29.7.2023
Kategorie: Politika

Vláda se o nás pečlivě stará

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Vládní vražedný úsporný balíček spojený s ožebračováním českého národa a s podporou bohatnoucího ukrajinského diktátora a jemu blízkých spolupracovníků má další pokračování. Zatímco Zelenského ministr koupil za 7 milionů eur své dceři vilu na Azurovém pobřeží ve Francii a sám ukrajinský a všude o peníze a vojenský materiál žebrající prezident Zelenskyj také nestrádá, my skládající se na jejich režim a blahobyt dostáváme jednu ránu za druhou.

Státní kasa je vymetená a rozpočet je dotován půjčkami, jejichž úroky a splátky budou dusit ještě děti našich dětí. Fialova vláda není schopna udržet míru zadlužení nastavenou Andrejem Babišem v době covidové ani při čerpání nových půjček. Schodek už nabral obludné rozměry a ani dalších jidášských 120 mld. korun od bankéřů ho kosmeticky nestíhá snížit. Absolutní diletantství vládních úředníků a jimi držená pomatená ideologická linie nás stojí budoucnost. Hledání peněz už dosáhlo extrému a tvrzení, že minulé vlády ignorovaly potřebu změn v mnoha oblastech je jen shazováním viny na své předchůdce. Ne, že by se od roku 1989 neděly obrovské ,,prasárny“, je neskutečné a nevyčíslitelné, kolik se toho rozkradlo, přičemž Klausovo zhasnutí, při němž se přesměroval státní majetek do soukromých rukou zástupců mnoha národů a stran, bylo mnohem delší, než bylo únosné. Ale současná vláda nemající už téměř co prodat jde přímo po nás.

Doba rozplynutí zbytků po komunistech skončila Topolánkovým nástupem k moci a Kalouskovými církevními restitucemi. Právě Topolánek odstartoval neuvěřitelné eurounijní řiťolezectví a hoblování českého národa. Za něj se změnily toky plynu a energií. Jeho proslulé výlety do Toskánska a snaha vyrovnat se evropským politickým elitám nás dosud straší. V zemi už nezůstalo nic, co by mělo hodnotu. Dokonce i um českých zlatých ručiček zanikl likvidací učňovského školství. Přišla nová mladá generace, která nic neumí, nic nerespektuje a považuje se za natolik inteligentní a progresivní, že ji ta starší překáží. Množství nesmyslných středních a vysokých škol není obrazem vzdělanosti národa, ale spíše jeho naivnosti. Zní to smutně, ale bohatství vzniká z práce, a nikoliv z filosofování či šaškování na divadelních prknech.

Máme více umělců než řemeslníků a mistrů v různých oborech. Je mnohonásobně více vysokoškoláků než skutečně inteligentních lidí toužících po znalostech. Jejich prioritou jsou zohýbané ideologie typu záchrany planety, překrouceného pohledu na svobodu a demokracii a ignorace přírodních, fyzikálních a ekonomických zákonů. Bohužel už se tato mladá generace dostala do politiky a vytváří totální poušť či paseku. Viz Pekarová Adamová, Richterová a celé Pirátstvo, ale i ODS či Jurečka s Výborným od Lidovců. Ani STAN vedení relativně mladým Rakušanem nezaostávají. Vše vedeno učitelem češtiny a dějepisu Fialou pyšnícím se přednášením na politologické fakultě kde jinde než v Brně. Už to je varováním. Abychom nevynechali starší zástupce ve vládě, Stanjura není mládežník, ale zase je to pouhý elektrikář na Ministerstvu financí. To hovoří za vše.

Posledním počinem vlády při hledání peněz pro Zelenského je schválení opětovného navýšení spotřební daně u nafty. Což přináší další zdražení všeho, co se musí přepravovat. Platby za dopravu se dotknou obchodu s čímkoliv, stavebnictví, soukromých financí, prostě kompletní ekonomiky. Jen pro zajímavost, Německo razantně navyšuje mýtné a nákladní auta starší než 4 roky budou zatížena dalšími poplatky. Evropská unie a státy v ní se úplně zbláznily. My však vedeme. Němci se diví cenám, které tu jsme schopni platit za energie a plyn, Češi mlčí. Nevzpírají se, pouze hledají zdroje, ze kterých by vše poslušně platili. Asociální vláda je drtí dále a opět sáhnula k nejjednodušší formě zlodějny a po navýšení odvodu daní firmám opět odloupla pro sebe kousek z ceny pohonných hmot.

No, a poté tu máme ještě důchodovou reformu. Senioři současným mladým doslova překáží, přestože právě jejich práce živila tuto republiku. Až vymře poslední generace řemeslníků, stavitelů a strojařů, tedy produktivních Čechů, nezbude tu vůbec nic. Pár Ukrajinců, kteří se tu něco naučili a stali se součástí pracující třídy, nás nezachrání. To proto, že nad sebou mají několik pater složených z příživníků, mafiánů a lumpů. Ti navíc neplatí většinou daně, mohou totiž po zbohatnutí klidně zmizet beztrestně zpět na Ukrajinu. Stavebnictví či úklidové firmy jsou toho důkazem. Na důchody nezbývá už nyní, natož až je budou vytvářet všichni ti kancelářští ideologové. Celá důchodová reforma a odsuny odchodů do důchodu jsou jen zastíráním faktu, že vláda potřebuje, aby lidé zvyklí pracovat makali co nejdéle.

Fiala zaráží vědomě poslední hřebíky do rakve české státnosti a ekonomiky. Přiznejme si, že jsme na pomyslném evropském dnu, na které jsme spadli z celkem solidní výchozí pozice z roku 1989. Trvalo to 34 let, což je doba nepříliš dlouhá. Po komunistech zůstala hořká pachuť, po jejich nástupcích se přidala zvyšující se bída, následovat může hlad. Místo abychom řekli dost, polovina národa mává ukrajinskými vlaječkami a tleská Fialovi. Jsme opravdu až tak tupý národ? Asi ano.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (16 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
45 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)