4.6.2024
Kategorie: Kultura a tipy

V online kasinech jako Sportaza jste chráněni před nekalými praktikami

Sdílejte článek:

Cílem kasina je udržet si hráče co nejdéle, aby utratili co největší množství peněz. Možná jste už slyšeli, že v kasinech v Las Vegas k tomu často používají i praktiky, které jsou rozhodně za hranou. Je to ale vůbec pravda?

Kamenných kasin ubývá a jsou nahrazována online kasiny, jako je Sportaza. Hráči jsou pohodlní a rádi využijí možnosti připojit se do kasina online z libovolného zařízení. Občas se ale najde někdo, kdo zatouží po jedinečné atmosféře reálného pompézního kasina. Takový člověk by se ale možná měl mít na pozoru.

Říká se například, že v kasinech nenajdete hodiny a celkově se snaží návštěvníky přesvědčit, že čas plyne pomalu, aby v kasinu zůstali dlouho. Spekuluje se také o pumpování kyslíku do prostředí, aby byli hráči víc ve střehu a soustředili se na automaty. Tato druhá informace určitě není pravdivá vzhledem k tomu, že vyšší obsah kyslíku než standardních 21 % by zvýšil nebezpečí požáru, navíc by navýšení hladiny kyslíku o pouhé 1 % (v typickém kasinu s 1 milionem krychlových litrů vzduchu) vyžadovalo napumpování 40 000 metrů krychlových kyslíku každý den, což by bylo neuvěřitelně drahé.

„Kasina dělají řadu věcí pro povzbuzení hráčů, aby zůstali déle ve hře,“ prozradil Tony Cabot, výzkumník z University of Nevada pro Casino.org. „Ale pumpování kyslíku mezi ně nepatří.“

Proč v kasinu plyne čas pomaleji?

Nečekejte žádné vysvětlení poukazující na teorii relativity, je to daleko prostší. Kasina vědí, že čím déle zůstanete uvnitř, tím je pravděpodobnější, že v nich necháte nějaké peníze. Prvním krokem je tedy odstranit všechny hodiny, abyste neměli na očích, kolik času jste tam už strávili. Hodiny však zůstávají v kasinech, kde probíhá také sportovní sázení, protože u sportovních sázek je čas důležitý. Zajímavé je, že k odstranění hodin začalo docházet na základě stížností hráčů. Ti si prý (už ve 40. letech minulého století) stěžovali, že čas nechtějí vidět. Právě proto také spousta hráčů mizí z kasin za svítání. Když vyjde slunce, uvědomí si, že už je další den a musí se vrátit do reálného světa. Řešení? Mnoho kasin má zakrytá okna, venkovní světlo do nich nedopadá, a tak nemáte moc pojem o čase.

Využívají se i jiné triky než odstranění hodin a zamezení denního světla. Velmi často v kasinech hraje ambientní hudba. Kdysi byl provede výzkum se 160 účastníky, který prokázal, že při poslouchání hudby vám čas plyne zdánlivě pomaleji. Skupina, jež poslouchala zvuky kasina společně s hudbou, odhadovala, že uplynulo méně času, než ta skupina, která hudbu neměla. Nejlepší je prý hudba v pomalém tempu a dostatečně hlasitá.

Skutečně tyto triky fungují?

V době, kdy má každý v kapse mobilní telefon a může se podívat, kolik je hodin, jsou tyto snahy možná úsměvné a vedou nás k otázce, zda to vážně funguje? Pravděpodobně ne. Kasina prostě jen dodržují to, na co jsme všichni zvyklí už dlouhé desítky let. Tmavé prostředí se zakrytými okny a hudba ke kasinům prostě patří.

Kdo se obává, že by ho tyto triky pohltily, může hrát online. Při hraní v online kasinu si doma vytvoříte takové podmínky, jaké vám vyhovují, a nastavíte si jasné hranice. To samé platí pro online sportovní sázení ve Sportaza nebo jinde.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
1 komentář

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)