24.4.2024
Kategorie: Ze světa

Velitel AFU vylíčil na ukrajinské televizi, jak probíhá totální mobilizace podle nově schváleného mobilizačního zákona

Sdílejte článek:

VK

Přivážejí nám v autobusech nemocné chlapy, všichni s věkem přes 50 let, mnozí z nich jsou alkoholici z venkova s rozbitými nosy a s jaterní cirhózou! Není z koho vybírat! Velitel AFU vylíčil na ukrajinské televizi, jak probíhá totální mobilizace podle nově schváleného mobilizačního zákona! Jakmile skončí Evropské volby, tak to vypadá na mírovou misi EU či NATO na Ukrajině!

Ukrajinská televize by měla jásat a slavit, že v USA v americkém kongresu došlo po více než půl roce odkladů ke schválení balíku téměř 61 miliard USD pro Ukrajinu, ale realita je úplně jiná. Ukrajinská média zaplňují místo toho reportáže a rozhovory o velmi komplikované a nedobře probíhající mobilizaci, která vlastně už na začátku nedává příliš velké naděje na nějaké optimistické vyhlídky do budoucna.

Ze všech směrů Ukrajiny přichází informace o násilných odvodech mužů na frontu, a to zcela už nepokrytě nestandardními způsoby, jako jsou únosy řidičů na cestě, když jedou autem do práce, únosy mužů během oběda v restauraci, únosy za pomoci narychlo a ilegálně vybudovaných silničních zátarasů, kdy odvodní komisaři vytvoří kolonu aut před silniční překážkou a poté auta prohlíží a vytahují z nich muže pod hrozbou namířených zbraní.

Ňuchačenko ve stavu drogové abstinence

Dalším trikem je vyhození jističů elektřiny na domě. Když přestane jít v domě elektrika, obvykle muž vyjde z domu a jde zkontrolovat venkovní domovní skříň. V tom okamžiku vyskočí komisaři TCC z auta a muže odvlečou do dodávky. Ukrajinské telegramové kanály sdílí rady a varování, jaké triky TCC nově používá a je toho opravdu hodně.

Nejnovějším trendem na hraně lidských práv je úmyslné čekání TCC před zdravotními středisky a nemocnicemi. Jakmile je někomu špatně a jde k doktorovi, před vstupem do budovy kliniky ho odvlečou komisaři TCC na frontu. Ukrajinci tak mají strach už i vyhledávat lékařskou péči.

VIDEO: Svědectví o mobilizaci na Ukrajině

Totální mobilizace na Ukrajině je pouze krycím označením pro “zoufalou mobilizaci” v doslovném smyslu, protože všichni mladí Ukrajinci, kteří chtěli a mohli bojovat, už na frontě buď jsou, anebo už jsou po smrti, případně jsou doma jako zmrzačení váleční invalidé. Ten, kdo na frontě ještě není nebo nebyl, je ve skutečnosti ten, kdo na frontu a do války prostě jít nechce a nechce bojovat. Taková je realita. A právě velitel jednoho z útvarů AFU na ukrajinské televizi vylíčil, jak otřesná situace je na frontě, pokud jde o mobilizované rekruty, které jim vozí na pozice.

Všechno to jsou muži nad 50 let věku a mnoho z nich má pod paží spisy papírů z nemocnic a od doktorů, celou osobní anamnézu, prostě se jedná o nemocné lidi, kteří jsou na trvalých přísunech léků, farmakách, pro vojenské nasazení jsou naprosto nepoužitelní a podle velitele si není z koho vybírat. Odvodní úřady (TCC) je tzv. “vystrojí” jako odvedence schopné boje, vykreslí a vystrojí je jako schopnou bojovou sílu, ale když je přivezou autobusem na pozice, tak jsou to zkrátka lidé s rozsáhlými chorobopisy, které si nesou v pod paží.

A to není to nejhorší. Mnoho z nich jsou alkoholici z vesnic, kteří mají rozbité nosy a černé propité obličeje, tedy tváře s černými skvrnami, což je samozřejmě projev jaterní cirhózy. Na ty lidi je otřesný pohled a podle všeho jde o muže, které TCC odvlekla přímo z nějaké hospody v nějaké vesnici.

Kyjev potřebuje na novou ofenzívu minimálně 250 000 mužů

Ukrajina podle odhadů ukrajinských odborníků na vojenství potřebuje na spuštění jakékoliv nové ofenzívy, ať už bude mít jakýkoliv cíl, nejméně 250 000 mužů. Ukrajina má k dispozici podle odhadů 80 až 120 000 připravených vojáků na severní hranici Ukrajiny, kde hlídají běloruské hranice před případnou ruskou invazí z Běloruska. Nic dalšího AFU k dispozici nemá.

Proto v Bruselu v NATO se podle nejen našich informací, ale už i podle zdrojů MSM médií, prostě uvažuje o tom, jak těch zhruba 120 000 vojáků AFU na běloruské hranici uvolnit a přesunout je dolů na frontu, ale to samo o sobě nestačí. Ukrajina bude muset navíc zmobilizovat dalších 120 až 130 000 civilistů, aby AFU měla na novou ofenzívu k dispozici 250 000 vojáků.

