17.2.2024
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Věděli jste, že největší odpůrci Ukrajiny nejsou v Rusku, ale v Polsku?

Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA

Věděli jste, že největší odpůrci Ukrajiny nejsou v Rusku, ale Polsku? Nejenže Poláci mají už Ukrajinců plné zuby, ale po posledním proslovu starosty Lvova, že za protesty polských zemědělců jsou ruské síly, pohár přetekl. Dokonce i náměstek polského ministra zahraničí na adresu starosty Lvova prohlásil “Používá jazyk banderovců”.

Ochota Poláku pomáhat Ukrajině je velmi nízká. Po mnoha incidentech, zvýšené kriminalitě, nerespektování polského kulturního prostoru ze strany Ukrajinců, kterým Poláci poskytli azyl, k tomu nejvíce přispívá politické vedení Ukrajiny.

Snížení polské pomoci Ukrajině a ochota pomáhat začala ještě za minulé polské vlády, ale ta nová v tom pokračuje. Polská společnost je sice rozdělena na konzervativní, liberální a minoritní krajní levici a pravici, ale všechny skupiny spojuje jedna věc, a to je Polsko, polská vlajka a Polák, bez ohledu na politický postoj, nesnáší mentorování z ciziny. Zvláště ne ze strany ukrajinských politiků. Solidarita Poláků k Ukrajincům nebyla daná jejich láskou k ukrajinskému národu, ale protože nepřítel mého nepřítele je můj přítel. Pokud ukrajinské politické vedení mentoruje Poláky, co mají dělat, aby to bylo v zájmu Ukrajiny, pokud Polákům říkají, že jsou pod vlivem Ruska, tak končí i sňatek z rozumu.

Blokace na polsko-ukrajinské hranici nabírají na síle. Nejde už je o ukrajinskou pšenici. Jde o další ukrajinské zboží, které se do Polska dostává a nikdo nemá o tom přehled. Náměstek polského ministra zemědělství Michal Kolodziejczak (snad jsem to napsal správně) se pokusil zkontrolovat vlaky s obilím z Ukrajiny. “Bohužel jsem narazil na odpor,” řekl” “Zaměstnanci mi nechtějí poskytnout dokumenty z posledních dvou vlaků, které přijely z Ukrajiny.”

Dalším důvodem je to, že přes Polsko projede ukrajinské obilí do Německa, kde ho nevezmou, protože není vhodné ani jako krmné, vzhledem k vysokému obsahu zakázaných pesticidů, dusitanů apod., ale do Polska se vrací s papíry, že jde o potravinářské obilí.

Což ukazuje na další problém. Polští, a nejen polští zemědělci jsou omezováni regulacemi EU, nesmějí používat určitá hnojiva, pesticidy, půdu musejí obdělávat dle platných pravidel. Na Ukrajině nemusí. Každý, kdo má zahrádku ví, jakou bude mít úrodu, například rajčat, když je bude pěstovat přirozenou cestou, a jakou bude mít úrodu, když použije nejrůznější chemická hnojiva, pesticidy atd. Pro srovnání, v případě pšenice je ten rozdíl až dvojnásobný. Při třetinových mzdových nákladech, poloviční ceně nafty a dalších energií.

Pokud si myslíte, že jde jen o obilí, tak nejde. Jde o kuřata, vepřové maso, sýry a další potravinářské komodity. Proti dovozu ukrajinských kuřat protestovali i francouzští farmáři. Bohužel, problém je ten, že jakmile se něco dostane na území EU, tak není problém to zlegalizovat jako EU výrobek.

Ukrajinci se chovají v Polsku jako okupanti. Chtějí, aby se jim Polsko podřídilo. Berou jako samozřejmost, že přijedou do Polska s poloprázdným kamionem, ten vyloží a pak na území Polska provozují svůj byznys a cítí se ukřivděně, když proti tomu někdo protestuje. My jsme Ukrajinci, ne? Znáte pohádku o Smolíčkovi? Tak takhle to teď vnímají Poláci.

Rozčarování.

Na ukrajinské straně to berou jako vliv proruských sil. Ve své aroganci a sebezahleděnosti Ukrajinci nepochopili, že nejsou pupek světa a jejich zájmy nejsou zájmy ostatních zemí a jejich obyvatel. Ukazují, že nepatří na Západ, ale je to ryze orientální kultura, kde ústupek znamená slabost, dobrá vůle podřízení.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (39 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)