5.10.2023
Kategorie: Ze světa

Už i Slovensko stoplo další vojenskou pomoc Ukrajině

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Už i Slovensko stoplo další vojenskou pomoc Ukrajině. My ovšem vytrváme do poslední naší výstavní houfnice a půjčené koruny.

Prezidentka Čaputová ji stopla s tím, že chce respektovat výsledky voleb, kdy všechny pověřené strany, které jednají o nové vládě, žádnou další takovou pomoc nepřejí. Což je samozřejmě korektní, nicméně nezastírám, že mne to překvapilo. Čekala jsem výmluvy ve stylu proč to nejde, nikoliv slovo do pranice, že to jde.

Co na tom zaujalo mne:

1. Podle expertů citovaných ukrajinskou agenturou Unian, prý odklon Bratislavy od podpory Kyjeva nesníží celkový počet zbraní směřujících na Ukrajinu. Tak co to tam a proč tedy vlastně celou dobu posílali? Vzhledem k tomu, že Evropa celkově šťourá zásoby z posledního, je to zajímavý názor.

2. Nejdůležitější je správné onálepkování, ukrajinská média mají jasno. „Prezident podpořil postoj proruské strany, která vyhrála volby a sestavuje novou vládu.“ Je úplně jedno jaká ta vláda ve skutečnosti je a proč, protože je proruská, i kdyby nebyla. To známe velmi dobře, nálepka je základ.

3. Objevují se vtipné situace, kdy liberální komentátoři, kteří po volbách zde řvali – a řvou, že vyhrála většina, a většina lidí si ze srdce přeje tuto vládu pětismečky, najednou zapáleně šílí, že 23% není většina a většina obyvatel novou vládu na Slovensku nechtěla. No není. My to jaksi víme celou tu dobu, že to jsou dvě rozdílné věci, ale pro vás je to statistická novinka, že? Lumeni pokrytečtí.

4. Ti samí, co si přejí, aby se tu zvolená pětikoala zabetonovala na věčné časy, a to klidně za pomoci jakýchkoliv manipulací, změn volebního systému a dalších svinstev doufají, že demokraticky zvolený Fico nesloží vládu, protože je to Fico.

5. Média zde v těchto volbách ukázala to, jak neuvěřitelnou žumpou lží se za této vlády stala. Berme to jako předzvěst toho, jak moc jsou pod vlivem vládní moci a propagandy a co nás čeká, před volbami vlastními. Nejsou nezávislá, ani veřejnoprávní, jsou vyloženě manipulativní a lživá a neměla by jim tedy jít z našich veřejných peněz už ani koruna. Nicméně chápu, že někdo to svinstvo platit musí. A protože mají tu demokratickou většinu, tak to budeme demokraticky platit my všichni.

6. Vypadá to na vytváření bloku Polsko – Maďarsko – Slovensko. V4 bez nás. No dobře nám tak. My můžeme dělat v čele s Fialou pucfleky Bruselu, a bude s námi tak nakládáno. Je jedno, jak moc budeme svým zahraničním vůdcům líbat prsten, protože relevantní partner pro diskuzi ani cokoliv jiného nebudeme.

Se sluhy se totiž nejedná, sluhům se poroučí.

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)