4.4.2023
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Válečná strategie a mediální strategie v akci

Sdílejte článek:

JANE KAUFMAN

Američtí politikové a media neustále hlásali do světa, že Rusové válku prohrávají. Říkali, že Rusové jsou neschopní, jsou hloupí a všecko pokazí. Jenže nic z toho nebyla pravda. Západ pomáhal Ukrajině jak mohl posíláním dalších zbraní, tanků a letadel, ale ani to nepomohlo. Ti neschopní Rusové stále vyhrávali. Jejich vojsko je dnes mnohem silnější a schopnější, než bylo před 30 lety – jak říká vysloužilý americký Plukovník Douglas MacGregor.

Oproti tomu Spojené státy jsou oslabené jak vojensky tak ekonomicky, což je ten skutečný důvod, proč museli vytáhnout z Afghánistánu. Mají sice silné řeči, neustále zdůrazňují svůj záměr vystoupit vojensky i proti Číně, ale ve skutečnosti nejsou něčeho takového schopni. Spojené státy jsou na cestě do bankrotu a to, co v současné době nejmíň potřebují, je válka.

Je samozřejmě možné, že jejich neustálé provokace nakonec vyústí v přímou válku s Ruskem. Jak bylo možno sledovat na Ukrajině, Rusové jsou ke každému boji připraveni. Prozatím zničili tři různé armády, na které Ukrajina a celý Západ spoléhali. Zato Spojené státy na válku připraveny nejsou! Byl zde pokus naverbovat nové vojáky, kteří byli urychleně posláni do terénu. To je nejen nevhodné, ale i nesmyslné.

Levicoví politikové ve skutečnosti zničili americkou armádu. Zbraně a munici naposílali na Ukrajinu a jinam, peníze rozházeli a teď hledají, jak by se zachránili. Rusko nezačalo válku na Ukrajině. Tu válku začala Amerika a to již v r. 2014.

Jako další, Rusko není Irák, nebo Srbsko. Spojené státy nejsou schopny je porazit. Rusové si na Ukrajině prosadí přesně to, co chtějí. Napřed zničí ukrajinskou armádu a pak politický režim. Něco takového NATO nepřežije. NATO bude rozpuštěno, protože Evropané začínají konečně chápat co jim U.S. a NATO celou dobu prováděli. Vedli války v zahraničí za jejich peníze, na úkor vlastních národních zájmů a národní bezpečnosti.

Rusové sami nemají zájem válčit s Evropou a s nikým jiným, což tito lidé nikdy nepochopili. Rusové chtějí obchodovat, chtějí mír a to je velký rozdíl. Západ nechce mír, protože na válkách vydělávají jak politikové, tak bankéři a i firmy, které po válce všecko napravují.

Scott Ritter rovněž říká, že Spojené státy válku na Ukrajině naplánovaly, připravily a skrze důvěřivé Ukrajince i provedly. Zabránily dodržování Minské smlouvy, která zaručovala Donbasu bezpečnost a rovnoprávnost a ještě k tomu Ukrajinu vyzbrojily.

President Putin potkal Presidenta Bidena v červnu 2021 v Ženevě. Tehdy ho žádal, aby udělal vše, co je možné, aby Ukrajina Minskou smlouvu dodržovala. Biden mu to slíbil. Pak pověřil Ministra zahraničí Antony Blinkena, aby se o to postaral a tento řekl „ano, ano“ a vůbec nic neudělal. Jenže ani nic udělat nemohl, protože dodržení Minské smlouvy nebylo v zájmu Spojených států. Američané dobře věděli, že smlouva je podvod, navržený na získání času k vycvičení Ukrajinců, aby mohli napadnout Donbas a po něm Rusko.

Proto Rusové nemohou Bidenovi a jeho administraci nikdy věřit.

