12.3.2024
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Ukrajincům nějak nevychází propaganda

Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA

Poslední dva týdny jsme byli zásobování zprávami Ukrajinci pomalu každý den sestřelují jedno ruské letadlo za druhým. Problém však je, na co upozornily poprvé americké weby zabývající se militari, a na to upozornil nakonec i ukrajinský opoziční tisk, že nikdo ta sestřelená letadla neviděl a Ukrajina, mimo tvrzení, žádný takový důkaz nedodala. Podobně to je s potopenými ruskými loďmi.


Nedávno byl Zelja s řeckým premiérem v Oděse a najednou buch, 150 metrů od nich výbuch. Podle ukrajinských vládních novin, což jsou skoro všechna, mimo regionálního tisku, šlo o útok Rusů na Zelenského a řeckého premiéra. Problém je, že odnikud nic nepřiletělo a bouchlo to ekologicky, že to nepoškodilo ani blízké stromy. Jak řekla jedna obyvatelka Kyjeva na Telegramu. Vždy, když nějaký politik ze Západu přijede do Kyjeva, tak houkají sirény.

Ukrajincům už ta prvopočáteční propaganda prostě nevychází. Už nelze jen tak vytvořit Ducha Kyjeva, Buču, rozstřílenou nemocnici s ženou, která skoro rodí. U té to je obzvláště veselé, protože Marina žije v Moskvě, kam utekla z Ukrajiny přes Turecko do Ruska a řekla, jak to s tím “ruským” útokem bylo a jak se natáčelo. V Chersonu to Ukrajincům také nevyšlo, protože dříve než oni tam byla americká televize a tak se zmohli jen na mučírnu, kde zapomněli z muzea dát pryč polní telefon, který byl starý už za Velké vlastenecké války.

On vůbec se internet stal nepřítelem Kyjeva. Zatímco v prvních měsících války Ukrajinci na internetu excelovali, tak teď by ho nejraději zakázali. Nejen kvůli Telegramu, kde si Ukrajinci anonymně sdílí počty o ztrátách ukrajinských vojáků (kvůli tomu je zákaz používání telegramu u ukrajinské armády, ale znáte to, ale také kvůli zahraničnímu tisku jako je NYT, WP, Forbes apod. Tady není jen problém, že tato média říkají něco jiného než ukrajinská, ale také v tom, že v poslední době velmi často potvrzují to, co říkají Rusové. Zvláště proto, že Rusové svá tvrzení dokáží podpořit důkazy. Fotkami, videem.

Pokud si myslíte, že Ukrajinci chtějí bojovat do posledního muže, tak to není pravda. Ono tam to nadšení, mimo nacionalistických skupin a nacionalistických vojenských jednotek, jako AZOV, nikdy nebylo. Skoro nikdo už nechce bojovat. Ukrajinští verbíři sbírají na ulicích i invalidy. Ukrajinci na Telegramu sdílí videa z těchto “dobrovolných” náborů” Sdílí také videa, jak žije Kyjev a prázdná náborová střediska.

Docela by mě zajímalo, nejen to, jestli to vědí naší novináři, nadšení bojovníci v diskuzích, ale také naše vláda. Myslím si, že to ví, protože pokud jsou tyto informace v západním tisku, tak od rozvědky musí dostávat podrobnější informace. A v tom případě, nechápu chování politiků.

Protože ti Ukrajinci neumírají za Ukrajinu, neumírají za Západ. Oni umírají, jen umírají. A vlastně už nevědí proč. Proto tolik dezercí, proto tolik Ukrajinců se snaží odejít do zahraničí. Jestliže i západní tisk se zmiňuje, že ukrajinské jednotky jsou na deseti procentech počátečního stavu, a to Ukrajina měla v únoru 2022 stav 600 tisíc vojáků, mezitím proběhlo mnoho odvodů, tak čísla Zelenského o ztrátě 31 tisíc ukrajinských vojáků od začátku konfliktu hodně pokulhávají. Vlastně jsou na invalidním vozíku. Jako více než sto tisíc ukrajinských vojáků. Tedy polovina toho, s jakými jednotkami (přepočteno na vojáky) Rusové operují na Ukrajině.

Možná by si tohle měli uvědomit i politici. Je hezké říci, že Rusko je agresor a svést všechno na Rusko. Nemáme rádi Rusko, Rusko může za vše a tak budeme bojovat do posledního Ukrajince.

„Smrt jednoho člověka je smrtí, zatímco smrt dvou milionů lidí je pouhá statistika.“ — Erich Maria Remarque

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (43 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)