28.11.2022
Kategorie: Ze světa

Ticho před bouří na Ukrajině

Sdílejte článek:

JANE KAUFMAN

Ve videu, při rozhovoru s norským univerzitním profesorem Glennem Diesen, vysvětluje americký plukovník ve výslužbě, Douglas MacGregor situaci na Ukrajině. Podle něho, Ukrajinci zatlačili Rusy zpět o 10-20 kilometrů a celý Západ vítězně volal: „podívejte se, Ukrajinci vyhrávají.“ Co se doopravdy stalo, ruský velitel rozhodl, že nemá cenu chránit ze všech sil dané území a přikázal armádě, aby ustoupila k dalšímu ohraničení, které je ubránitelné. A ještě nastavili na Ukrajince past: spojili satelitní rozvědku s údernou, dělostřeleckou jednotkou, která zničila všecko, co ustupující vojsko sledovalo. To je naprosto revoluční způsob boje, který zničil obrovské množství ukrajinských vojáků. Rusové měli podstatně menší ztráty na životech, asi v poměru 1:8, nebo 1:10.

Něco takového doslova vykrvácelo ukrajinskou armádu, která podnikala nejrůznější nesmyslné protiútoky, zatím co Rusové se stáhli o kousek zpátky, sjednotili své pluky a začali proces zapojování 300 000 záložních vojáků, kteří už začínají přicházet na frontu.

Když si uvědomíme, že Rusové, spolu s Běloruskem jsou schopni dát dohromady armádu 700 000 mužů, což je obrovská posila jak pro letectvo, tak pro pozemní síly a bojové jednotky, tak je zjevné, že teď nastal nejvyšší čas, aby začalo jednání o mír. Protože jakmile Rusové spustí jejich poslední útok, pak už nebude na vyjednávání žádná naděje.

Už teď, Rusové vystřelí denně 20 000 a Ukrajinci 7 000. To je něco, co Evropa ještě nikdy nezažila a ani Spojené státy nepřišly s něčím takovým do styku už hodně dlouho.

NATO a jeho členské státy

NATO bylo navrženo jako obranná vojenská organizace. Jenže Spojené státy ho již od 1990. let zkoušejí přeměnit na útočnou sílu. Stahují je do všech bojů, které zorganizují a válka na Ukrajině je toho nejnovější ukázka. Jenže válka se táhne příliš dlouho a je kolem ní příliš mnoho povyku a lidem dochází trpělivost. Ve Švédsku, v Dánsku, v Holandsku, v Rakousku a ve Francii se začínají lidé ptát o co tady vlastně jde. A jestli se to celé divadlo ještě chvilku potáhne, tak se NATO s největší pravděpodobností rozpadne.

Na příklad, Francie: Plukovník MacGregor má hodně známých vyšších důstojníků ve Francii a ti říkají, že francouzská armáda má munice asi tak na 4 dny bojů. Celá francouzská armáda by mohla tak nanejvýš jít na safari do Severní Afriky a nic víc. Německá armáda prakticky neexistuje. Takže – kde by NATO vzalo 90 000 vojáků na jejich „Koalici ochotných“ (Coalition of the Willing), kterou plánují vytvořit proti Rusku?

Německo je víc průmyslový gigant, než válečný. Je to pohon celé evropské ekonomie a dnes, když je očekáváno, že se jeho průmyslová schopnost kvůli sankcím na Rusko sníží o 20-30%, to je hotová katastrofa. To prakticky znamená zničení německého průmyslu. Ti, kteří nemají Němce rádi, se zde mohou zaradovat, ale zde není nejmenší důvod k radosti. Německo opravdu podporuje ekonomickou podstatu celého zbytku Evropy a jestliže po průmyslové stránce padne, pak celou Evropu čeká podobný osud.

V Německu přišli teprve teď na to, že ani vláda, ani media jim neříkají pravdu. Lidé začínají pátrat a náhle vidí, že to, co Rusové říkají a dělají je diametrálně rozdílné od toho, co je jim říkáno shora. Možná, to bude znamenat konec nedávno vytvořené vládní koalice.

