
Výrok Ústavního soudu je předem znám
IVAN ŠRÁMEK
Žádný malicherný spor o účast na jedné akci NATO, ale otevřený boj o moc s cílem oslabit Babišovu vládu a posílit prounijní a proukrajinský směr německé vlády v rámci EU. Takto situaci kolem sporu mezi Hradem a vládou, nyní ve fázi podané kompetenční žaloby, vidí Erik Best. Upozorňuje na nedávný projev šéfa Ústavního soudu Josefa Baxy, který mnohé naznačil.
Účelem hradního kroku s kompetenční žalobou je podle Erika Besta dostat Petra Pavla už na nynější jednání aliance v Turecku.
Bude z toho chtít vyvodit precedens v tom směru, že jestli ho vláda nesmí vyloučit v tomto případě, má to platit i do budoucna pro další případy.
Většinu ústavních soudců VYBÍRAL a JMENOVAL Petr Pavel!
Předseda Ústavního soudu v půli června v Terezíně vyzýval k tomu, abychom se postavili lžím a autoritářským lídrům. Konkrétně říkal, že role každého z nás je nebýt lhostejný a být připraven k obraně základních hodnot a institucí. Ústavní soudce normálně takové projevy nemá. Už tehdy se mluvilo o tom, že kompetenční žaloba bude podána a pan Baxa ve svém projevu hovořil v podstatě stejně jako pan prezident a jeho poradci!
Víme, jak okolí prezidenta mluví. Víme, jaký mají názor na Trumpa a víme, jaké mají názory na euro, federalizaci EU nebo zrušení práva veta. Víme také, že chtějí ovlivnit dění v České republice a Evropě. Jak už o tom mluvil pan Baxa, který řekl, že se máme k dění ve světě postavit a sdělil to v kontextu, že zde máme negativní příklady Trumpa a Putina a lze z toho vyvodit, že mezi ně počítá také Babiše. Baxa tvrdil, že máme povinnost konat i povinnost se tomu postavit. Teď mají tu možnost. Pokud přijde precedenční rozhodnutí Ústavního soudu, do budoucna to znamená jediné. Prezident bude tím, kdo bude moci určit, kam pojede a při jakých příležitostech bude zastupovat Českou republiku.
Pokud by Ústavní soud Hradu vyhověl a de facto tím prezidentovi přidal pravomoci na úkor vlády, jaké důsledky by to podle Erika Besta mělo?
Krátkodobý efekt spočívá v podrývání autority vlády. Pokud do Ankary nebo na jinou akci pojede prezident a bude prezentovat jinou politiku, stane se novou autoritou, na kterou bude muset premiér Babiš nějak reagovat. Buď proti Pavlovi přitvrdí, anebo to přijme a bude muset trochu kočírovat menší koaliční strany. Jak jsem říkal, důležitější ale je, pokud by nastala nějaká krize. Bude-li válka, kdo bude zastupovat Českou republiku? Prezident sice nemá výkonné pravomoci, ale bude tím, kdo by udával směr, což je v klíčovém okamžiku strašně důležité.
Petr Pavel by chtěl větší součinnost s Německem. Už o tom Pavel mluvil, když říkal, že chce, aby Německo zaujalo v EU nebo v tomhle regionu vůdčí pozici. Na druhou stranu Babiš v pátek kritizoval kancléře Merze, že nechce vést rozhovory s Putinem. Merz prosazuje v podstatě totéž, co Petr Pavel. Tedy víc vyzbrojovat Ukrajinu, tvrdí, že musíme přitvrdit a Ukrajinu podporovat. Zatímco Babiš to nechce.
Příklon Petra Pavla k Německu se ukázal i v době konání sudetoněmeckého srazu v Brně, kdy této akci nejen udělal záštitu, ale ještě ve stejný den na Hradě přijal bavorského premiéra, který do Česka přijel právě kvůli své účasti na brněnském sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu. V reakci na to se objevila řada komentářů, podle kterých by Pavel nejraději z Česka udělal další německou spolkovou zemi, protože by tím posílil EU.
Cílem celé akce je oslabit českou pozici ve chvíli, kdy oficiální pozice České republiky není příliš evropská. Když Petr Kolář říká, že se Macinka chová pubertálně, tak je to dobrá strategie pro dosažení cíle v podobě snížení autority všech vládních politiků, kteří jdou proti Hradu.
