24.1.2023
Kategorie: Společnost

Víte co je to iniciativa Evropské komise nazvaná Global Gateway?

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Možná jste si také všimli, že mnohdy se v případě, kdy je třeba protlačit nějakou záležitost, která je velmi nepopulární, taková „jobovka“ zakamufluje do nějakého šířeji pojatého dokumentu, ať už jde o zákon, deklaraci či třeba smlouvu.

Použití orwellovského newspeaku je přirozeně v takových případech samozřejmé. Něčím podobným je i iniciativa Evropské komise, která je nazvána Global Gateway.

V podstatě se tváří jako iniciativa, na jejímž základě má být zajištěno, že na celém území EU – bez výjimky – bude fungovat rychlý internet.

Jenže v této iniciativě se také skrývá to, že by měla být sledována všechna internetová média. Veškerá vaše činnost na internetu má být zaznamenávána – a to zejména na sociálních sítích.

Lze předpokládat, že příslušná data budou ukládána a časem využita pro sociální kredity, které mají být jednou napojené na vaše ID a programovatelnou digitální měnu.

Nizozemský europoslanec Marcel de Graaff, který na záludnost skrytou v uvedené iniciativě upozornil, k tomu konkrétně říká:

„Evropská komise pracuje na tzv. iniciativě Global Gateway. Tato iniciativa se týká řady problémů. Za prvé, jde o zavedení sítě 5G v celé EU. Otázkou je, k čemu tuto 5G síť využívají vlády.

Iniciativa Global Gateway se týká také evropského sledování digitálních médií. To znamená, že vláda by měla všechny sledovat na sociálních sítích se 100procentním pokrytím evropské populace.

Důvod, proč to vláda chce udělat: boj proti dezinformacím. To znamená, že vláda bude mít kontrolu nad tím, co občané sdílejí na Facebooku, Twitteru, Instagramu a všech dalších aplikacích sociálních médií,“ varuje europoslanec.

„Jinými slovy: zachováváme si svobodu projevu, ale pouze pokud je to názor vlády,“ říká De Graaff. „Vláda se pouští do boje s občany, kteří mají jiný názor nebo se odváží kritizovat vládu.“

„Renomovaní lékaři a dokonce i nositelé Nobelovy ceny za medicínu byli sociálními platformami cenzurováni, protože na internet umístili vědecké články, které jasně ukázaly, že vakcíny proti covidu mají vážné vedlejší účinky,“ říká europoslanec.

„Vlády cenzurovaly vědu, protože se ukázalo, že jejich covidová politika vedla k velkým škodám na zdraví. A to nás učí, co vláda chápe pod pojmem boj proti dezinformacím: kontrola nad informacemi poskytovanými občanům.“

EU dává k dispozici nejméně 18 miliard eur na boj proti „dezinformacím“, na sledování vlastních občanů a omezování svobody projevu.

„A proto jsem proti této iniciativě Global Gateway v Evropském parlamentu,“ zdůrazňuje De Graaff. „Ne proto, že bych nechtěl rychlý internet, protože to je v pořádku, ale protože nechci vládu, která umlčí každého, kdo je kritický a vysloví jiný hlas.“

Tolik vyjádření holandského europoslance. Je pravděpodobné, že tato iniciativa projde v nejbližších dnech europarlamentem, pak zde samozřejmě zveřejním i jak kdo hlasoval.

Nemusím snad připomínat, že za celou iniciativou stojí vrchní bruselská cenzorka Jourová, která tam podobným způsobem „řádí“ již druhé volební období (a ještě rok řádit bude).

Jourová je nyní „slavná“ po celém západním světě – zejména alternativními médii v USA a Evropě její jméno rezonuje již od jejího proslovu v Davosu před týdnem. U nás se však zdá, že většina lidí velmi rychle zapomíná. Třeba na to, kdo tuto osobu opakovaně na její post delegoval…

 

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (22 votes, average: 4,68 out of 5)
Loading...
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)