19.6.2024
Kategorie: Politika

Tisíc let temna

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Včera jsem psal o tom, že kádrové rezervy došly… Do politiky se nikomu už moc nechce. Především se nikomu moc nechce mezi liberály. Poslední nadějný frajer sedí v base za znásilnění, Grýndýloví bijci byli odejíti z europarlamentu, ve STANu je to samý dozimetr nebo Síkela a jediné, co se dalo sehnat, je Danuše Nerudová. Personální nouze je tak veliká, že prdel Pavla Novotného dál zůstává zářnou tváří ODS…

Ale ono to není je v kádrových rezervách. Ono je to vyprázdněné i myšlenkově. Teď v pátek bude ODSka prosazovat korespondenční volbu, která vlastně není vůbec pro Modroptáky. Hlasování protlačili na sílu po násilně ukončené rozpravě. Přitom korespondenční volbu potřebují Markétka Pekarová Adamová a Vítek Rakušan, aby měli alespoň teoretickou naději se udržet u koryt. ODS to jen dvojitě poškodí. Jednak kvůli tomu přijdou o voliče a jednak ti zahraniční budou volit někoho jiného.

Myslíte, že se na Fialově politice něco změní? Teď, když mají po volebním výprasku? Ani náhodou. Navíc ještě začali vysílat signály, že opustí evropskou frakci konzervativců ECR, kterou spoluzakládal Vondra se Zahradilem. A k tomu ještě ODS zřejmě bude souhlasit s jmenováním Danuše Nerudové nebo ministerského klauna Hýkely do postu eurokomisaře. Myšlenky prostě došly.

Už před časem jsem napsal, že politická strana je už jen servisní organizací lídra. Už není nositelkou ideje, protože v ní nezůstal nikdo, kdo by ty ideje nesl. Zůstal jen nějaký lídr v pozici zářného slunce, stal se jedinou nadějí, ke které se všechno upíná a je nositelem té jediné myšlenky strany. Tedy… pokud on sám vůbec nějakou myšlenku má. Po třicet let to bylo tak, že novopečeného premiéra pozvali na americkou ambasádu a tam mu určili agendu. V posledním volebním období to vypadá, že Američané už neriskují a novopečenému premiérovi udělají lobotomii. Něco podobného, jako má Biden…

Nemyslete si, že opozice je na tom nějak výrazně lépe. Nikdo neví, co s hentou globalizací a multipolaritou počít. Přimkli jsme se k Američanům a sakra, zase to bylo blbě. Ausgerechnet jsme do jejich řiti vlezli právě ve chvíli, kdy začali blbnout. Hospodářsky jsme se přimklil k Německu, protože Rusko je fůůůj… Jen blázen by se přimknul k Rusku. A tak jsme se napojili na Němce… co by na tom mohlo selhat, že? Myslíte, že když Vondra tyhle zahraničně politické ideje uváděl do praxe, že by ho napadlo, že jeho dojče kamaráden normálně vypnou vlastní elektrárny a s nimi i celý průmysl?

To je také celý důvod, proč je Fiala ještě v premiérské sesli a možná i důvod, proč je ještě živý. Nikoho nenadchne perspektiva, že bychom makali jako v Číně a nebo se měli jako proletáři v Rusku. Nikdo tady nadšeně neobjevuje čínské zpěváky, nevznikají tu ani kofuciánské ani pravoslavné chrámy. Naštěstí ani mešity…

V tomto ohledu má Blyštivý Péťa pravdu. Patříme na západ… i v tom, že se nám nechce rozbít si hubu, rýt držkou v zemi a vše tvrdou prací vybudovat znovu. My na opozici jen máme výhodu, že si ještě vážíme našich kořenů, pamatujeme si, že svět byl rozmanitější, víme, jak vypadá skutečná práce a pamatujeme si i něco jiného než jen bezbřehý liberalismus se sto dvaceti pohlavími a klimatickou tísní. Jaké to byly krásné časy, kdy nás trápila zeď v Matiční ulici.

My na opozici ještě chodíme mezi normální lidi, máme vztah k folklóru a ceníme si dobře odvedené práce. Ale že bychom v našich anarchistických kroužcích diskutovali o novém světovém řádu a snili o Velkém českém Pantátovi, který nám tuto budoucnost ukázal a teď nás k ní dovede, to tedy ne. Adepty na vůdce bychom měli, ale setkávají se s velmi opatrným a chladným přijetím. Už jsme se prostě spálili mockrát a navíc máme na své spasitele vskutku spasitelské a andělské požadavky.

Jak se jmenuje, to co právě žijeme? Tohle je čekání na zázrak. Naděje, že se stane něco, o čem nic nevíme, že se rozestoupí nebesa a skončí všechny lži a pravda nás osvobodí. Ale vlastně už tomu nevěříme. Naposled jsme svěřili naše děti novému školskému systému, který je měl vychovávat v pravdě bez ideologie. Tehdy jsme naposled uvěřili, že pravda je osvobodí. Ale místo toho jim jen nabulíkovali další lež. Lež, která byla vhodná pro expanzi liberalismu. Předtím nám také lhali, ale v alespoň to bylo v zájmu této země a tohoto národa. Teď našim dětem lžou v zájmu KoZa.

Všichni vědí, že král je už dávno nahý. Ale málokdo si to troufne říct. I teď před volbami leckdo věděl, co všechno je špatně. Ale málokdo si troufnul to říct na plnou hubu, protože věděl, že výsledkem nebude ocenění za pravdu, ale proklínání posla se špatnými zprávami. Takhle nějak to vypadalo, když barbaři stáli před římskými branami a na nové světlo zlatého věku se muselo čekat tisíc let. Už je tu máme. Plaví se přes moře na chatrných bárkách a nejvyspělejší část světa si s nimi dokáže poradit jedině tak, že uplatí jiné barbary, aby je zadržovali. Sami už toho nejsme schopni. Naše skutečně bojeschopné legie patří maršálu Haftárovi, tureckému Erdoganovi a dalším diktátorům, proti kterým je Putin slabý odvar…

Ale ono je to už jedno, všechny ostatní západní vojska právě hoří na Ukrajině.

Vlastně si jen můžeme vybrat, jestli našich tisíc let temna přijde z jihu a nebo z východu…

Pokud nemám pravdu, shodněte se v diskusi na někom, koho by stálo za to následovat a za koho by stálo za to umřít.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (33 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
74 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)