26.11.2022
Kategorie: Ze světa

Ukrajinský problém, Rusko, NATO a Spojené státy

Sdílejte článek:

JANE KAUFMAN

Právě bylo potvrzeno, že Ukrajinci opravdu zabíjejí ruské válečné zajatce. Ne že bychom to nevěděli z dřívějška. Už před časem vyšlo na veřejnost, že Rusové, kteří upadli do zajetí byli nejen vražděni, ale mnozí byli také mučeni. Tentokrát to ale vyvolalo řádné pohoršení. Vyskytlo se totiž video, kde leží skupina ruských vojáků beze zbraní, tváří k zemi a pak jsou všichni postříleni. (Video je na stránce)

To se stalo v luganské vesnici Makejevka. Ukrajinská jednotka, která vraždy provedla byla údajně 80. zvláštní útočná brigáda, která se na tuto činnost specializuje. Podle očitých svědků, jména a příjmení vrahů jsou známa a byla předána ruské armádě.

Ruské Ministerstvo zahraničí vydalo prohlášení, ve kterém požadovali od mezinárodních organizací, aby tento zločin odsoudily a zahájily okamžité vyšetřování. Také se zmínili, že dobře ví, že vraždění válečných zajatců je mezi kyjevským vojskem běžné.

Takže takové chladnokrevné zločiny páchá armáda, která je podporována Spojenými státy a Evropskou unií, která je vynášena až do nebe kvůli kvalitám, které doopravdy nemá. Je to armáda vrahů a zločinců. A my všichni je v jejich zločinech podporujeme!

Ukrajinský Ombudsman, Dimitrij Labuněc se vyjádřil, že vraždy byly opodstatněny, protože ruští vojáci nebyli zajatci, ale byli to bojovníci, kteří pouze předstírali, že se Ukrajincům vzdali. Takové tvrzení je těžko obhajitelné, protože na filmovém záběru je zjevné, že všichni z nich byli neozbrojeni. Kdyby měli zbraně, tak by snadno vyřídili těch pár Ukrajinců, kteří se v jejich okolí nacházeli.

Mluvčí ruského presidenta Dimitrij Peskov řekl, že „Rusko udělá vše, co je v jeho silách, v rozsahu mezinárodních možností, aby na tento zločin upozornilo a v rozmezí práva pohnalo k zodpovědnosti všecky, kteří byli zúčastněni.“

Rohini Haar, medikální poradce předních amerických novin „The New York Times“ vydal prohlášení, že „zabíjení, nebo ublížení na těle bojovníkům, kteří složili zbraně a dobrovolně se vzdali a tím pádem nemají žádnou možnost obrany, je provinění proti zákonům, týkajících se ozbrojených konfliktů.“ Podle něho, vojáci byli střeleni do hlavy a v závěrečných záběrech leží v kalužích krve. Noviny prověřovaly věrohodnost videa a prohlásili je za pravé.

OSN si vyžádalo okamžité vyšetřování Kyjevem. Zástupce ukrajinského premiéra, Olga Stefanišina na to odpověděla, že Ukrajina bude samozřejmě celou záležitost vyšetřovat. Ale dodala, že je velmi nepravděpodobné, že se jednalo o skutečnou popravu.

Všichni na Západě příliš snadno zapomínají, že již v březnu se vyskytlo video, kde byli ruští zajatci stříleni z blízka do nohou, zatím co jiní ruští vojáci, taky zranění, někdy i mrtví, leželi kolem po zemi. Ukrajinci se také fotografovali s jejich mrtvolami. V té době se vyskytlo několik dalších videí o nelidském zacházení s válečnými zajatci ukrajinskými vojsky.

I Ukrajinští vojáci si stěžují

Na Twitteru se objevil krátký záběr s vojákem ukrajinské armády, který jezdí s tankem. Je to mladý chlapec a ve videu pláče. Stěžuje si, že je s nimi zacházeno nelidsky, že jsou bráni jen jako potrava pro kanony. Nejsou považováni za lidi a jejich velitelé se k nim chovají jakoby byli syrové maso. „Zde, na frontě jste nikdo; nemáte ani jméno,“ říká. „A ztráty na životech jsou obrovské.“

Co je doopravdy Ukrajina

Na první pohled, když budeme Ukrajinu posuzovat podle zakládajících dokumentů, se tato země jeví jako skutečně demokratický evropský stát, což může být důvod, proč nikdo nevěří ruskému Presidentovi Putinovi, když říká, že jsou to neo-nacisté. Ale když přihlédneme k tomu, koho celá země uctívá jako hrdinu, což je Štěpán Bandera, vedoucí bandy pro-fašistických militantů, sám hromadný vrah a zločinec, tak jsme nuceni změnit názor. Na Ukrajině po Banderovi pojmenovali ulice, jsou mu vztyčovány pomníky, lidé o něm zpívají písně a při oslavách vystavují jeho portréty. Bývalý President Juščenko mu dokonce udělil titul „Hrdina Ukrajiny.“

Oslava Banderových narozenin, je velice podivná událost a vypadá spíš jako čarodějnický rituál. Lidé s pochodněmi kráčí za tmy ulicemi a někteří nesou jeho portrét. Proč?

