17.5.2023
Kategorie: Politika

Tohle je Péťa …

Sdílejte článek:

P. MARKVARTOVÁ

Tohle je Péťa. Péťa měl před volbama do sněmovny v roce 2021 recept na vše. Vše měl připravené, byl nachystaný okamžitě převzít vládu proto se ji taky 3x pokusil shodit vyslovením nedůvěry. Péťa měl jasný recept jak zatočit s inflací, která byla na úrovni 5% (průměr EU), jak na drahé potraviny, energie, zadlužování státu, ceny emisních povolenek. Péťa jednoznačně a tvrdě odmítal zákaz prodeje spalovacích motorů, zvyšování daní, zejména daně z nemovitostí, jejíž zvyšování považoval za socialistické řešení, odmítal zvyšování daní živnostníkům, firmám a fyzickým osobám. Samozřejmě měl recept jak zvládnout Covid. Po volbách 2021 se stal Péťa premiérem.

Účet za jeho necelé 2 roky vládnutí je takový, že inflace vyskočila až na 19%, tého času nejvyšší v EU. Dnes je 13%, jedna z nejvyšších a vysoko na průměrem EU. Péťa podpořil zákaz prodeje spalovacích motorů. Péťa podpořil rozšíření emisních povolenek na domácnosti, budou se platit i za vozidla spalující fosilní paliva takže cena povolenek letí strmě vzhůru. Po dobu jeho vladnutí má Česká republika nejdražší potraviny v EU a jednoznačně nejvyšší cenu energii, což potvrdili i jeho přátelé z EU. Péťův boj se zadlužováním státu je takový, že stát za 4 roky jeho vlády zatne sekeru ve výši více než 1 bilion korun. To je tolik nul, že to neví ani Zbyněk Stanjura. Péťa se rozhodl, že zvýší daň z nemovitosti na dvojnásobek, zvýší daně firmám, fyzickym osobám i živnostníkům. Studenty, kteří si při studiu přivýdělavají nazývá jeho ministr financí ojebávkami, kteří studují jen kvůli daňové slevě.

Péťa zvládl Covid takovým způsobem, že na neškodnou variantu Omikron po dobu jeho vlády zemřelo 10 tisíc lidí. Naštěstí mu nikdo nekreslí křížky před dům.

Péťa s jeho rodinou má dobré srdce, proto založili neziskovou oraganizaci, která podporuje v neexistujím státě Barma práva žen. V neziskovce je zaměstnán i jeho syn a ze státního už se na ni utopilo desítky milionů.

Péťa se obklopuje jen lidmi, kteří jsou experti na slovo vzatí. Ekonomický poradce Křeček radí lidem jezdit nakupovat do Polska a tím pádem podporovat HDP našeho severního souseda na úkor našeho. Špičkovými experty jsou i Helena Horská a zejména pak mistrně prázdných slov a obecných frází Danuše Nerudová.

S Péťou se v Evropě nikdo nebaví. Jeho fotografie, kde stojí jak onuce vedle od veškerého dění obletěly svět. Jediné kamarády má mezi ultra zelenýma fanatikama a taky na Ukrajině kam posílá desítky miliard. Dosavadním největším úspěch Péti je to, že na pohřbu královny seděl za americkým prezidentem a taky focení u rozbitých paneláků v Kyjevě.

Péťa před volbama sliboval, že bude spojovat a bude premiérem všech. Realita je taková, že všechny, kdo s ním i slušně nesouhlasí na sítích blokuje a odpůrce nazývá proruskými jedinci. Péťa má svoje pravidelné vlastní televizní pořady na CNN a taky v neděli na ČT. Do obou samozřejmě chodí sám na přátelský pohovor s moderátorem.

Péťa tu s námi bude ještě 2 roky.

FB

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (47 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
53 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)