Ukrajina je zničena

Jak říká plukovník Mac Gregor, v současné době mají Rusové na Ukrajině obsazeno všecko, co má nějakou cenu. Podařilo se jim zabrat 80-90% území, kde se nachází hlavní ukrajinské minerální zdroje, ropa, plyn, uhlí, výroba oceli, továrny – to všecko dnes patří Rusku. Bohužel, tím že Ukrajinci umístili svá vojska ve městech, odkud po Rusech stříleli, došlo ke zničení 40% všech měst, když Rusové jejich střelbu opětovali. Doprava je též ve strašném stavu a v podstatě nefunguje. Komunikační síť na tom není lépe a další miliony Ukrajinců zkouší ze země utéct. Nikdo doopravdy neví kolik lidí již z Ukrajiny odešlo.

Některá obilná pole tu katastrofu jaksi přežila, ale nikdo nemůže čítat s tím, že bude stejná úroda jako předtím. Ve skutečnosti, ten poslední úrodný rok, co Ukrajina zažila byl rok 1915. Komunisté pak zničili co mohli a lidem trvalo celá desetiletí to napravit.

Pokračování války a její konec

Spojené státy doopravdy nemají vypracovánu žádnou vojenskou strategii. Zato oplývají velmi dobrou mediální strategií. Posílali na Ukrajinu drahé vojenské vybavení vlevo-vpravo a to všecko se ukázalo být k ničemu. Ukrajinci sami přiznali, že neumí s většinou těchto věcí zacházet. Proto HIMARS rakety, nebo nové tanky musí být obsluhovány dodavateli zvenčí. A dodavatel je někdo, kdo ještě včera byl v uniformě a dnes už není. Jsou to vojáci.

Tomu všemu nepomáhají obrovské ztráty na životech, které ukrajinská armáda utrpěla, takže dnes musí záviset na žoldnéřích. Spojené státy jim najímají žoldnéře po celém světě, které pak CIA platí skrze různé pochybné organizace, které existují jen na papíře.

Rusové plánovali na zimu hlavní útok, který by s největší pravděpodobností válku ukončil porážkou Ukrajiny. Proč k němu nedošlo, to je otázka. Mělo k němu dojít koncem ledna, začátkem února, jenže někdo rozhodl, že to neskýtá dostatek času na manévrování a od útoku se upustilo. Je pravda, že letos země nezamrzla tak, jako jiné roky a na měkké půdě by nemohlo vojsko a tanky postupovat.

Byl to snad důvod proč byla letošní zima mimořádně teplá?

Další problém byl s odstraňováním zbytků ukrajinských vojsk na jihu země, což se protáhlo déle, než bylo očekáváno. Bitva o Bachmut (Artěmovsk) stále ještě pokračuje a dobytí tohoto klíčového místa je naprosto nutné pro zničení celé ukrajinské jižní fronty.

Přese všecku snahu o vyčištění Donbasu a o zničení co největšího počtu ukrajinských vojsk, tato válka nemůže skončit, dokud ruská vojska neobklíčí Kyjev. Jinak totiž nejsou schopni zabránit dalším a dalším dodávkám žoldnéřů, zbraní, tanků a jiných vojenských potřebností, které Západ posílá do země skrze Polsko. Dokud tomu nebude zabráněno, dokud tato životní míza bude stále do země plynout, do té doby se válka potáhne.

S neustálým přílivem nového materiálu nejsou schopni Rusové válku vyhrát a Západ s tím počítá. Když je zničena jednu část ukrajinské armády, skrze Polsko přijdou další žoldnéři a stále budou přibývat, až do nekonečna. CIA verbuje po celém světě a je jim naprosto jedno koho do války na Ukrajině dostanou, může to být bílý, černý, nebo proužkovaný, hlavně když je ochoten jít za peníze utratit na Ukrajinu svůj život.

Proto je nutno přednostně obklíčit Kyjev a zabránit jakýmkoliv dalším dodávkám.

