25.11.2022
Kategorie: Společnost

Výcvikový tábor

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Můj dnešní článek je vlastně pro Andreje Babiše. Nemusel bych ho vůbec dávat ven, mohl jsem mu něco podobného poslat mailem. Ale kdo ví, jaká sekretářka mu to tam předžvejkává a ke komu se to dostane. Zdvořilou odpověď nepotřebuju. Takže to zkusíme takto. Třeba Vidláka čte někdo, na koho Andrej dá a přetlumočí mu to líp, než stranický aparát.

Pokud je mi známo, příští týden má naše sněmovna rozhodnout o pobytu příslušníků ukrajinských vojsk u nás. Mají to na programu mimořádné schůze. Ano milé děti, tím se myslí henten výcvik ukrajinských kluků, aby při svém umírání pod ruskými šrapnely, ještě trochu Putinovi zatopili. Aby se ještě chvíli dala živit ta iluze vítězného ukrajinského postupu. Aby se ještě nějakou dobu dalo halasně vykřikovat, že Rusko je před kolapsem. Naše republika se má podílet na tom, aby další ukrajinské děti přišly o táty a ukrajinské matky přišly o syny. Matně si vybavuji, že prachy už jsou zajištěné.

Nechci být špatným prorokem, ale tak trochu bych si myslel, že toto hlasování je na Veľkého Bociana docela dobrá past. A protože ho mám pořád celkem rád a nejsem proti němu nijak vysazený, tak bych ho chtěl normálně varovat:

Milý Andreji. My tu teď máme takovou politicky nestabilní situaci. Dezoláti se umějí svolávat bez asistence České televize. A na každého dezoláta, který přijede do Prahy na demonstraci, připadá nejméně pět dalších, kteří mu fandí z domova, protože přijet nemohu. Těch milion propadlých hlasů, které jsi loni nedostal ve volbách, to jsou přesně ti, kteří čtou henty dezinformační weby.

Já vím, neděláme to profesionálně. Chybí nám redakce, redaktoři i peníze. Ale to bys člověče nevěřil, léta drobné práce vykonají své a dosah už prostě máme. Dokonce je možné, že jsi nás vyrobil ty sám dobou covidovou. Tehdy se asi nejvíc lidí odtrhlo od České televize a začali si hledat jiné informace. Tohle už nikdo nevezme zpátky. Víš, směr je dán. Lidi jdou od majnstrýmu k alternativě. Upřímně neznám nikoho, kdo by byl od nás dezolátů a po dostatečné mediální masáži a fejsbůkové cenzuře nakonec prohlédl a přidal se libtardům. Pravda a láska ubývá, evropské hodnoty ubývají, transatlantické přátelství ubývá. Naopak přibývá těch, kteří nemohou České televizi přijít na jméno. A teď v poslední době se to celé dost zrychlilo.

Ne, neumíme kampaně velkých médií. Neumíme lidem prát do hlav dokolečka dokola nějaké kecy, které je zblbnou. Neumíme pracovat kvantitou a opakováním manter do zblbnutí. Pokud chceme lidi k něčemu vyburcovat, musíme se dát hodně záležet. Musí to být kvalitně napsaný článek, který chytne za srdce, aby to s lidmi pohnulo. Ale… jak vidíš, celkem jsme se to naučili.

Představ si, těchto milion propadlých hlasů se od nás – alternativních blogerů – příští týden dozví, jak hlasovalo ANO ohledně výcviku ukrajinských vojáků… a my jsme tu takoví míroví štváči… Nějak nám ten konflikt k srdci nepřirostl, ani osm měsíců mediální masáže nás nepřesvědčilo o tom, že Rus je jednoznačně zlý a Ukrajina jednoznačně hodná. Také nejsme úplně blbí a pamatujeme si, že Rusko se prakticky od prvního dne války okamžitě zhroutí pod sankcemi a bojovou činností chrabrých Ukrajinců, ale skutek utek. Navíc je všude jaksi draho, projev našeho vrchního lampasáka Řehky, jak se máme chystat na velkou válku, nám moc klidu nepřidal, nemáme rádi Černochovou a vůbec celou Pětikolku a tak prostě nejsme nadšení z toho, že se tu má udělat další krok směrem k válce.