„Když porovnáte projev Josefa Baxy s tím, co říká Petr Pavel a jeho poradci, je tam shoda. Shodně říkají, že se musíme bránit vůči autoritářským politikům, kteří nám chtějí škodit. Mají tím na mysli minimálně Okamuru, možná i Babiše. Potom je logikou pana Baxy skoro povinností Ústavního soudu, aby zasáhl“, říká Erich Best.
FB


Musí se vláda povinně řídit výroky Ústavního soudu?
Nebo je jen vezme na vědomí?
Musí, protože je účastníkem řízení.
Ale myslím, že tady žádný výrok proti vládě nehrozí, protože ÚS žalobu odmítne, protože nemá o čem rozhodovat. Žádné ústavní ani zákonné právo, resp. žádné kompetence nebyly porušeny.
No nevím, mám velice vážné obavy.
My Češi máme jednu historickou vlastnost, nebýt sami sebou a stále někam patřit a někomu podlézat a sloužit, jednou východu potom zase západu a časem možná Asii to ukáže čas.
Jak se objeví někdo, kdo by chtěl republiku buď patriotickou nebo alespoň neutrální, okamžitě je michmrdy napaden a určen k likvidaci, my si naše prdelboty vzít nenecháme, stále je dost zadků kam můžeme zalézt a stejný postup je potom s veřejnoprávními médii, které budeme bránit vlastním tělem, včetně vypatlaných studentů, kteří nikdy nezaplatili korunu na poplatky a na ČT a rozhlas z vysoka se..u, ale ve stávce s ksichty upřenými do obrazovek mobilů se angažují drtivou silou, generace hlupáků s přesvědčením že elektřina se vyrábí v zásuvce a maso, vejce a mléko v hypermarketu.
Pan Best je určitě chytrý novinář a patří k tomu lepšímu v této branži, ale nerozumí ústavnímu právu a řízení před Ústavním soudem.
Neexistuje totiž formulace výroku soudu, který by stanovil, že na daném jednání NATO v Ankaře musí ČR zastupovat prezident republiky. Vždycky totiž takový plán zahraniční služební cesty podléhá schválení vlády, tedy premiéra Babiše, která rozhoduje hlasováním ve sboru, takže je absurdní myšlenka, že jednotlivým členům vlády by ústavní soud nařídil, jak mají hlasovat.
Ostatně prezident není za své konání ani odpovědný, pročež odpovědnost za něj nese vláda.
Petr Pavel tahá za kratší konec provazu a s vysokou pravděpodobností skončí jeho žaloba fiaskem, protože soudci ze sebe nenechají jenom kvůli němu dělat idioty. Košile bližší než kabát.
Liberofašista Baxa v čele soudu má kromě dalšího pouze jeden hlas ze všech patnácti soudců.
Včera si ústavní právník prof. Gerloch dělal dokonce z té Pavlovy žaloby legraci, jak je infantilně sestavená.
Výrok jakéhokoliv soudu musí být vykonatelný, což zde není vůbec možné.
Ta žaloba je sice srandovní, ale Ústavní soud, PePa Stosedmička, současná „vládní“ opozice si to do týdne docela jistě prosadí.
Asi nevíte, kolik svých soudců za své kariéry PePa ustanovil do funkce, že?
Chápu, že laická veřejnost je znepokojena skutečností, že ústavní soud je skoro celý jmenovaný Pavlem.
Ale ta kompetenční žaloba je takový učiněný blábol, že si tím soudci nebudou likvidovat svou právnickou kariéru. Jsou totiž jmenovaní jen na 10 let, což je jen jedna čtvrtina či pětina profesní dráhy právníka.
Nicméně to je vše, co pozitivního lze o ÚS říci. Liberofašistickou ideologii šíří prostřednictvím tisíců anonymních rozhodnutí, kterými pošlapávají základní práva občanů ve jménu této zrůdné ideologie a těch, kterým její cíle slouží. Pravý prostor o tom přináší děsivé zprávy velmi často.
Ten odporný bolševický bezpáteřní šmejd bude ještě dlouho škodit této republice.
Asi bude muset vláda podat na Ústavní soud kompetenční žalobu na Ústavní soud.
E.B. si tipnul výsledek, prakticky se rychle uvidí je-li „ústavní“ soud zaměstnancem hradu nebo není , každopádně ( a v tom je to kouzlo toho blba na hradě) ať bude výrok tak anebo opačně , vždy to přispěje k destrukci „systému“