Na nedávné schůzi G20 národů v Mumbai, v Indii údajně mluvil americký Ministr zahraničí Blinken krátce s ruským Ministrem zahraničí, Lavrovem. Údajně mu řekl, že Amerika bude nadále podporovat Ukrajinu, ať se děje co děje. Je možné, že mu to skutečně řekl, protože tito spiklenci v Bílém domě jsou na to dost nerozumní.

Tito lidé nežijí ve stejném světě jako my. Jsou přesvědčeni, že jsou morálně vysoko nad námi, což jim dává nabubřelý pocit, že cokoliv udělají, tak jsou vždycky v právu. Proto mohou naprosto ignorovat skutečnost, že Amerika je na pokraji finančního krachu, který ji může zničit. Když by s něčím takovým byli konfrontováni, namítli by určitě, že to se nemůže stát, protože oni přece ovládají finanční systém země.

Jenže nic takového nefungovalo za posledních několik tisíciletí, takže to ani nemůže fungovat dnes. Proto na ně a na jejich rozhodnutí nemůže nikdo v žádném směru spoléhat. Tito lidé jsou nejen velice nerozumní, ale také vrcholně nezodpovědní.

Proto by se teď měla podstatná část ruských vojsk zvednout,

táhnout na Kyjev a zničit ho. To je, co se musí stát jako další.

Protože když k tomu dojde, pak je válka skončena.

Už kvůli tomu všemu je naprosto nutné teď odvrátit pozornost od ukrajinského jihu a přestat se starat o Oděsu a Charkov, i když to je logické pokračování a všichni to očekávají. Ukrajinci již odváží obyvatelstvo těchto míst do bezpečí, protože dobře ví, že útok se blíží a že jsou opravdu vážně ohroženi, protože už nejsou schopni se bránit.

Může Ukrajina porazit Rusko?

Nikdo na Západě si nemyslí, že by se něco takového mohlo stát. Ani americká vláda v něco takového nevěří, vždyť přece vycvičili Ukrajince k tomu, aby Rusku ublížili, ale s tím, že by je porazili nebylo doopravdy čítáno. Americké vedení si myslelo, že když bude Rusku ublíženo a toto ublížení se potáhne delší dobu, že tím postupně Rusy přesvědčí, aby se sbalili a odtáhli domů.

To je taktika, kterou Spojené státy zkusily v r. 1974 ve Vietnamu. Tehdy si řekli, že když zabijí dostatečné množství Vietnamců, když je zvalchují na prach, tak že se pak vzdají. To se ale nestalo. Stále přicházeli další a další a nakonec Vietnamci válku proti mocným Spojeným státům vyhráli.

V případě Ukrajiny je kromě válečné strategie používána nenápadná mediální strategie. Jakmile mohou jiní politikové přijet za Zelenským na návštěvu a on se pak s nimi prochází venku, aniž by měl strach, že odněkud přiletí nečekaná kulka, ukrajinský lid bude stále dál věřit, že nakonec může Ukrajina přece jen vyhrát.

A Zelenský, se vší drzostí, které je schopen, se dnes dovolává zavraždění Putina. Možná ho povzbudily stejně nevhodné řeči amerického Senátora Lindsey Grahama, který si tak, jako on vůbec nepřipustil myšlenku, že když by byl President Putin odstraněn, že by na jeho místo mohl přijít někdo mnohem horší, tvrdší a neústupnější. Tito naivkové stále tajně doufají, že se jim podaří dosadit do vedení Ruska svoji loutku a tuto ovládat.

Jenže ve skutečnosti se pan Putin těší mnohem lepšímu zabezpečení než pan Zelenský. Zelenský to je, který by se měl víc starat o to, jakými lidmi je obklopen, protože kdyby se tito rozhodli, že už ho nepotřebují, pak ho to může stát to nejcennější co má a to je život. Zelenský nemá kam utéct, nemá kam se schovat. Takže je ve skutečnosti velmi ohrožen.

