26.6.2022
Kategorie: Ze světa

Ukrajinská armáda: Ztráty narůstají, morálka padá, frustrace se zvyšuje

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

Podle amerického vojenského experta a exgenerála Ryana první týdny války na Ukrajině nebyly zcela podle ruských představ – to se ale mezitím velmi změnilo. Ryan proto současnou situaci vnímá jako začátek konce pro ukrajinskou armádu.

Ta má enormně vysoké ztráty na životech i na zbraních. Většina vojáků má jen nedostatečný výcvik a s moderními zbraněmi ze Západu neumí zacházet a ruská armáda obsazuje stále rozsáhlejší ukrajinská území. To vše rozdrobuje a ničí morálku a bojeschopnost ukrajinských vojáků.

Proti tomu mají pomoci další zbraně z USA a EU – to si myslí Západ a chce poslat do Kyjeva dalších 450 milionů dolarů.

Rusové dokázali dát do provozu dopravní cestu pro transportování důležitých zásob, včetně potravin a vojenského materiálu z vojenské základny v ruském Belgorodu až do Isjumu, který je branou do Donbasu. Město Isjum je již od března obsazeno ruskou armádou.

Ukrajina ztratila další město – velkoměsto Sjevjerodoneck, které už je kompletně pod ruskou kontrolou. Sousední město, stotisícový Lysyčansk je již téměř zcela obklopen ruskou armádou a je jen otázkou času, kdy padne. Ve městě probíhá evakuace posledních civilistů.

Bojová morálka částí ukrajinské armády upadá stále více i proto, že vojákům chybí i různé věci každodenní potřeby. To sahá až tak daleko, že v mnoha případech jejich rodinní příslušníci se vydají auty na vlastní pěst až na frontovou linii, aby synům a manželům dopravili potřebné věci.

USA a EU se starají jen o dodávku zbraní, ale na důležité věci, které by posílily morálku vojáků nemyslí.

Od soboty do úterý se v Bavorsku na zámku Elmau koná vrcholné setkání států G7. Předsednictví na setkání připadlo Německu. Původně byla na pořadu jednání globální témata – světová ekonomika, bezpečnostní politika, migrace, klima a mottem setkání je: „Budujme spravedlivý svět“.

Toto je samozřejmě cynismus a pokrytectví non plus ultra, neboť globalistické elity, jejichž jménem vládnou politici, kteří přišli na setkání v Elmau, dělají vše pro to, aby svět byl stále méně spravedlivý a aby jej globalisté mohli manipulovat a kontrolovat podle svých představ.

Je samozřejmě, že ústředním bodem agendy se nyní ale stala válka na Ukrajině, a tím i hledání nových možností, jak dostat Rusko vojensky a ekonomicky na kolena. Což je jen ale „iluzorní snění“ dekadentního Západu.

roman-bednar.com

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
66 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)