27.2.2024
Kategorie: Historie

Ve strachu šlapou na plyn

Sdílejte článek:

PETR HÁJEK

25. února před dvěma lety – víc než jen symbolicky na výročí „sametového převratu“ v roce 1948 – nechal režim „vypnout“ Protiproud a několik dalších nepodvolených svobodných médií (i Pravý prostor a jeho blog Vox Populi, pozn. red. PP). Brutálním cenzorským zásahem již zcela otevřeně odkryl svou podstatu. Logicky právě v okamžiku, kdy válka Bidenových USA a jeho podřízených „psíků“ z NATO proti Rusku na Ukrajině vstoupila po osmi letech příprav do horké fáze.

 

Fialová tlama pětihlavé saně ovládající už zcela proti vůli a zájmům veřejnosti (včetně většiny jejích vlastních voličů) páky totalitní moci k tomu nyní pronesla „několik vět“. Stačí jen nepatrné úpravy a záměny pár lživých slov za pravdivá, aby se z nich stalo „sebenaplňující proroctví“:

Petr Fiala (ODS) označil (Putinův) náš současný režim za zrůdný. „Je naším bytostným zájmem, aby (ruský) bruselsko-washingtonský agresor neuspěl. Pokud by chtěl někdo důkazy o tom, jak zrůdný (ruský) západní režim je a že se neštítí ničeho, stačí se podívat na to, jak (Vladimir Putin) pětice Fiala, Rakušan, Pekarová, Jurečka a Bartoš likviduje své politické protivníky.“

Tento vpravdě zrůdný režim to předvedl hned onoho 25. února 2022. Hujersky tak v „revolučním násilí“ proti nepodvolené části svobodných médií předběhl i bruselskou smečku. Je opět víc než jen symbolické, že v nikým nevolené “komisní” mafii vedené Němkou Lejnovou má cenzuru na starosti Češka Věra Jourová (dosazená do astronomicky placené trafiky Andrejem Babišem). Na společný příkaz vlády a vojenských tajných služeb vypnula firma s příznačným názvem NIC bez jakéhokoli upozornění Protiproud.

Ne jen pro pamětníky

Bleskovou operací několika statečných „ajťáků“, kteří se s námi ihned spojili, se podařilo během několika hodin provoz jednoho z nejsledovanějších svobodných webů obnovit. Současně jsme založili účet na Telegramu, kde jsme si pak s nepodvolenými předávali alespoň základní „podzemní“ informace.

Na pár hodin se tak na nové adrese objevil alespoň pro pár tisíc informovaných článek, který se pak v „řetězových mailech“ rozletěl po celé zemi:

Tak nám vypnuli Protiproud.cz (stejně jako dalších 7 webů). Kdo? No ONI. Vlastně ani nevíme, kdo přesně. Jedna soukromá firma spravující internetové domény zakončené zkratkou cz. Učinila tak ve spolupráci s vládou, ministerstvem vnitra a tajnou vojenskou policií. Jsme prý „dezinformační“ a představujeme „ohrožení bezpečnosti státu“. Ani nám to neoznámili. Prostě nás vypnuli. Že to nejde? Bez soudu a tak? Ale jde. Můžou už všechno. Jako v každé totalitě.

Protiproud je na mediálním trhu již devět roků. Není anonymní. Je to zpravodajský a názorový web, „kontrarevoluční magazín Petra Hájka“, jak zní jeho podtitul. Přináší informace a názory na dění ze všech oblastí života od nás i z celého světa. A jak již jeho název říká, snaží se korigovat jednostrannou propagandu hlavního mediálního proudu.

Jde o soukromý podnik. Není napojen na žádnou další strukturu – což autorům umožňuje zcela svobodně šířit názory – tak, jak to zaručuje Ústava ČR. I názory vládnoucí moci nepohodlné. Je ovšem také ekonomickým subjektem. Jsme prostě firma. Někdo nám tedy zavřel firmu. Jako by zavřeli krejčovství za to, že nešije uniformy podle jediného povoleného střihu.

Budeme se tomu samozřejmě bránit. Jde o krok jednoznačně protiprávní, protiústavní – což si sami cenzoři uvědomují. Proto ministr vnitra Rakušan už hlásí, že bude podobné „vyvlastnění“ potřeba „legislativně ošetřit“ (výhrůžka dalším, pokud nebudou „držet hubu a krok“). V právním státě zpětná účinnost zákona sice není možná, jenže my už dlouho nežijeme v právním státě. To není „komunistická“ Čína nebo nenáviděné údajně „totalitní“ Rusko, ale prý „svobodná a demokratická Česká republika“ vzor 2022.

