14.6.2022
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Ukrajina, Rusko, zbraně, drogy, paláce

Sdílejte článek:

JANE KAUFMAN

Sergěj Poletajev píše, že Ukrajina se ukázala být pro ruská vojska tvrdší oříšek, než čekali. Sice již během prvních pár týdnů zabrali Rusové velká území prakticky bez bojů, ale ukrajinský stát se držel, velení vojsk bylo účinné, zásobování funkční a i další mobilizace obyvatelstva pomohla. Když toto Západ zpozoroval, rozhodli se poslat Ukrajincům další zbraně.

Propaganda se rychle přidala a pod dojmem že „Západ je při nás a společně nepřítele porazíme,“ se podařilo povzbudit Ukrajince k efektivní činnosti. Jenže postupně lži vyplavaly na povrch, což bylo zvlášť viditelné při obléhání Azovstalu v Mariupolu. Všichni ukrajinští bojovníci tam skrytí pevně věřili tomu, že Kyjev je vysvobodí s pomocí vojska a převeze do některé neutrální země. Jenže když postupně poznali, že ozbrojená pomoc nikdy nepřijde a že byli využiti jen jako potrava pro kanóny, jak se říká, tak se radši vzdali do ruského zajetí.

V Rusy okupovaném Chersonu a v Zaporožném došlo k nevídaným změnám. Byla vytvořena vojensko-civilní administrace, finance byly převedeny na rubly, došlo ke spojení s ruskou televizí a internetem a ani změna telefonních SIM karet nebyla opomenuta a tyto byly převedeny na ruské telefonní služby. Auta dostala ruská poznávací čísla, znaky ukrajinského státnictví byly odstraněny a bylo zavedeno vydávání ruských pasů. To, že Rusko se tohoto území nehodlá vzdát, je více než zjevné.

Kolik jsou Ukrajinci ochotni ztratit

U každé vojenské akce je nutno brát v úvahu dvě základní věci: (1) co jsou politicky přijatelné ztráty na životech, neboli kolik je bojující strana ochotna ztratit k dosažení svých cílů, a (2) kolik finančních, materiálních a energetických zdrojů chce obětovat ke stejnému účelu.

Tak na příklad, kolik lidí je Ukrajina ochotna ztratit? Zdá se, že je to příliš velké množství. Zde je nutno si uvědomit, že Zelenský dostal příkaz ze Západu „bojovat až do posledního Ukrajince“ a to skutečně zkouší docílit. V současné době jsou jejich ztráty na životech odhadovány na desetitisíce a jelikož to jsou většinou dobře vycvičení a zkušení vojáci, protože zelenáči nebývají stavěni do předních linií, je pravděpodobné, že kvalita ukrajinského vojska tím klesá.

Ztráty na zbraních se nezdají být překážkou, neboť Západ Ukrajinu vydatně zásobuje dalšími a dalšími zbraněmi. Kromě toho mají k dispozici obrovské množství starších, sovětských zbraní, které tam byly kdysi nashromážděny a stačily by na několik celosvětových válek.

Podle odhadu ruských odborníků, jak Washington, tak i Brusel vyčerpali zásoby zbraní, které jsou schopni dodat Ukrajincům k dalším bojům. Mluvčí ruské státní Dumy, Vjačeslav Volodin se vyjádřil, že s ohledem na současné sankce je Západ nucen rozhodovat se mezi špatným řešením a velice špatným řešením a nezapomínat na své vlastní potřeby a svoji ekonomii. Už to, že zbrojní průmysl nutně potřebuje na výrobu zbraní dodávky některých materiálů z Číny a z Ruska, je na pováženou.

K tomu nepřispívá zákaz dodávek ropy, který měl stát Rusko asi 22 miliard dolarů ročně, jenže tím, že začali dodávat ropu na asijské trhy, tak ve skutečnosti neztrácí vůbec nic. Zato Evropa bude ztrácet v hodnotě asi 250 miliard ročně. Washington prostě dělá všecko možné, aby zajistil, že Evropa zaplatí za sankce proti Rusku naprosto všecko, až do posledního haléře.

Černý trh se zbraněmi

Evropské a americké zbraně, posílané na Ukrajinu jsou tam skutečně potřebné, jenže většinou je ukrajinská vojska nedostanou, protože tyto skončí na černém trhu a pak jsou rozesílány do celého světa. Protitankové rakety, automatické zbraně, pistole, ochranné oděvy, náboje, granáty, dróny a miny, to všecko putuje na internetový černý trh, zvaný Darknet.