Itálie, druhá průmyslová velmoc již vyhlásila, že všecko, co jsou ochotni poslat na Ukrajinu je humanitární pomoc.

Jak jsou na tom Spojené státy

Dvě hlavní politické strany ve Spojených státech, což jsou Republikáni a Demokrati, začínají americkou veřejnost znechucovat, protože se začínají příliš podobat jedna druhé. Jenže Američané, stejně jako Evropané, v tom nic neudělají. Jakmile mají co jíst, mají doma teplo, mohou si koupit další auto, tak jsou se vším spokojeni. Tito lidé potřebují řádnou krizi, řádný nedostatek, aby se probrali k činnosti.

Jestliže se ale válka potáhne dál, tak z ní začnou být rozčarováni. Možná si pak uvědomí, že vláda utratila na válku na Ukrajině víc peněz, než co Rusko vydá každoročně na zbrojení a národní obranu. A pak si konečně všimnou, že celá země je na tom velice špatně. Potravin začíná být nedostatek a jsou velice drahé. Celá jižní hranice s Mexikem je otevřená a miliony neslučitelných a nezákonných migrantů tudy proudí do země, z nichž ne všichni mají dobré úmysly. Spolu s nimi cestuje do vnitrozemí Fentanyl, opojná droga, která ničí a zabíjí americkou mládež. Kriminalita je astronomická, zákony a právo nefungují, bezdomovců a jejich stanů je všude jako naseto. Pak možná pochopí, že situace není ta, kterou jim každodenní večerní zprávy předvádějí a začnou v tom něco dělat.

Jen tak na okraj, Guvernér Texasu, Greg Abbott poslal na hranice s Mexikem několik tanků, aby zabránily přílivu parazitů ze třetích zemí do Států.

Ovšem jestli z toho všeho není zjevné, že podvodník a imitátor skutečného Joe Bidena byl na americké presidentské křeslo dosazen právě k tomu účelu, aby celou zemi zničil, pak ten, kdo toto nechápe, by měl nadobro vypnout televizi a začít sledovat skutečnost.

Mnozí si myslí, že Spojené státy jsou pozemní velmoc, ale síla Ameriky je spíš v námořním odvětví, nebo jako letectvo. V pozemní válce, by neobstáli. Americká armáda je v současné době ještě ke všemu velmi malá. Kdyby měli přitáhnout do Evropy a bojovat na Ukrajině, to by nedopadlo dobře. Sice na tom nejsou tak zle, jako francouzská armáda, ale o moc lepší to není. Ten hlavní problém je, že Američané většinou nechápou své limitace.

Jaderná válka

Někdo řekl nedávno v mediích, že možnost jaderné války je menší než 10%. A mediální zdroje ho hned vyřadily ze všech diskuzí. Něco takového nechtějí slyšet, potřebují lidi strašit. Ještě ke všemu, pobláznění lidé ve vládě nedávno prohlásili, že mají plné právo použít jaderné zbraně jako první, když se záležitosti nevyvíjí tak, jak by podle nich měly a to dělá MacGregorovi starost. Říká, že Rusko má určitě tu stejnou starost.

Tady je ve hře to, že Amerika se může zkoušet nahrnout na Ukrajinu, do pozemní války. Je jisté, že se proti Rusům nikam nedostanou a ještě budou mít obrovské ztráty na životech. A protože pak by mohli být viděni celým světem jako směšní a neschopní ubožáci (což by jejich egoismus nesnesl), je zde možnost, že by mohli použít na odvrácení pozornosti jaderné zbraně. Však dobře víme, že i Generální sekretář NATO, Jens Stoltenberg řekl, že porážka Ukrajiny by znamenala porážku NATO. (A pak že nejsou ve válce zainteresovaní).

Plukovník MacGregor si nemyslí, že k něčemu takovému skutečně dojde, ale ta možnost zde je, takže si nemůžeme být stoprocentně jistí.