Možná si je toho vědom a jeho demonstrativní vycházky mezi lid jsou součásti propagandy. Je to jakýsi mačismus, kdy jako správný Rambo zkouší národu vsugerovat, že: „Podívejte, já jsem v pořádku, já žiji. A vojáci stále dál bojují. Pořád je ještě možnost vyhrát.“ Protože je možné, že kdyby to nedělal, lidé by si mysleli, že není k ničemu a přestali by ho podporovat. A on to určitě dobře ví.

To vše je zásluha Ameriky

Plukovník Douglas MacGregor připomíná, co všecko Spojené státy pro Ukrajinu udělaly. Vybudovali tam skoro 30 biologických laboratoří, ve kterých pěstovali jedy, na otrávení lidstva. Kromě toho, že Ukrajince vyzbrojili a vycvičili, celou dobu podporovali nenávist vůči Rusku, což završili tím, že dosadili Zelenského, který cítěním není Ukrajinec, původem není Slovan a možná není ani člověk, na presidentské místo.

Kdo je Zelenský? Odkud přišel? Nesmíme zapomínat, že to byl neznámý komik sporných hodnot, který se objevil odnikud a ukrajinský lid ho zvolil jen proto, že sliboval, že nastolí mír s Ruskem. Velká většina Ukrajinců chtěla mír s Ruskem a tak pro něho volili. A jakmile byl zvolen, otočil se o 180° a stal se naprosto nenávistným vůči Rusku, stal se z něho jakýsi bojovný tvor, který neváhá obětovat tisíce ukrajinských životů, jen aby Rusko porazil.

Na tom všem je zajímavé to, že když byl zvolen presidentem, Zelenský neznal ukrajinštinu, protože mluvil celý život pouze rusky. Něco takového bylo pro ty, kteří ho do presidentské pozice dosadili, značná nepříjemnost.

Ve skutečnosti, jak Zelenský, tak i NATO, US, Evropská unie – nikomu z nich doopravdy na Ukrajině nezáleží, jak říká Scott Ritter. Kdyby jim na této zemi a jejím lidu záleželo, tak by je nenechávali vraždit ve velkém. Obětovali Ukrajinu, což byl moderní národní stát za nějaké pochybné cíle někoho, kdo je ze zákulisí manipuluje a koho možná ani neznají.

Nikdo z nich nevěří, že by Ukrajina mohla vyhrát proti Rusku. Ale chtějí, aby zabíjení a ničení pokračovalo, protože ve své naivnosti věří, že vysoká cena vojenského zásahu na Ukrajině poštve Rusy proti jejich presidentovi a Putin bude sesazen. Změna vlády v Rusku, to je, co chtějí docílit. Sankce v tomto směru selhaly, Rusové stále stojí za Putinem. Po pravdě, Rusové touto válkou posílili po všech stránkách. Nejen že se dokázali postarat o hospodářské a finanční přežití, ale po vojenské stránce se naučili mobilizovat velice rychle a bojovat cílevědomě, takže dnes není mnoho těch, kteří by je mohli ohrozit.

Rand korporace a její názor

Americká zbrojařská firma Rand Corporation je již celé dlouhé roky jakýsi zvláštní poradce americké vlády. Jejich zprávy a hlášení nejsou v Bílém domě brány na lehkou váhu, protože zvažují současné události a fakta a na jejich podkladě hodnotí co se ve světě děje, čímž udávají směr americké politice.

V r. 2019 vydal Rand studii, kde v podstatě řekli, že nejlepší způsob jak rozložit Rusko je jít po nich vojensky, skrze Ukrajinu. Což o to, německý Kancléř Bismarck (1815-1898) to taky věděl a ani nepotřeboval počítač a štáb odborníků, aby již tehdy prohlásil:

Moc Ruska může být podemleta pouze tím, když od něho bude oddělena Ukrajina. Ukrajina musí být nejen odtržena, ale ještě proti Rusku popuzena. Pak postavíme jeden národ proti druhému a budeme sledovat, jak jeden bratr zabíjí druhého. Abychom toto mohli docílit, musíme najít a zaškolit zrádce mezi národními elitami a s jejich pomocí změnit vědomí části tohoto velkého národa do té míry, že budou nenávidět všecko, co je ve spojení s Ruskem a aniž by si to uvědomovali, budou nenávidět i svůj vlastní původ. Všecko ostatní je pak pouze otázka časování.“ – Otto von Bismarck