Je překvapující, že Spojené státy jsou ochotny posílat další a další zbraně na Ukrajinu, když tam již ztratili válečný materiál v hodnotě 14 miliard dolarů a dvě třetiny tohoto zboží nikdy na Ukrajinu nedošly, jak říká Thierry de Meyssan. Teroristé, kteří všecky ty Javeliny a protitankové, navigovatelné rakety kupují, budou brzy mít větší arsenál než všecky státy světa dohromady. S výjimkou Číny a Ruska, samozřejmě.

Pro toho, kdo má dost peněz není vůbec obtížné dopravit celou dodávku zbraní z NATO někam jinam, než na Ukrajinu. Drobné zbraně je možno objednat i přes internet. Takže tímto způsobem vyzbrojují Spojené státy a NATO teroristy po celém světě, kteří tyto zbraně mohou později použít proti nám, obyčejným lidem, kteří nemáme s válkou na Ukrajině vůbec nic společného. Ale je též možné, že to celé je součást plánu a pouze není žádoucí, aby to lidé věděli, protože by protestovali.

Vojenští odborníci dobře ví, že přidávání zbraní do existujícího vojenského konfliktu celou situaci zhoršuje a prodlužuje, čímž většinou trpí hlavně neozbrojení civilisté. Kromě toho je zde nebezpečí, že zbraně, které vydrží mnohem déle než konflikt sám, mohou být později použity na ledacos nekalého.

Ekonomické pozůstatky ukrajinské nesnášenlivosti

Že jsou Ukrajinci velice nesnášenliví vím od známých, jejichž dva synové byli v Americe posláni do ukrajinské školy. Vůbec nepomohlo, že jejich matka je Ukrajinka a otec Američan. Ve škole byli nenáviděni, biti a terorizováni, že je rodiče museli odtud vzít. Poté byli chlapci přesunuti do ruské školy ve stejném městě a veškeré nepokoje odpadly. Děti se k nim chovaly přátelsky a nebyly nejmenší problémy.

Ekonomicky Ukrajina ztrácí po celé čáře. Jejich HDP klesl letos již dvakrát a udržovat ekonomii v chodu přese všecku mobilizaci, územní ztráty, nefunkční podnikání a podstatný pokles hodnoty ukrajinské měny bude vyžadovat značnou finanční pomoc ze Západu. A i kdyby Západ opravdu zkonfiskoval, neboli ukradl veškeré ruské finanční zdroje a použil je na znovu vybudování Ukrajiny, jak mají v plánu, byla by to velice malá záplata na obrovskou finanční ránu. Vždyť jen přísun zbraní a munice, spolu s podporou vojsk stojí denně kolem jedné miliardy dolarů.

Kdyby Ukrajina vyhrála a podařilo se jim znovu obsadit území, která převzali Rusové, tak jejich ztráty, včetně ztrát na životech, by se staly nepodstatné. Ale jestliže prohraje, pak nemají jinou možnost než kapitulovat a nést zodpovědnost za všecky tyto ztráty ještě desítky a desítky dalších let, možná i staletí.

Jen jako zajímavost, Kanada splácela svůj dluh za 2. světovou válku až do r. 2008, Británie do r. 2006. Německo stále ještě platí reparace Židům, platby Sovětskému svazu zastavili v r. 1953. Amerika nikdy nezkoušela svůj dluh za tuto válku zaplatit.

Válka na Ukrajině je prakticky skončena a Ukrajinci ji prohráli

Larry Johnson, bývalý analysta CIA říká, že vojenská pomoc Ukrajině nedocílila vůbec nic a přitom se vážně podepsala na ekonomii státu a ohrozila dolar. President Biden se dokonce na začátku června vyjádřil, že Kyjev bude moci vyjednávat o mír až teprve další zásilka zbraní ze Západu dojde na Ukrajinu. Je těžké pochopit, co tím bylo myšleno. A hned na to, začala Amerika a její spojenci mluvit o tom, že bude nutno zahájit mírové hovory a válku skončit.

Pochopitelně, jakmile Henry Kissinger řekl, že válka by měla skončit, tak musí skončit. Bylo též jasné, že napřed budou všichni kolem toho chodit a nesouhlasně mručet, aby se vyloženě nezbourali před veřejností, ale nakonec udělají přesně to, co Kissinger řekl.

