23.8.2023
Kategorie: Multikulturní soužití

V Plzni byly zbity dvě Ukrajinky. Podle vládních politiků za to mohou desinformace a pátá kolona

Sdílejte článek:

COM

Policisté prověřují napadení dvou cizinek v Plasích na Plzeňsku. Podle serveru Novinky.cz u žen, které seděly na chodníku, zastavilo auto a řidič se zeptal, zda jsou z Ukrajiny. Když kývly, muž poodjel a pak se k ženám vrátil. Na obě pak fyzicky zaútočil. Mladší z žen skončila v nemocnici.

Ukrajinka napadená řidičem.

Útok se odehrál v neděli 13. srpna, v den, kdy v Plasích končila tradiční dvoudenní Pouť na královnu. „Po 20. hodině jsme přijali oznámení o fyzickém napadení čtyřiatřicetileté ženy. Zraněná žena byla převezena k lékařskému ošetření. Prověřujeme veškeré okolnosti události a případem se zabýváme,“ potvrdila policejní mluvčí Eva Červenková.

Ženy z Ukrajiny podle Novinek seděly na chodníku a povídaly si. S sebou měly děti ve věku jedenácti a dvou let. Zastavilo u nich auto a řidič se zeptal, zda jsou z Ukrajiny. Když 34letá Lilia a její o deset let starší kamarádka Tetiana pokývaly hlavou, muž poodjel a k oběma ženám se vrátil. Pak na ně zaútočil.

Nenávist vyvolává pátá kolona

Policisté zatím podezřelého muže nemají. K činu se už vyjádřili i politici, ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) označil čin za „hnus“ a zdůraznil, že takové činy jsou důsledkem nenávistných výroků na adresu Ukrajinců.

Podobně reagoval také europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který stejně jako Rakušan zmínil, že za hrůzné činy tohoto typu stojí rozdmýchávání atmosféry některými politiky. „Tohle je hnus, který svou nenávistí vůči Ukrajincům tady vyvolává pátá kolona Ruska, SPD, PRO a jim podobní,“ píše Zdechovský na sociální síti X.

Takže je vám to jasné, dezoláti? Když nějaký kretén zmlátí dvě ženské, můžete za to vy! Vy co šíříte na internetu “desinformace” a nejedete na vládní vlně. Tak vám bude opět přistřižen hřebínek. Vláda opět zvýší boj proti všemu co ji kritizuje a co ona nazývá desinformacemi. Tak. 

www.idnes.cz

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (14 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
102 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)