18.5.2023
Kategorie: Politika

Volby jen pro mladé? Korporátní média se už ani netají tím, že zcela pohrdají demokracií

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Možná jste i vy narazili na propagandistické stoce „Seznam“ na článek, ve kterém se zcela otevřeně vyjadřují k nutnosti zakázat seniorům volit, zatímco dětem bez zkušeností a zájmu o politiku je třeba volby umožnit.

Autor se ohání demokracií, ale připadá mi, že by perfektně zapadl do 50. let minulého století. Byl by takovým tím nadšeným svazákem budujícím nové lepší zítřky, ideálně bez obtížných kulaků a živnostníků. Nicméně tehdy si soudruzi alespoň příliš nehráli na demokracii.

Zatímco takzvanou „lidovou demokracii“ vystřídala „liberální demokracie,“ (všichni víme, že demokracie s přívlastkem žádnou demokracií není) tito soudruzi, kteří se jen změnili v eurosoudruhy, jsou stále stejně totalitního smýšlení.

Pisatel článku uvádí, že by se mělo zrušit volební právo pro seniory a pro mladé by se naopak mělo povolit již od 16 let. Přitom právě mladí oplývají absolutní politickou negramotností a velmi lehkou manipulovatelností.

Mezi seniory je mnohem víc těch, kdo se zajímají o politiku a mají jistě i lepší celkový přehled. A to je poněkud nebezpečné. 16letým dětem by stačilo podstrčit pár aktivistických youtuberů, poslat do středních škol  vyškolené politruky z neziskovek (což se již dávno děje) a „ideologicky správně kovaný volič“ je na světě.

Ovšem zde je řeč jen o české mládeži. Je patrné, že zcela zjevně politicky negramotný pisatel článku nemá ponětí, co se děje za našimi humny. V zemích jako Švédsko, Finsko, Nizozemsko, Rakousko a dalších vyhrávají tzv. „studentské volby“ antisystémové strany, které hodlají odejít z EU.

A to přesto, že mezi mladými je již nemálo „Novoevropanů,“ jejichž volební preference jdou směrem k systémovým stranám jako jsou socani a Zelení. Mladí z řad původního obyvatelstva stále více podporují opačnou politiku než naše mládež.

A podobné tendence jsou patrné například i v Německu, kde velmi posiluje mládežnická základna AfD. A to až do té míry, že je již nechávají sledovat. Nejde však jen o západní mládež, třeba i na Slovensku dopadají studentské volby v protestním duchu.

Mám dospělého syna, který byl ještě před pár lety na střední škole. On sám mi vyprávěl, jak jim tehdy podsouvali Piráty v situaci, kdy se drtivá většina jeho spolužáků o politiku vůbec nezajímala.

Pak na to, co jim podsune škola, mnozí lehce naskočili, aniž by tušili, co jsou Piráti zač. Volili podle názvu, který jim připadal rebelský.

Mládež je stádní a v momentě, kdy si naši mladí začnou uvědomovat, že jsou v jejich následování systému v Evropě téměř sami, ale začnou vnímat i to, jak strašná budoucnost je pod kuratelou EU čeká, začnou také měnit názory. A to hezky rychle.

Vlastně by stačilo pár mladých youtuberů v jejich věku a víc mladých politiků na opozici a mládež začne měnit názory rychleji než kdo čeká.

Zatím se však systému daří udržovat mladé na své straně, protože u nás nemá viditelnou opozici. Mladí jsou totiž velmi lehce manipulovatelní, což bylo znát nejen v oněch výše zmíněných 50. letech u nás, ale příkladem byla i zfanatizovaná Hitlerjugend.

Všude, kde se vyskytl totalitní režim, se zaměřil právě na mladé, kteří se vyznačují stádním chováním a velmi lehkou manipulovatelností. Snadno manipulovatelní jsou samozřejmě lidé v jakémkoli věku, ale u mladých je to patrné zdaleka nejvíc.

Pokud může člověk pít alkohol, řídit auto či uzavírat sňatek až od 18 let, pak zřejmě nebyl tento věk zvolen náhodně. V některých zemích je dospělost určena dokonce až na 21 let.  Pokud někdo není způsobilý v 16 letech pro uvedené, neměl by být ještě ani dostatečně politicky gramotný,

Pokud tedy Seznam míní, že seniorům by mělo být odňato volební právo ve prospěch nezletilých dětí, které jsou v 99% nejen politicky negramotné, ale i bez praktických životních zkušeností, pak potvrzuje to, co všichni dávno víme.

Korporátní média zde nejsou proto, aby informovala, ale proto, aby manipulovala a podsouvala jako normu něco co bylo dosud nepředstavitelné.

Zajímavé je, že v zemích, kde se mladí voliči soustřeďují na protestní strany, se o snížení volebního věku ani neuvažuje. Někde již volební věk 16 let zavedli a nyní z toho mají těžkou hlavu, protože názory mladých se začínají měnit. Pomalu, ale jistě.

Systémové strany volí většinou jen mladí z řad „nového“ obyvatelstva.

Pokud by nakonec skutečně došlo i u naší mládeže k podobnému procitnutí jako u mládeže z některých jiných evropských zemí, pak by vlastně ani takové snížení volebního věku nevadilo.

Ovšem zakazovat komukoli dospělému volit nemá s demokracií nic společného. Volit by měl mít možnost každý svéprávný dospělý člověk.

A pokud si na Seznamu myslí, že je demokratické komukoli jeho volební právo brát pouze na základě věku, pak lze jen zkonstatovat, že tím jen potvrzují své totalitní myšlení, které doslova tryská z většiny tamních článků…

 

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
50 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)