Ukrajinci ihned dali Kissingera na seznam osob, které je potřeba zničit. Na tomto seznamu, který se nazývá Myrotvorets, se nachází jména a osobní údaje, včetně adres a telefonních čísel všech, kteří nesouhlasí s válkou, anebo jsou na straně Ruska. I Maďarský President Orbán je tam uveden. Seznam je možno stáhnout ZDE.

A opravdu, nejen Spojené státy, ale i Británie změnila směr a teď požaduje vyjednávání a zastavení bojů. Je k tomu pádný důvod, protože Ukrajina zjevně prohrává. Kdyby vyhrávala, nebyl by zájem s Ruskem jednat. Také skutečnost, že sankce proti Rusku způsobily pravý opak, k tomu přispěly. Dnes Rusko prosperuje, kdežto celý Západ je před krachem.

Proto je nutno začít jednat, aby válka skončila, protože ty ztráty, které Spojené státy a Evropa celou akcí utrpěli, jsou přímo katastrofální. To, že Západ zbavil Rusko přístupu na SWIFT bankovní systém ohrozilo dolar jako světovou rezervní měnu. Rusko, Čína, Indie a Brazilie již jednají o založení další světové ekonomie, která nebude používat dolar. Takže ty následky, které nás čekají mohou být tak strašné, že si to ani nedovedeme představit.

Larry Johnson je toho názoru, že žádné další zbraně nebyly schopny pomoci Ukrajincům vyhrát, ale pouze prodloužily válku a způsobily o hodně víc úmrtí. Koncem května dokonce došlo k protestu vojska proti hlavnímu vedení, kdy si vojáci stěžovali, že nemají zbraně a jinou výbavu, kterou nutně potřebují. Přerušení dodávek na frontu bylo údajně způsobeno ruskými útoky jak leteckými, tak raketovými a také tím, že všechny přístupové cesty jsou jimi hlídány. Ovšem je v tom také řádné procento neschopnosti hlavního vedení.

Ta skutečnost, že vojáci rebelovali, to není jednoduchá záležitost. Situace musela být velmi zlá, když se odvážili něčeho takového, za co mohou být souzeni vojenským soudem a buď vězněni, nebo popraveni.

Ruská válečná taktika

Rusové vtáhli na Ukrajinu s asi 150 000 vojáky, což určitě nebyly jejich elitní jednotky. Mohli tam vtrhnout americkým stylem, zbombardovat všecko široko daleko a změnit Ukrajinu na hromadu ssutin. Namísto toho začali obtížnou pozemní válku proti nepříteli, který byl v naprosté převaze a přesto dokázali zabrat Mariupol, Cherson, Zaporožnije a prakticky celý prostor Donbasu. Jejich hlavní dva cíle byly zničení veškerého ukrajinského vojenského vybavení a ochrana životů jak svých vojáků, tak civilního obyvatelstva.

Na příklad, když část ukrajinského vojska ustupovala z města Svjatogorsk, ruská armáda je sledovala, ale nezačala je odstřelovat. Nechali je prostě odejít. Ukrajinci předtím zničili most přes řeku, čímž se odřízli od hlavních oddílů a také od zásobování. Bylo jich asi 80, nechali všecko vojenské zařízení a zbraně na místě, přeplavali řeku a roztrousili se po druhém břehu.

Ustupující ukrajinská vojska se také dopouštěla velkých zločinů. Ničili všecko co mohli, zapalovali domy i s lidmi, stříleli po všem, co se hýbalo. V jednom případě zapálili asi 50 000 tun pšenice a kukuřice, což je v současné době, kdy nám všem hrozí hlad, drsný zločin.

Přesto přese všecko uštědřili Rusové ukrajinským vojskům řádnou ránu a způsobili jejich porážku. Asi 1500 ukrajinských vojáků je denně zabito, nebo zraněno, či zběhnou, jsou zajati, anebo se dobrovolně vzdají. Takové ztráty si nemůže žádná armáda dovolit. Všechny západní zbraně, byly prakticky na nic, neboť jim ani v nejmenším nepomohly vyhrát válku.

Současná ztráta Severodoněcka a sesterského Lisičanska, které Rusové zabrali, znamená ve skutečnosti konec současné vlády v Kyjevě. To samozřejmě vezme vítr z plachet všem nadšeným podpůrcům ukrajinského konfliktu, kteří tam posílali nejen zbraně, ale i své vlastní lidi, na porážku.