To víš, pamatujeme si z občanské nauky, že prezident je henten vrchní velitel ozbrojených sil… A když nám Řehka vysvětluje, že se máme chystat na válku velkého rozsahu, tak nás prostě musí zajímat, co si o tom myslí jednotliví kandidáti. Jestli náš budoucí prezident udělá totéž, co ten ukrajinský a nažene nás všechny do masakru na východní frontě. My jsme si to téma nevymysleli, to Černochová s lampasákem. Teď máme zrovna příležitost se na to zaměřit a tohle bude důležité, důležité, důležité. Tak důležité, že všechno ostatní začíná být zbytné. Do tohoto týdne šlo „jen“ o chudobu. Teď už začíná jít i o život.

Navíc… většina z nás tě od covidu nemá ráda. Nemohou ti zapomenout ty lockdowny, ale snadno zapomněli, že jsi jim za to sypal peníze… A ti, co se s tím nějak vyrovnali, ti tě stejně berou jen jako menší zlo a hodlají ti to hodit se skřípajícími zuby. Ale jejich přesvědčení visí na vlásku…

Zkrátka, já mám prostě takový neodbytný pocit, že hlasování o výcviku ukrajinských vojáků, ti buď vyhraje nebo prohraje volby. Všichni tady na to budeme bedlivě koukat a podle výsledku si pak uděláme nějaký obrázek o hnutí ANO. Heleď, on ten obrázek ani nemusí být ani pravdivý, ale víš, můj včerejší článek o Řehkově přípravách na velkou válku docela zarezonoval. Přečetlo si ukrutně velké množství lidí, hojně to sdíleli, takže téma války na Ukrajině je velmi velmi silné. A všichni v Evropě dělají všechno pro to, aby dál silné bylo.

Před parlamentními volbami jsi do republiky přivezl Orbána a byli jste k sobě jako dvě hrdličky. Hodně lidí to od tebe bralo jen jako pózu, že ve skutečnosti je ANO stejné jako ODS… Já osobně si to sice nemyslím, ale nejsem Mára Prchal a nemám peníze na kampáááň, která by lidi přesvědčila, že Orbán a Babiš jsou skoro to samé, jen Orbán umí líp česky…

Heleď, nechci dávat panské rady, jak máte hlasovat. Je mi jasné, že takhle to nefunguje. Ale také je mi jasné, že právě tohle hlasování hodně lidí utvrdí, jestli je hnutí ANO součástí problému nebo součástí řešení. A jestli ti mám trochu pomoci s hentou tvojí pozitivní kampaní a nemám ze sebe dělat debila, tak by se mi fakt hodilo, aby lidi při tomto hlasování zjistili, že ANO je jako FIDESZ a ne jako TOP09.

Všichni víme, že prezidentské volby budou docela fičák. Je nám jasné, že na tebe zase vytáhnou všechno možné i nemožné, hnojomety jsou už určitě nachystané… na Alternativě tě leckdo nemá rád, ale na majnstrýmu tě nenávidí spolehlivě všichni. A čím víc novinář, tím větší zášť.

Že se Miloš Zeman stal prezidentem, to rozhodlo 70 tisíc lidí a já mám takový pocit, že tentokrát by to mohlo být ještě těsnější. Tak se nad tím hlasováním na poslaneckém klubu pěkně zamyslete, udělejte si kolem toho nějakou tu tiskovku, pěkně zdůvodněte svůj postoj a zkuste se postarat, aby se milion mírových štváčů nerozzuřilo a neřekli si, že to raději hodí Březinovi. Hrajete o dojem, jestli jsi český Orbán, nebo český Biden…

Oni se nám teď míroví štváči sejdou na Letné. O vojně a míru se tam bude hojně mluvit, protože všichni víme, že naše ekonomika, plyn a ropa jsou s válkou na Ukrajině spojité nádoby a jsou mnohem spojitější, než by kdo čekal… Takže veškeré recepty na drahotu od odborníků se tak či onak kolem války budou motat. Lidi si to vyslechnou a příští týden se budou pídit, jak jste hlasovali a proč. Tak to nezvorejte. K čemu je ti hnutí ANO, když ti to prohraje volby, no ni?

V sobotu o tom budeme na Letné docela dost mluvit. Budeme se pídit, jak to prezidentští kandidáti mají. Nechceme americké hegemonii obětovat naše syny a táty.

Je tu milion hlasů, pro které nikdy nebudeš dobro. Ale pro leckteré z nich můžeš být menší zlo… Hlasování v příštím týdnu to ukáže.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (48 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
131 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)