Bandera byl již od mládí činný v různých nacionalistických spolcích a získal značný vliv v jednom z nich, zvaném „Organizace ukrajinských nacionalistů.“ Nakonec ji rozložil na dvě části, OUN-B, kterou sám vedl a která byla velice radikální, zatím co mírnější odnož, OUN-M, byla vedena Andrijem Melnikem. Obě spolupracovaly s fašistickým Německem.

Mimochodem, ukrajinský vyslanec v Německu byl až do nedávna prostořeký Andrij Melnik! Pravděpodobně syn, nebo vnuk. Dnes je zástupcem ukrajinského Ministra zahraničí.

Ukrajinská, pro-nacistická propaganda začíná už ve školách. Ukrajinské děti se učí historii z učebnice, vydané v r. 2005, kde je zdůrazňován „árijský“ původ Ukrajinců, jejichž vývoj může být údajně sledován od paleolitického období. Druhá světová válka v ukrajinských učebnicích není, jsou pouze zmínky o sovětsko-německé válce, aniž by byl zmíněn Hitler. V jiných učebnicích je zmíněn Hitlerův výrok, kdy chválil Ukrajince.

Co není učeno ve školách, je doplněno v táborech pro děti, které vedou Azovovci a které jsou roztroušeny po celé zemi. Děti od 7 let jsou v nich učeny používat zbraně, válčení a sabotážím. Tábory jsou prošpikovány nacistickou propagandou, symboly a slogany. Dokonce i píseň „Ukrajina nade všecky“ je přímo odvozena z „Deutschland über Alles.“

Mytí mozků nezačalo po nacistickém puči v r. 2014. Vychovávání mládeže v nacistickém duchu mělo svůj původ mnohem dříve. Již v r. 2006 byly pořádány kurzy pro mladé lidi, kde byli učeni terorismu a sabotážím. Kurzy byly provozovány v Estonsku, pod dohledem správců z NATO. Ty stejné kurzy byly průběžně pořádány i jinými organizacemi. V r. 2013 se toho úkolu chopila organizace UNA-UNSO. Je to nejstarší organizace svého druhu a její členové bojovali proti ruské armádě ve válce v Gruzii (1992) a v Čečni (1999).

Za 30 let od pádu Sovětského svazu zvládli na Ukrajině vychovat celou generaci, možná i dvě, nacisticky smýšlejících provokatérů a případných teroristů. Možná to byl další skrytý záměr za rozpoutáním války na Ukrajině, že tito lidé, dnes již mnozí dospělí, opustí zemi, půjdou do světa a budou dál rozšiřovat tyto zákeřné myšlenky.

Během 8 let od nacistického puče v r. 2014, Azov batalion, Aidar, Pravý sektor, Tornado, ale také ukrajinská Státní bezpečnost (SBU) páchali nesčetné zločiny na ruské etnické populaci Donbasu. Jak píše autor Phil Butler, na základě DNA byli vyhledáváni Poláci, žijící na Ukrajině a stříleni.

V mnoha tajných mučírnách mučili tito militanti nevinné občany elektrošoky, topili je, tloukli a znásilňovali jak ženy, tak muže a děti. Příšerná zvěrstva byla provozována v těchto místech a hodně uvězněných z nich nikdy nevyšlo ven živí. Mnozí zajatci, kteří se vůbec ničím neprovinili, pouze se ocitli na ulici v době, kdy zrovna některá z těchto pochybných skupin vyhlížela další oběti, byli vězněni celé týdny, měsíce a i déle.

Státní SBU tyto tajné mučírny kryla, takže se dá říct, že jejich aktivita byla provozována se souhlasem vedení země. Později se zástupce vedoucího Azov batalionu Vadim Trojan stal zástupcem Ministra vnitra a Azov batalion byl začleněn do Národní gardy. Trojan propustil velkou část zaměstnanců ministerstva a nahradil je svými vlastními lidmi, vybranými z Azovovy gangsterské skupiny.