Ukrajinská výhra není očekávána

Bývalý člen Reaganovy administrace, který dohlížel na NATO a jeho vyzbrojení, Hugh de Santis prohlásil, že by to byl dobrý trest pro Rusko, převzít jim Donbas a připojit Krym zpátky k Ukrajině. Jenže „mělo by to cenu dalšího krveprolití a množnosti ještě horší války, ve které by byly použity chemické a taktické jaderné zbraně, což by způsobilo ještě větší narušení světové ekonomie a vyústilo v rozdělení Evropy?“ ptá se. „Samozřejmě by to nemělo tu cenu,“ dodává.

A z toho důvodu nepřipadá ukrajinská výhra v úvahu. Spojené státy a jejich spojenci by proto měli přesvědčit Kyjev aby válku skončil. President Zelensky a jeho rádci by měli pochopit to, co je nevyhnutelné, že se Ukrajina stane neutrálním státem a předá Donbas a Krym Rusku.

Dokonce i americký Generál Mark Milley prohlásil, že „vyjednávání je logický výběr, ale obě strany na to musí přijít samy.“

Ještě před několika dny agitoval Josep Borrell, vedoucí zahraniční strategie Evropské unie, aby EU poslala více zbrani na Ukrajinu a uvalila ještě více sankcí na Rusko. Dnes říká, že to všecko je potřeba na posílení Ukrajiny při mírových hovorech s Ruskem.

V krátkém videu (na stránce) radí bývalý ruský President Dimitrij Medvěděv Ukrajincům, aby se přestali dopovat kokainem a jinými drogami a s jasnou myslí začali vyjednávat, nebo jinak přijdou o samostatnost.

Na první pohled se zdá, že je to trošku přehnané, podezřívat vedení jiné země z užívání drog, ale v jiném krátkém videu, zřejmě nahraném dříve, protože Zelenský je tam mladší, on sám říká, že používá kokain denně, dává mu to energii. Tvrdé drogy nejsou dobré, člověk pak spí celý den. Ale kokain je fantastický: jedna dávka ráno mu vystačí na celý den.

Ukrajinské drogy v Rusku

Od r. 2014, kdy vládu na Ukrajině uchvátila skupina lumpů, podporovaných Západem, zkouší tato země zničit svého souseda, Rusko, skrze drogy, pašované do země. Notorická skupina ChimProm, odnož státní organizace „Státní bezpečnost Ukrajiny“ (SBU), pašovala až půl tuny syntetických drog týdně, za účelem zničit Rusko zevnitř. Zaměřovali se převážně na mladé lidi a ročně na tomto nekalém obchodě vydělávali asi 33,5 milionů dolarů.

Je to jakýsi druh podivné války proti Rusku, říká nejmenovaný ruský policista. Zde se jedná o ten nejobtížnější zločin, který skoro není možno vypátrat. Zatím bylo zadrženo a uvězněno jen asi 5-10% obchodníků s drogami a teď, za války na Ukrajině, jich bylo ještě méně. Že jsou v této zákeřné, hybridní válce zainteresováni i mnozí ukrajinští vládní úředníci, je zjevné.

Od r. 2014 až do 2021 bylo v Rusku zadrženo a uvězněno asi 7 200 prodavačů drog. Skoro všichni mají stejnou historku: sháněli zaměstnání a narazili na inzerát na práci v Rusku za dobré peníze. Dostavili se k pohovoru, kde jim bylo řečeno, že mají odcestovat do Ruska, dostali peníze na cestu a mobil, skrze který byl udržován kontakt. V Rusku měli přikázáno vyzvednout balíky drog, rozdělit je na menší dávky a rozmístit na určených místech. Výtěžek z tohoto obchodu byl s největší pravděpodobností použit pro Azovovy oddíly a jim podobné.

Další společný detail, který všichni z nich vyjevili byl, že při pohovoru s nimi jednali členové SBU. Jeden dokonce ukázal právě najímanému pašerákovi drog svůj průkaz. SBU rovněž vede laboratoře na výrobu drog, z nichž každá dokáže vyrobit 150-500 kg těchto jedů za týden. Rusové již vypátrali a zlikvidovali na svém území více než 500 takových laboratoří. Většinou v nich byly vyráběny nové drogy, mefedron a alfa-PVP, jejichž dlouhodobé účinky nejsou známy, nebyly nikdy zjišťovány a nikdo neví, jestli nedokážou zcela změnit psychiku uživatele.