Evakuace zraněného mobilizovaného vojáka AFU

Ta koncepce spočívá v podstatě v tom, že těch 120 000 vojáků ze severu Ukrajiny bude tvořit jádro ofenzivního tělesa, zatímco ti mobilizovaní senioři budou tvořit pomocný personál. V podstatě půjde o maso, které se bude vrhat dopředu proti ruským pozicím s cílem vypotřebovat Rusům střelivo, a teprve poté nastoupí ukrajinští vojáci stažení od severních hranic. Tato doktrína je na Ukrajině zažitá a doslova zažraná, protože takto fungovala AFU až do této chvíle. Dopředu byli vrháni nevycvičení mobíci, a když padli, tak teprve za nimi se na autech a tancích řítili řadoví vojáci AFU.

Ukrajina se bez 120 000 vojáků AFU sedících nečinně na hranicích s Běloruskem neobejde

Taktika spočívá v tom, že na ruských pozicích mají omezené zásoby střeliva, a když ho vystřílí na ukrajinské maso mobíků, tak jim už nemusí zůstat střelivo na vojáky AFU, kteří čekají vzadu, aby vyrazili vpřed. Přesně takhle bojovala AFU v Rabotinu, přesně takto bojovala u Marinky, přesně takto bojovala AFU v Avdějevce. Prostě pořád ten stejný postup: V prvním sledu vrhnou proti Rusům maso z mobíků, a teprve ve druhém sledu nastupují řadoví vojáci AFU. Ani při této nové mobilizaci to nebude jinak. Jenže, aby to bylo možné takto realizovat, musí se nějak vymyslet, jak uvolnit od běloruské hranice těch 120 000 ukrajinských vojáků.

Mogilizace padlých ukrajinských vojáků

Jak už jsem o tom psal včera [1], tak Ukrajina nedokáže novou ofenzívu zahájit bez těchto vojáků rozmístěných u běloruských hranic. To je prostě vyloučené. Takže ty hranice bude muset hlídat někdo jiný, a to budou vojska zemí EU, která se tam nasunou v rámci porcelánové obrany. Není vyloučeno, a dokonce to tak vypadá mnohem reálněji, že nemusí jít ani o akci NATO, ale o o akci EU, která vyšle na Ukrajinu mírové sbory krátce po skončení Evropských voleb.

Ty sbory budou mít za úkol chránit ukrajinské hranice na severu. A pozor – tohle vám nesmí uniknout! Americký kongres v tom balíčku [2] skoro 61 miliard USD pomoci vyčlenil 300 milionů USD na “ochranu ukrajinských hranic” bez nějakého bližšího určení, čeho a jakého úseku hranice se má pomoc týkat. Proč by americký kongres do zákona o balíčku pomoci jmenovitě vyčleňoval ochranu hranic Ukrajiny takto jmenovitě?

Americký kongres zřejmě opravdu zahrnul do pomoci Ukrajině i nachystané peníze pro misi EU či NATO na severní hranici Ukrajiny

Pokud budou rozmístěni vojáci zemí EU (NATO) na hranicích Ukrajiny s Běloruskem, bude to muset někdo platit a hradit. A tohle vypadá jako alokace peněz právě pro vojáky, kteří tam na ty hranice mají přijít pozičně chránit porcelánovou linii. Těch 300 milionů dolarů tomu přesně odpovídá, protože se neočekává, že se tam povedou boje, nebo že se tam bude střílet. Pouze půjde o poziční rozmístění vojáků v rolích hlídačů a pozorovatelů.

Citace ze zákona amerického kongresu o přidělení pomoci Ukrajině

A na to těch 300 milionů dolarů, které zákon kongresu alokuje do 30. září 2025, bohatě stačí. Ale jedna věc je důležitá – zákon určuje, že těch 300 milionů lze použít nejen pro potřeby Ukrajiny, ale i zemí, které jsou situací na Ukrajině zasaženy, a navíc nejen pro ukrajinské ozbrojené síly, ale i pro jednotky, které podporují AFU. Logicky tedy i pro jednotky EU nebo NATO. Citace zákona:

Na dodatečnou částku pro “Mezinárodní kontrolu narkotik a prosazování práva” ve výši 300 000 000 USD, která zůstane k dispozici do 30. září 2025, na pomoc Ukrajině a zemím, které jsou situací na Ukrajině zasaženy: Za předpokladu, že tyto finanční prostředky mohou být poskytnuty na podporu Státní pohraniční stráže Ukrajiny a Národní policie Ukrajiny, včetně jednotek, které podporují ozbrojené síly Ukrajiny nebo jsou pod jejich velením: Dále se stanoví, že tato částka je určena Kongresem pro mimořádné potřeby podle oddílu 251(b)(2)(A)(i) zákona o vyrovnaném rozpočtu a mimořádné kontrole deficitu z roku 1985.

A je to venku. V americkém zákoně o balíčku pomoci Ukrajině je tedy jasně uvedeno, že peníze lze použít nejen na pomoc Ukrajině, ale i zemím, které jsou situací na Ukrajině zasaženy, rozuměj zemím EU a NATO. A rovněž prostředky lze použít nejen ukrajinskou pohraniční stráží a ukrajinskou armádou, ale i jednotkami, které podporují ozbrojené síly Ukrajiny, případně jsou pod velením těchto podpůrných jednotek.

Jinými slovy, máme to přímo před sebou, před očima. Je to přímo v kongresovém balíku finanční pomoci Ukrajině. Amerika vyčlenila peníze pro jednotky EU či NATO, které budou hlídat ukrajinské hranice na severu. Tohle je přesně to, co je skryto přímo před očima v tom schváleném kongresovém balíku. A všechno to zřejmě začne po skončení voleb do Evropského parlamentu. Došli jsme prostě do bodu, kdy v Evropě někomu strašně moc chybí 1. září 1939 a moc rád by si zopakoval spuštění další světové války.

-VK-

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)