Ukrajinští teroristé byli brzy po státním převratu v r. 2014 posíleni přílivem neo-nacistů z celého světa. Přišli tam z Francie, Itálie, Kanady, Švédska, Polska, Estonska, Chorvatska, USA, Německa a z jiných zemí. Mnozí z nich byli již v r. 2015 cvičení v Portugalsku.

A svět k tomu mlčel, svět to neviděl, protože to vidět nechtěl.

Podle Bezpečnostního výboru OSN, došlo v letech 2015-2020 celosvětově ke 320% navýšení teroristických útoků, které byly ve spojení s pravicovými (nacistickými) ideologiemi. Do značné míry je tomu vinna Ukrajina, kde byli tito lidé cvičeni a všemožně podporováni.

Američan na Ukrajině potvrzuje

Americký neo-nacista Kent McLellan, syn vedoucího neo-nacistické rokenrollové skupiny „Brutal Attack“ se vyjádřil, že Američané jsou špatně informováni ohledně ukrajinského konfliktu, takže si myslí, že Rusko vtáhlo na Ukrajinu bezdůvodně. Kent přišel na Ukrajinu v r. 2014 a přidal se k Pravému sektoru, později k Azov batalionu. Říká, že kdyby se někdo divil, kam zmizeli všichni skinheadové, tak že jsou přímo tam, na Ukrajině.

Podle jeho výpovědi, v r. 2015 proniklo na veřejnost strašlivé video, ve kterém Azov batalion ukřižoval ruského občana z východní Ukrajiny a poté kříž s jeho zkrvaveným tělem zapálili. V jiném záběru oběsili těhotnou ženu a jejího manžela, prý to byli Židé.

Státní vyšetřovatelé, ukrajinští i západní, prohlásili videa za podvod. Také Azovovci opakovaně popírali účast na zločinech a jako důkaz používali skutečnost, že odznaky Azov batalionu na uniformách popravčích byly větší, než ty jejich vlastní. Ale McLellan dosvědčuje, že videa byla pravá. Opravdu se jednalo o vraždy těchto lidí. Azovovci a členové Tornado oddílu se pak dokonce fotografovali s mrtvolami obou oběšených.

O Tornádu říká McLellan, že jsou to ti nejhroznější zločinci, jaké kdy zažil. Vyšetřování západními humanistickými jednotkami potvrdilo, že tento oddíl prováděl ta nejhnusnější mučení zajatých donbasských bojovníků, jaké si kdo dovede představit. Nazí vězňové byli odvlečeni do sklepa, kde byly elektrické šoky uplatňovány na jejich pohlavní orgány a jiná místa na těle. Někteří byli pod hrozbou smrti donuceni znásilňovat jeden druhého, což členové Tornáda nahrávali na videa.

McLellan se také zúčastnil některých jejich „vyšetřování“ a naznačil, že to, jak s vyšetřovanými zacházeli, bylo shodné s tím, jak později zacházeli s ruskými zajatci.

Někteří členové Tornáda byli později ukrajinskou vládou uvězněni. Jejich zločiny zahrnovaly znásilňování a mučení civilistů v Donbasu, včetně dětí a chladnokrevné vraždy. Přesto nebyli odsouzeni a po krátké době byli z vězení propuštěni. Na příklad, sám vedoucí, Ruslan Onišenko je sadistický pedofil a v r. 2017 obdržel pouhých 11 let vězení. Byl propuštěn poté, co Rusko vtáhlo na Ukrajinu. Pak byl vyzbrojen a poslán do války.

McLellan později z Ukrajiny odešel, ale letos se znovu vrátil, když začala válka. Přidružil se k Azov batalionu a zúčastnil se bojů o Mariupol, kde údajně viděl hodně hnusných činů, napáchaných jeho oddílem. Občané Mariupolu byli rozděleni na pro-ukrajinské a pro-ruské. V té době jednal Azov s CIA a s Pentagonem, kteří tam prováděli špionážní činnost.

Říká, že to, co způsobilo ruskou invazi bylo vměšování U.S. do ukrajinských záležitostí. Nevidí sice Rusko jako oběť, ale říká, že byli rozhodně vyprovokováni Kyjevem a Západem k tomu, aby vtáhli do země. Možná proto McLellan neuznává ani Evropskou unii, ani NATO. Říká, že byly obrovské oslavy, když byla zamítnuta žádost Ukrajiny o vstup do NATO.

