15.4.2023
Kategorie: Politika

Vládne nám šílený premiér …

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Poslední mediální výstupy mě v tom utvrzují. Když se dívám na to, jak ta statická figura odevzdaně opakuje naučené texty s naučenými gesty, která sice ztrácí na razanci, ale pořád tam jsou, jak je zcela mimo realitu a žije si svůj jednoduchý svět, začínám mít regulérní pocit, že tohle už je nebezpečné.

Někdo kolem našeho současného premiéra vytvořil bublinu paralelního světa a úspěšně ho v ní drží. Není to nic neobvyklého, děje se to dost často a většinou to špatně končí. Loutka odchází, je odejita a nebo přímo obětována. Ale o tom psát nechci, v podstatě to mi na tom nevadí a je mi to celkem fuk. Vadí mi ale to, že nás všechny hodlají obětovat s ním.

Před pár lety to byl víceméně rozumný člověk, s rozumnými názory. Na EU, na migraci, na Green deal na spoustu dalších věcí. A pak se stalo něco, co tohoto člověka obrátilo naruby jako hadrovou panenku. Navlékli mu brýle, nastřelili vlasy (moje spekulace, ale samo sebou ta patka nebude) a řekli mu, že z něho může být evropský lídr. Ne český, ne náš, ale celoevropský.

Že to bude on, kdo spojí tu správnou část Evropy a dosadí do vedení ty správné lidi a správné názory. Dali mu vládní speciál, salutujícího pilota, poskoky tvářící se, jak to všechno funguje, dramatické výstupy intelektuálního guru, které se mu budou líbit doplněné dramatickou hudbou. Petr Fiala se zřejmě do této polohy dostal rychle a snadno. A uvěřil všem těm nesmyslům a blábolům, které nám prostřednictvím svého týmu omladiny a servilních na stát a jeho peníze přisátých poskoků denně sděluje.

Tento „slušný“ nejlepší premiér nás dovedl do katastrofálního stavu veřejných financí, k cílené likvidaci lidí s jinými názory, k likvidaci střední třídy, postavil proti sobě generaci seniorů a mladých, ze kterých pomocí propagandy, zničeného školství a státem podporované neziskovkové masírky udělal téměř nenávistné Rudé gardy. Netají se tím. Podporuje to.

Chaoticky krok po kroku ničí naši zemi, za pomoci státní moci, silových ministerstev, soudnictví, mainstreamových médií a všech těch svých přitakávačů umlčuje jeden nepohodlný názor za druhým. Jednou se to ukáže. Jak dlouho to bude trvat je zřejmě i na nás. Na každém z nás. Jak moc si necháme vládnout šíleným premiérem, jak moc jsme ochotni se podrobit strachu a rezignaci, jak moc a jak dlouho se budeme tvářit, že je to ještě dobré. Že může být hůř. Může. Šílení lidé dělají totiž šílené věci. Ale to už je potom většinou velký průšvih, který neodnese jen ten premiér. To už se většinou počítá na statisíce.

Jana Marková, fb

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (50 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
78 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)