9.3.2023
Kategorie: Společnost

V sobotu pod pódiem

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Přátelé, v posledních dnech už pominul nápor na objednávání knížek. Ještě stále registruji pár opozdilců, kteří mi poslali peníze, ale zatím si nenechali knihu poslat (prosím neváhejte a zadejte si adresu k zaslání), ale už vím, že mi ještě nějaká stovka knih zbyla. Jak jsem slíbil, vezmu je na demonstraci a rád se tam s vámi potkám, abychom si podali ruku a řekli si pár milých slov. V dnešní době se potřebujeme zahřát u srdce.

Budu přímo u pódia a budu tam zhruba od jedenácti hodin. Budu vám k dispozici, dokud dav nezhoustne natolik, že kolem nebude k hnutí. Rád se s vámi pozdravím i po demonstraci, ale tam už žádný prostor na osobnější promluvu nebude a hlavně nebude šance vám dát knížku. Kdo chcete využít situace, pozdravit se s Vidlákem a nechat si napsat autogram, přijďte dostatečně v předstihu před demonstrací.

Kdo nechcete přijet kvůli Rajchlovi nebo Janě Zwyrtek Hamplové, tak prostě přijeďte kvůli Vidlákovi. A naopak… Všichni máme společný zájem – zastavit výprodej této země a je to zřejmě poslední možnost. Pak už dojde na henty zákony o dezinformacích, patřičně nás vezmou u huby na penězích, senioři si na další demonstraci budou muset vzít v práci volno… prostě samá pozitiva a sociální jistoty.

Potřebujeme vás tam na Václaváku. Nechceme, aby to dopadlo jako na podzim. Chceme dělat další kroky, ale potřebujeme vědět, že jste na naší straně. Potřebujeme to fyzicky vidět, potřebujeme se ujistit. Hezká slova fejsbůkových diskusí jsou málo. Nemůžeme se spoléhat na verbální podporu pomocí slov, potřebujeme vidět čin. Potřebujeme, abyste přijeli a byli s námi a my byli s vámi. Nebudeme se jen hemžit a čekat na zázrak, který nenastane. Máme-li se bít, musíme vědět, pro koho se bijeme a kdo se postaví vedle nás do řady, až to bude nutné. Berte to jako přehlídku.

Potřebujeme, aby tento váš čin viděl v této republice každý novinář, každý vládní činitel, každý politik, každý člověk. Aby každý v této zemi věděl, za koho mluvíme a nemohl to zpochybnit. Pro propagaci této akce jsme udělali maximum možného. V této zemi není dezolát, který by o sobotním Václaváku nevěděl. Teď potřebujeme, abyste udělali maximum možného i vy a přijeli. Na vás záleží, kolik Česka proti bídě se tam nakonec sejde. Na vás záleží, jestli se vláda bude dalších kroků bát, nebo se jim vysmívat. Na vás záleží, jestli váhaví získají odvahu, nebo jestli ji definitivně ztratí. Na vás záleží, kolik odvahy pak budeme mít i my. Na vás záleží, jestli se o opozici bude mluvit s respektem a obavami, nebo se nám všem bude vláda dál smát do očí.

Máte ještě dva dny… dumejte, dumejte. Všichni jste slyšeli Fialu. Všichni jste slyšeli Stanjuru. Všichni jste slyšeli Řehku, Černochovou i Pekarovou Adamovou. Všichni jste slyšeli Šafra a určitě jste zaregistrovali i Šarapatku. Všichni jste slyšeli, jakou v jejich očích máme cenu a k čemu nás určili. Nikdo neví, jestli s tím dokážeme něco udělat, ale všichni dobře víte, jaká budoucnost nastane, pokud se o změnu nepokusíme.

Nežádáme od vás přísahu věrnosti. Žádáme o důvěru, abychom se mohli pokusit.

 

Vidlák

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 votes, average: 4,38 out of 5)
Loading...
68 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)