17.6.2023
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Velká prohra Zuzany Čaputové

Sdílejte článek:

PETR ZDOBINSKÝ

Úřednická vláda Zuzany Čaputové nezískala ve slovenském parlamentu důvěru. Politická agónie na Slovensku, kterou vyvolala Zuzana Čaputová, tím pokračuje. Poté, co se rozpadla vláda, která měla mandát z voleb a hrozilo, že v tom samém čase si v referendu Slováci odhlasují zkrácení volebního období rozpadlé vlády, došlo ze strany Čaputové k falešným politickým hrám. Namísto toho, aby se konaly předčasné volby co nejdříve, byly odsouvány. Volby mohly být na jaře, mohly být v červnu, budou v září. Zcela nedemokratické, protože v demokracii rozhoduje lid ve volbách a vláda má mít mandát od voličů.

Stávající úřednická Čaputové vláda, nyní již bez důvěry, zatím škodí, jak se dá. Mlčela v Bruselu k povinné solidaritě a přerozdělování migrantů a zdržela se hlasování, jedním z prvních činů, které tato úřednická vláda aktivně učinila, že věnovala cca 20 mil. EUR pro potřeby Ukrajiny. Slovensko ovšem není tak bohaté, aby mělo na rozdávání.

Úřednický premiér Odor, nyní i bez důvěry, je kůň Sosoše, učil na jeho univerzitě, ze stejné stáje je ovšem Čaputová, kterou Soros financoval a k tomuto financování se v minulosti přiznal.

Jeden z důvodů, proč nebyly mimořádné volby na Slovensku co nejdříve, je, jak říkal tamní bývalý premiér Matovič, že je potřeba mít čas, více času, pozavírat „Ficovce“.

Dále zjevně v této hře chce Čaputová dát časový prostor politickým subjektům na jedno použití, jako např. subjekt Demokraté, bývalého premiéra Hegera, který si „po demokraticku“ přibral do svých řad spolupracovníka STB Jána Budaje.

Čaputová nepochybně chce, aby mělo na propagaci dost času její probruselské hnutí Progresívne Slovensko, jehož byla dříve členkou. Toto progresivní hnutí je něco podobného jako TOP09, totální loutka Bruselu.

Zatímco na Slovensku se hrají tyto podivné politické hry Čaputové, životní úroveň Slováků, a jejich kupní síla neroste. Průměrnou mzdu mají menší než my, ceny potravin mají dražší než my, inflaci stejně velkou a euro na to nemá vliv, stále existují na Slovensku „hladové doliny“. V centru slovenských měst přibývá prázdných obchodů a restaurací, kdy toto odstartovala na začátku roku chybná energetická politika tehdejší slovenské vlády. Někteří podnikatelé v maloobchodu ztratili klienty z řad důchodců, protože už nemají na výdaje za služby peníze.

Česká dezinformační scéna, tedy dezinformační mainstream jako je Seznam, Aktuálně věnoval této velké politické prohře Čaputové minimální pozornost. Seznam raději vytváří prostřednictvím presstitutky Cirokové seznamy dezinfomátorů, kdy už neví, coby vytáhli na Jindřicha Rajchla a Petra Hájka, takže lžou a pomlouvají a sami šíří dezinformace.

Ale alespoň jedna skvělá zpráva ze Slovenska – Slováci nyní získali ústavní právo na platbu hotovostí. To je vedle definice manželství jako svazku muže a ženy v jejich ústavě, další věc, kde se můžeme inspirovat.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (28 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
4 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)