Zelenský neměl na vybranou

Přiznal, že znechucení z války mezi Moskvou a Kyjevem se rozšiřuje do celého světa a lidé chtějí vidět konečně nějaké výsledky. Spolu s tím stoupá nátlak na Ukrajinu, aby současný konflikt vyřešila mírovou cestou. Řekl reportérům, že: „kdekdo nás nutí zajistit nějaké řešení, které bude spolehlivě pro nás nevýhodné … něco takového je výhodné (pouze) pro určité strany, které mají své vlastní zájmy, finanční a politické.“ Škoda, že neřekl, které „strany“ tento nátlak na Ukrajinu dělají.

Zelenský sám a jeho nejvyšší úředníci všichni neustále opakovali, že se v žádném případě nevzdají žádného území a slibovali převzít všecko, co Rusové zabrali, zpátky. To samozřejmě zahrnuje všecka místa, které Rusové obsadili, Doněckou a Luhanskou republiku a Krym.

To všecko jsou ale prázdné řeči, prázdná gesta.

Zelenský už všecko vzdal a má přesný plán kam se ztratit, která země ho jako válečného zločince nevydá – Israel. Jeho rodina už tam údajně žije v rezidenci, která má hodnotu 8 milionů dolarů. Dále mu patří vila v Miami, v Americe, v hodnotě 34 milionů dolarů a jiná vila v Toskánsku.

Zatím co obyčejní Ukrajinci byli celou dobu obelháváni, okrádáni, a mnozí i vražděni kyjevskou cháskou, které vládl, což způsobilo, že 10 milionů Ukrajinců opustilo svoji zemi, Zelenský a jeho horda, kteří se tak těžce na celé zemi provinili, si budou užívat pohodlí někde v zahraničí a těšit se z miliard, o které národ okradli.

Jeho spoluviníci v současné době kupují paláce za miliony ve Švýcarsku. Tak třeba Dimitrij Razumkov, původní předseda ukrajinské „Vrchní rady“ si koupil dům za 8 954 621 švýcarských franků. To se ví, že za ty peníze to nebyla žádná obyčejná chaloupka někde v horách. Oleksandr Daniljuk, sekretář Národní bezpečnosti si koupil dům za 9 126 538 franků. Ljudmila Denisova, ombudsmanka zaplatila za dům 9 895 763 švýcarských franků.

Každý z těchto domů stál kolem 9 milionů švýcarských franků. To je obrovská suma peněz. Kde na to tito lidé vzali peníze? Byly to úplatky, nebo platby za špinavou práci, kterou pro někoho vykonávali? Anebo jednoduše rozkradli finanční podporu ze Západu? Kopie kupních smluv jsou zobrazeny na stránce.

Jenom jako zajímavost …

Minulý pátek, ve 4 hodiny ráno vystřelil Israel několik raket na mezinárodní letiště v Damašku, v Syrii. Protiletecká ochrana většinu z nich odchytila, ale přesto byl jeden člověk zraněn a došlo také k materiálním škodám. To byl druhý útok tento týden. Ten první byl zaměřen na střediska syrské armády.

Od začátku války v Syrii v 2011, Israel pravidelně odstřeluje různá místa v této zemi, o kterých tvrdí, aniž by pro to měl důkazy, že se tam nachází jednotky, podporované Iránem. Na předminulý útok v těsné blízkosti Damašku (21. května) zemřeli tři lidé. Při útoku 13. května bylo zabito 5 lidí a 27. dubna na to doplatilo životy 6 syrských vojáků a 4 militanti.

Jak to, že je něco takového v dnešní době možné? Jak to, že nikdo nekřičí po odvetě, po trestech, sankcích, a pokutách? Jak to, že OSN nelamentuje nad narušováním lidských práv, ohrožováním státní samostatnosti a kdovíčeho jiného. Jak to, že se nikdo nad tím nepohoršuje? Dokonce to ani nebývá mediemi zveřejněno, snad aby běžní lidé nevěděli, že je tak hnusná nespravedlivost trpěna a některé státy si mohou dovolit všecko, zatím co jiné si nemohou dovolit ani pomoci svému sousedovi v nouzi, i když je to mezinárodním zákonem dovoleno.

————————

POZNÁMKA: Na některé odkazy se s českou IP adresou nedostanete. To proto, že jsou blokovány Evropskou Unií a jinými hlídači. Musíte změnit svoji IP adresu na jinou, těžko říct na jakou. Touto dobou došla censura tak daleko, že ani americké, ani evropské adresy nefungují.

 

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)