Jenže v současné době vydává Rand Corporation zcela jiný návod. V jejich současné studii mezinárodních událostí říkají, že válka je prohrána, je to jisté, dlouhou válku Amerika není schopna vyhrát. Podle nich je nutno z Ukrajiny rychle pryč, co nejrychleji.

Ten problém je, že američtí politikové neumí přiznat, že udělali chybu. Takže musí nadále pokračovat s nesmyslným plánem na změnu vedení v Rusku, i když dobře ví, že nemohou nikdy vyhrát. To je samozřejmě nemorální, vést válku, zabíjet lidi, ničit všecko kolem a přitom si být vědomi, že nemohou vyhrát. Jenže tito lidé nejsou morální. Navenek tvrdí jak moc jim záleží na národní bezpečnosti a přitom udělali všecko pro to, aby posílili Rusko a oslabili NATO. Tím ve skutečnosti ohrozili národní bezpečnost všech, nejen svoji vlastní.

Pokračování války?

Rusko má dnes tu nejlepší protileteckou obranu na světě. Nemohli jinak, museli si ji vyvinout, protože jsou příliš blízko NATO. Stíhačky NATO jsou jen pár hodin letu od nich a kdyby NATO vědělo, že se Rusko nemá jak bránit, už dávno by je bombardovali. (Proto napadli Irák, protože měli dobře zjištěno, že Saddam Hussein žádné zbraně hromadného ničení nemá. Kdyby je měl, netroufli by si na něho.)

Současná ruská protiletecká obrana podchytí všecko, ať to letí nízko, nebo vysoko. Zato NATO celou tu dobu nedělalo nic. Celých 20 let vůbec nemysleli na vlastní obranu a na obranu svých členských zemí, od kterých vybírají ročně tučné poplatky. Když Rusové začali posílat na Ukrajinu jejich dróny, které nesly Kalibr rakety, Evropská unie uspořádala nouzovou schůzi, protože teprve tehdy si uvědomili, že nemají vlastní obranný systém.

Ukrajinci dnes žadoní o stíhačky F-16, ale na co jim budou? Vždyť s nimi neumí létat, protože jsou zvyklí na ruské Mig(y). Je totiž skoro nemožné zacvičit pilota, který byl předtím zvyklý na jiný letecký systém. Zaškolení trvá 6 měsíců a úspěšní jsou jen ti, kteří nikdy předtím nelétali. Takže když nebudou Ukrajinci umět správně se  stíhačkami zacházet, Rusové je okamžitě sestřelí, jakmile se budou blížit někam, kde nebudou vítáni.

Co bude následovat?

Co bude následovat, to nikdo neví. Je očekáváno, že válka skončí koncem léta, nebo časně na podzim. Američané odhadují konec války na srpen a Zelenský s nimi souhlasí. A všichni z nich vědí, že Rusko vyhraje.

Může nám ale právem nahnat strach právě vyšlá zpráva, kdy se americký Ministr zahraničí, Antony Blinken vyjádřil, že „Američané by neměli cestovat do Ruska. Američtí občané, kteří už v Rusku jsou, anebo tam cestují, by měli odtud okamžitě odejet.“

Důvodem pro toto varování je zadržení jistého novináře z novin Wall Street Journal, jménem Evan Gershkovich, v Rusku. Podrobnosti nejsou zatím známy.

Ten problém je, že asi týden před nedávným zemětřesením v Turecku byli Američané, sídlící tamtéž, rovněž vyzváni k rychlému opuštění země. Takže copak nám Spojené státy chystají tentokrát za podívanou? Určitě to nebude něco, co bychom si přáli.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...
3 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)