Vyzýváme všechny novináře, politické subjekty i jednotlivce, kterým záleží na zachování občanských svobod – svobody slova a projevu na místě prvním – aby proti této totalitní brutalitě protestovali. Nebo brzy nebude, kdo by bránil je, až na ně přijdou.

Pokládáme za příznačné a symbolické, že se tak stalo 25. února – v den výročí protidemokratického puče v roce 1948. Nic není náhoda. Náhoda neexistuje.

Uvidíme, co bude dál. Mám v této chvíli potřebu především poděkovat za obrovskou vlnu solidarity od našich čtenářů a přátel, která se okamžitě zvedla. Nesčetná vyjádření odporu proti totalitě, nabídky pomoci, finanční dary, to vše nás naplňuje optimismem. Zásluhou řady obětavých lidí se nám nyní podařilo v neskutečně krátké době obnovit Protiproud na nové doméně www.protiproud.info. Prosíme všechny, aby všemi myslitelnými způsoby tuto novou „cestu k Protiproudu“ ve veřejnosti šířili.

Boj za zachování alespoň chatrných zbytků občanských svobod v naší těžce zkoušené zemi – svobody slova a projevu na místě čelném – pokračuje.

Zvítězíme!

Dodnes není třeba na těchto slovech nic měnit. Naopak. Ten stav ne že trvá, ale každým dnem, týdnem a měsícem se dramaticky zhoršuje. Ale to jsme samozřejmě v té chvíli netušili.

Na prahu odboje

Trvalo totiž jen pár hodin, než běsem rozlícená totalitní moc našla další technickou cestu, jak nás umlčet (jak se domnívala a doufala) napořád. Pak už zbýval jen náš Telegramový kanál – a horečná práce mnoha „anonymních“ lidí, kteří se nám okamžitě přihlásili (a jejichž jména pochopitelně nadále tajíme). Někteří z nich pak z důvodných obav o své rodiny a existence odpadli, jiní však navzdory všemu nebezpečí zůstali.

Byli to především oni, kdo v souboji s totalitním protivníkem nalezli cestu, jak Protiproud opět učinit „viditelným“. Současně jsme své zkušenosti ihned začali předávat ostatním zakázaným, jejichž počet se dále rozrůstal. Činili jsme tak nejen ze samozřejmé stavovské solidarity, ale tím spíše, že z páchnoucích mocenských útrob se k nám proklubaly informace, že prý hlavním důvodem té protiústavní obscénnosti režimu byl právě Protiproud. Ostatní se s námi prý svezly, „aby to tak nevypadalo“. Těžko říci, proč právě z nás má moc tak velký strach.

A pak začal skutečný drsný boj – vlastně odboj. Tak jako za každé totality, tak jako za předchozího německého protektorátu. I tentokrát se okamžitě objevili stateční a nepodvolení – vedle udavačů a kolaborantů. Ti, kteří s námi zůstali (a dodnes zůstávají) se pustili do nerovného boje za svobodu v internetové džungli. Jeden hekerský útok následoval druhý. Střídavě jsme se ocitali v provozu i mimo něj. Ale učili jsme se.

Vlastně nebylo ani překvapivé, že ty největší útoky nešly od nás, ale ze zahraničí – podle odhadu našich expertů především z USA. Ten vůbec největší, který nás vyřadil poměrně na dlouho, měl dle některých indicií pocházet dokonce z Pentagonu. Nojo, tak „slavní“ jsme byli! Ostatně je to pravděpodobné i proto, že v úderu se od počátku angažovaly hlavně naše vojenské tajné služby – nepříliš významná „pobočka“ těch amerických (a izraelských).

Pomocné paže nepodvolených

Zcela zásadní však současně byla pomoc velké rodiny „Protiproudařů“ – nepodvolené části veřejnosti, která se z velké část zformovala již za předcházející covidové a vakcinační diktatury. Fiala, Rakušan, včetně dalších tlam pětihlavé saně, nás sice také odstřihli od všech (skromných) příjmů nezbytných k udržení provozu, ale ihned je nahradila fantastická vlna odpovědi, která také, s Boží pomocí, trvá dodnes:

Malé, větší i poměrně velké finanční dary – podle toho, co kdo může – umožnily nejen další existenci Protiproudu, ale i postupné budování jeho mohutné obrany. Stále sice ještě pokračují různé menší útoky (to jsou ty občasné „dírkami pronikající“ falešné „reklamy“, stejně falešná „upozornění lapačů virů“ atd.), které se ale už poměrně rychle daří likvidovat – a otvory „ucpat“.