Později byl z Ukrajiny vypuzen a poslán domů. Došlo k tomu poté, co bylo zjištěno, že zaměstnanci ukrajinské Bezpečnosti (SBU), ho zkoušeli v nemocnici zabít. Přesto dál podporuje Azov. Říká, že kdyby se ale NATO zamíchalo do bojů na Ukrajině, pak by národní zájmy ztratily veškerý význam a nestály by za další boje.

Podle něho, Kyjevská vláda nakonec všecky pro-nacistické složky zradí, protože už pro ně nebude mít použití, když NATO režim skončí. Prý nejlepší by bylo, kdyby Rusové zemi opustili a protože slabé ukrajinské vedení by nepředstavovalo velkou překážku, pak by bylo dobré uspořádat další revoluci, další Majdan.

NATO potřebuje nepřátele

Opravdu, NATO nutně potřebuje nepřátele, aby obhájilo svoji existenci. Bez nepřátel by byli zbyteční, nepotřební a tak se rádi zamíchají do každého konfliktu, na který narazí. Na Ukrajině pomáhají jak mohou a své taktiky zkoušejí též v severovýchodní Asii, které se zaměřili proti Číně a Rusku, jen aby měli stále v záloze nějakého nepřítele.

A když nepřítele nemají, tak si ho vyrobí sami. Rozdmychávají konflikty po celém světě a podařilo se jim zamíchat do nejrůznějších válek a útoků, kde se dalo. Takže ve skutečnosti přestali být obranná organizace a stali se útočnou složkou americké nadvlády.

Současná funkce NATO už není chránit evropské státy před útokem zvenčí. Dnes jsou pověřeni posilovat a podporovat americkou nadvládu v Evropě, v Asii a po celém světě. K tomu účelu ničí odpůrce Spojených států, kteří by jim mohli v jakémkoliv směru konkurovat, nebo oponovat, či ohrožovat jejich vedoucí pozici. V zemích těchto oponentů způsobují rozbroje a ohrožují jejich stabilitu.

Přitom do nekonečna zdůrazňují, že na Ukrajině nejsou součástí konfliktu. Podle nich zřejmě není vycvičení ukrajinské armády, její vedení, zásobování zbraněmi, obsluha vyspělého technického zařízení, dodávání špionážních zpráv, součástí konfliktu.

Earl Rasmussen, zástupce vedoucího Eurasia Center ve Washingtonu řekl, že tím pádem „Studená válka nikdy neskončila, pouze změnila formu.“

V minulém století to byl Sovětský svaz, který byl Západem očerňován a pomlouván jak nejvíc to šlo, kvůli obhájení pozice NATO a přílivu peněz na zbrojení. Dnes zaujali jeho místo Čína a Rusové, kteří jsou všem neustále předkládáni jako „smrtelní nepřátelé.“ To umožňuje Washingtonu zvyšovat výdaje na zbrojení a tím pádem i na NATO.

Západní země zcela nechápou hrozbu Číny. A co se týče Ruska, tak i přesto, že celý Západ nesmírně utrpěl sankcemi a podporou podivné války na Ukrajině, přesto byli lidé postupně dotlačeni k názoru, že Rusko je ten skutečný nepřítel. Podle odborníků, Evropané v podstatě předali zajištění jejich bezpečnosti NATO organizaci, neboli Spojeným státům.

Ovšem jestli se válka na Ukrajině potáhne déle, pak ochota evropských států trpět za americké zájmy ztratí na přitažlivosti.

Už teď, postřílení neozbrojených ruských zajatců Ukrajinci je skvělá příležitost pro Evropu a pro Ameriku, jak se odtáhnout od Ukrajiny a přestat je podporovat. Něčím takovým se přece provinili proti mezinárodním válečným zákonům a proti lidstvu.

Ukrajinci tuší, že jsou tím ohroženi a proto se rozhodli, že k tomu, aby udrželi Západ na své straně, musí vinu svést na zastřelené Rusy. Přišli s těžko uvěřitelnou historkou, že Rusové pouze předstírali, že se vzdávají, ale ve skutečnosti začali střílet. Jenže video je velmi dobrý svědek. I když hodně skáče a části jsou z něho odstraněny, tak zřetelně ukazuje ruské vojáky s rukama nahoře a beze zbraní, jak si lehají na zem, obličejem dolů. Dva kulometčíci hlídají celou scénu: jeden je za červeným autíčkem, druhý kdesi u zdi Střílení samo zachyceno není, pouze jeho začátek. Ale mrtví vojáci pak leží ve stejném pořadí a zhruba ve stejných pozicích jako když byli živí.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (35 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
120 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)