pro Brusel, který unii stáhne ke dnu. Podle Surovikinovy doktríny je hlavním iniciátorem války na Ukrajině kolektivní Západ, ale nejde na něj zaútočit ruskými zbraněmi, to by znamenalo III. Sv. válku. Surovikin proto navrhuje zaútočit na kolektivní Západ zbraněmi, na které nebude mít odpověď a nebude moci Ukrajině v tomto Ruském útoku nijak pomoci, tedy s výjimkou pomoci, která povede k destrukci a k rozvratu Evropské unie. Surovikinova doktrína totiž navrhuje zahájit trvalé, permanentní, nemilosrdné a zničující přesné bombardování naprosto veškeré ukrajinské energetické infrastruktury. Podle Surovikina to povede k následující situaci. Kyjev již 8 měsíců žádá neustále kolektivní Západ pořád dokola o zbraně a munici, přičemž Západ velice ochotně toto všechno Ukrajině pořád a trvale poskytuje, ačkoli už remcá že má poloprázdné vojenské zásoby. Tím se prodlužuje válka. Jenže, když Ruská armáda začne ničit ukrajinskou energetickou soustavu, začne Kyjev kromě zbraní a munice křičet a žádat Západ rovněž o dodávky elektřiny a plynu. Jenže… jenže na rozdíl od zbraní a munice tyhle dvě věci kolektivní Západ Ukrajině poskytnou nemůže. A bez elektřiny a plynu budou Ukrajinci mrznout, podpora kyjevské vládě se razantně sníží mezi ukrajinským obyvatelstvem a Rusové tímto krok po krůčku uskutečňují své plány.

Za této situace je však pro ČR ještě horší, než plány ruské generality a krize v Evropě, fakt že budeme nejpostiženější zemí v EU. Při střízlivém odhadu za nastávající krize „český extrém“ (dluhový a exekuční systém) zdvojnásobí celkový ničivý sociální, ekonomický, politický a extremistický efekt celé války a doprovodné krize. Německo má 3 400 tun státního zlata a má vážné obavy a my jsme „v pohodě“ s těmi 15 tunami? Loňský průzkum Seznam zpráv, tedy ještě před energetickou krizí, válkou, sankcemi a celkovým geopolitickým střetem, odhalil že polovina Čechů považuje dluhový a exekuční systém za neférový až zločinný (https://www.seznamzpravy.cz/…408). Jak myslíte, že se tato polovina zachová až jí začnou chodit složenky s neskutečnými čísly za vyúčtování? A co ta druhá polovina, myslíte že zůstane celá neutrální a bude mít pochopení, že nejchudší země EU má v přelomové krizi nejdražší dluhový a exekuční systém, který po občanech vymáhá 250 000 000 000 korun (a to číslo bude brzy několikanásobné). Bude násilí, kriminalita, obrovské napětí, chaos, bude se střílet, povím Vám to. Pokud jste si včera nevšimli toho zastřeleného před Úřadem vlády, tak jen připomínám. Příští může vzít někoho s sebou. Myslete na to, 3.11. až budete zasedat. Nyní je 4 500 000 exekucí, za rok jich bude při současném systému 10 000 000 a počet lidí v exekuci se může zdvojnásobit za rok či dva. Doufám, že víte co to znamená. Stát přijde o daně, lidi odejdou do šedé ekonomiky, bude potřeba více výdajů na bezpečnost, ale nebude kde je brát…

Nikdo po Vás nechce kouzla, ale pouze využít instrumentů, které vyplývají z dosažení legitimního cíle v zájmu bezpečnosti České republiky. Neovlivníme, co se děje na ukrajinském bojišti, rozhodnutí v Kremlu ani Washingtonu, ale můžeme změnit vnitřní politiku v naší zemi. Nebudu Vám radit, zda mají soukromý exekutoři skončit, jaké mají být tarify, jak má fungovat nový systém dluhů, na to máte jistě fundované odborníky. Jen Vám říkám, že tohle už dál pokračovat nemůže, pokud chcete dodržet ústavní a mezinárodněprávní závazky, a vlastní Bezpečnostní strategii ČR. Pokud nechcete zničit celý stát, musíte jednat! Máme dvakrát tolik vězňů na 100 tisíc obyvatel, než je Evropský průměr, sedmkrát tolik lidí v exekuci, než je průměr EU na 100 tisíc obyvatel. To není normální a Vaše současné mlčení zakládá budoucí katastrofu.

Například v sousedním Německu „Pravomoc k výkonu rozhodnutí náleží výhradně státu, který působí prostřednictvím svých zástupců na základě své svrchované moci“. Z pohledu ústavy SRN vykonává exekutor veřejnou službu, kdy exekutoři pracují jako státní úředníci, pobírá každý z více než 750 exekutorů státní plat v průměrné výši 3 500 EUR měsíčně a stát dále vynakládá asi 50 000 EUR ročně na chod jeho kanceláře. To představuje zanedbatelné roční výdaje státu ve výši 1,75 miliardy Kč a obejdeme se v Německu bez veřejné debaty že se lidem berou věci potřebné pro práci, ačkoliv by to dělat neměli. Násilí, nátlak, arogance. Zabavené věci si sami levně kupují, nebo jejich příbuzní. Dokonce i manžel bývalé šéfky exekutorské komory si v dražbě levně koupil v Ostravě byt. Vše prý bylo v pořádku. Předchozí šéf exekutorské komory Juraj Podkonický se díky své „profesi“ patrně stal miliardářem. To je u „úředníka“ poněkud podivné, nebo ne? Jako by exekutoři nějakým záhadným způsobem vypadli z českého právního řádu. Aktuální průšvih s cenami energií roztočí exekuční mašinerii do vyšších obrátek. Zcela neřízený trh dodávání energií dává soukromým dodavatelům obří prostor. Buď zaplatíte nově stanovené ceny, nebo Podkonický. Tohle je plán? Je ale poněkud v rozporu s Bezpečnostní strategií ČR a klidem v ulicích.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (23 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)