Pomoc, kterou nám současně mnozí poskytují odebíráním produktů z nebojácné trojice firem (zlatoléčivý med a nově i prostředky k udržení zdraví a kondice přírodními cestami bez chemie), které nám dávají část své provize, je rovněž už docela zásadní. Kromě jiného nám to umožnilo vstoupit i do „televizního vysílání“, které je už nedílnou součástí Protiproudu a dává širší možnosti naší komunikace. Opět: Postupně je krok za krokem vylepšujeme – pouze díky vám, nepodvolení!

Ve strachu šlapou na plyn

Samozřejmě, že stále přituhuje. Vládnoucí mafie je pořád zběsilejší, protože nic se v Bruselu a Washingtonu nedaří tak, jak předpokládali. Především válka USA a NATO proti Rusku na Ukrajině stále víc selhává. Proto i hlásné trouby goebbelsovské válečné propagandy v čele s takzvanými veřejnoprávními musejí „úderničit“.  Teď ČT a ČRo vytvořily nový rekord. O ukrajinské lži už nevysílaly jeden celodenní maratón obvyklých „speciálů“ – ale rovnou dva.

Také centrum amerického Aspen institutu na Pražském hradě v čele s Pávkem 107 jede na plný plyn – a inovuje. Už rozvědčíkovi nestačí jeden mluvčí, ale musí mít rovnou dva. Prý kvůli tomu, že jeden by protičeské „aktivity“ protektorátního prezidenta nestíhal. Takové vytváření trafik pro své kámoše nezvládal ani Václav Havel, neblahé paměti.

Po dvou letech od reprízy pětadvacátého února 48 jsme tady. Nikoli „vy i my“ – ale všichni společně. Alespoň v Protiproudu to tak cítíme, a proto ostatně i pravidelné pondělní podvečerní „porady nad čajem“ v přímém přenosu. Proto nekončící „příliv“ dopisů, názorů a inspirací v redakční poště.

Uvědomujeme si, že na žádné instituce fungující v demokratickém státě, nemůžeme spoléhat. Poté, co jsme (pochopitelně neúspěšně) podali trestní oznámení a žaloby na vládu, tajné služby a všechny další účastníky „převratu“ z pětadvacátého, je především naše politická justice čím dál tím hrozivější: přibývají i političtí vězni svědomí.

Všeho do času

Opravdu nám vládne „zrůdný režim“, který „se neštítí ničeho a likviduje své protivníky.” A opravdu „je naším bytostným zájmem, aby tento agresor neuspěl“. Fiala opravdu pronesl sebenaplňující proroctví.

Zatím ale v podstatě mohou, co si zamanou. Zákony včetně ústavy (jak nám ukázal ostatně i případ „ukradených důchodů“) jsou už jen cár papíru. Mohou nás v podstatě například i kdykoli „internovat“ – jak vyhrožoval jeden k koryfejů vládnoucí mafie hned po pětadvacátém. Porazit nás ale nikdy nemohou.

Dovolím si k tomu ocitovat ze závěru článku, který bezprostředně předcházel naše „vypnutí“. Opět: Není třeba na něm měnit ani slovo:

„Chce to zachovat si chladnou hlavu a odvahu. A jistou obezřetnost. Pokud třeba máme nějaká podstatná sdělení, je lépe si je předávat přímo – mimo dosah elektronických přístrojů – a už vůbec ne mobilními telefony či mailem. My ve své práci budeme pokračovat. S vírou a nadějí v lepší příští. Ono to totiž může být i naopak: Že aktuální zabránění jaderné válce uvede Západ do ještě většího chaosu – včetně rozpadu EU.

Všechno je ještě příliš horké. Tahle kaše, kterou Západ navařil, vyžaduje chvíli na vychladnutí. Něco se stát ale v každém případě muselo, takhle už to prostě dál nešlo. A nejen na historickém ruském území nazývaným (od Lenina) Ukrajinou.

S jedním však souhlasit lze: Svět už bude po dnešku jiný.

Pokud bude.

 

PETR HÁJEK

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)