24.12.2022
Kategorie: Společnost

Vánoční přání

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Vážení přátelé, čtenáři a příznivci, dovolujeme si vám všem, ale i těm, kteří ne vždy souhlasí s našimi myšlenkami, popřát příjemné prožití vánočních svátků, domácí pohodu a klid na duši.

Víme, že se nacházíme ve velmi složité době. Především odpůrci současného politicko-ekonomického směřování České republiky jsou vrženi mezi pomyslné mlýnské kameny a podobně jako v případu odporu proti covidovému teroru, tak i v současnosti podstupují těžké boje ve společnosti, ale i uvnitř svých rodin, mezi přáteli a kolegy v práci. Nyní jsou však Vánoce, tedy aspoň na pár dnů zahoďme zášť a spory, popřejme si navzájem zdraví, lásku i jistou ekonomickou odolnost vůči záměrům strůjců Green Dealu a Great Resetu. Vraťme našim životům jejich morální hodnoty se zaměřením na přirozené lidské štěstí. Všichni si přejeme návrat k vzájemné úctě, důvěře v sebe, své přátele a kéž by, i ve státní instituce a k všeobecné prosperitě. První dvě složky závisí na nás, druhé dvě jsou za současného stavu chimérou.

Vánoce jsou svátky klidu a míru. Ten bohužel nedaleko od nás není, přestože bychom si ho jistě přáli. Situace na východu je složitá a řešení v nedohlednu. S ní je spojeno mnoho neblahého včetně ukrajinizace naší země. Lidem k nám došlým tedy přejeme krásné Vánoce u nás prožité a zároveň i to, aby ty příští slavili už u nich doma. Pro Ukrajinu musí najít řešení lídři zůčastněných států, přičemž náš názor jistě znáte. Válka má vždy své oběti a tady za zájmy Západu umírají Slované. Doufejme, že najdou opět společnou řeč, byť jsou na různých stranách. Klidné Vánoce nepřejeme těm, kteří oprášili staré smrtící ideologie a ve jménu nacifikace a nenávisti zabíjí.

Dnešní vánoční přání se nese v mnohem vážnějším duchu, než tomu bylo kdysi. Omlouváme se, ale příliš na nás doléhá kritičnost současné doby, neschopnost české vlády hájit zájmy Čechů, Moravanů a Slezanů, také uvědomění si dopadů na velkou část našich spoluobčanů. Nikdy jindy nebyla solidarita mezi námi Čechy tolik potřebná jako nyní.

Přejeme vám všem Šťastné a veselé Vánoce, dostatek potřebných dárků a také těch, které udělají radost. Pamatujte, že tím nejkrásnějším darem jsou dětský úsměv, láska, zdraví a dobrá budoucnost. Nechť se vám tedy dostává od každého aspoň trochu. Hodně štěstí.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (28 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)