Historicky řečeno

V r. 1914 bylo Rusko hlavní obchodní společník Německa a Německo bylo hlavní obchodní společník Ruska. V r. 1941 platilo stále dál to stejné. Takže by mělo být zřejmé, že když jsou Němci a Rusové tak dlouho obchodní partneři, že nebudou jeden s druhým válčit. Jenže to se v dnešní době ukázalo nepravdivé. Německo se opravdu rozhodlo s Ruskem válčit formou sankcí, i když dobře vědí, že tím docílí pouze své vlastní zničení.

Tak, jak Washington tvrdí, že když Němci dostávají 40% jejich energie z Ruska, že je to dělá na Rusku závislé a že se mohou dostat do situace, kdy budou ruští otroci, to je nesmysl. Tady je nutno přihlédnout k tomu, co Němci dodávají Rusům a pak můžeme zrovna tak říct, že se Rusko může stát otrokem Německa.

Říkat něco takového a na takovém podkladě přikázat Evropě nesmyslné sankce proti Rusku, je zločin, který ohrožuje bezpečnost národů. Všecko, co je za tím skryto je snaha vrazit klín do vztahů mezi Německem a Ruskem a zničit jejich spolupráci. A už to začíná být vidět i v tom, že se mnohé německé firmy začínají stěhovat – ze všech míst – právě do Ameriky. Tím samozřejmě ničí Německo a sami si nepomáhají. Správně se mají Spojeným státům postavit a říct jim přímo do očí: „Ne, s něčím takovým nesouhlasíme.“

Postupně, s největší pravděpodobností ale tato strategie vyprodukuje pravý opak. MacGregor usuzuje, že již koncem roku by mělo dojít k upravení vztahů mezi Ruskem a Německem.

Podobně tomu bylo s Norskem

Profesor Diesen nadnesl otázku, jak se rozhodnout, když Američané chtějí postavit v Norsku čtyři vojenské základny, se zbraněmi a vším ostatním. Plukovník MacGregor připomíná, že v r. 1940 bylo Norsko neutrální. Tehdy si Churchill umínil, že je nutno Norsko zabrat, aby je nezabral Hitler. Spolu s Francouzi dali dohromady armádu, která měla projít skrze Norsko, Švédsko, až do Finska a tyto státy převzít. Naštěstí z toho sešlo a tak vojsko vtáhlo jen do Norska. Norové na to pouze doplatili.

Dnes, Norsko se možná obává, že je mohou napadnout Rusové. Ale to jsou zbytečné strachy, Rusko nemá nejmenší zájem něco takového udělat. A i kdyby bylo Norsko vojensky ohroženo, pak ani Amerika, ani Británie, a celé NATO jim nejsou schopni pomoci – prostě na to dnes nemá nikdo potřebnou armádu, odhodlání a schopnosti.

Plukovník přiznává, že se na celou situaci dívá z jiného hlediska, než jaké zastávají Londýn a Washington. Ti lidé propagují názory, že chamtivý ruský vedoucí vede nový, oživený Sovětský svaz k útoku na celou Východní Evropu, kterou zkouší zabrat. Přitom nic nemůže být dál od pravdy a ani žádné důkazy pro to nejsou.

Takže mají Norové dovolit Američanům, aby na jejich území vybudovali čtyři vojenské základny? To je velice nebezpečné rozhodnutí. Jak již zmíněno, z Ruska nehrozí Norsku vůbec nic. Tam na ně žádné nebezpečí nečíhá. Chtějí se pak zbytečně znepřátelit se svým sousedem? Polsko to klidně udělá, to je pravda. Ale to je Polsko – a v tom je rozdíl.

Polsko …

V jiném rozhovoru, se soudcem Andrew Napolitano, říká MacGregor, že ve Varšavě se stalo, někdo nechal otevřené dveře od blázince a všichni pacienti utekli. Dnes sedí na Ministerstvu zahraničí a Ministerstvu obrany. Sice se nezmiňuje o vládě samotné, ale …

Plukovník říká o původu střel typu S-300, z nichž jedna byla vystřelena z Ukrajiny na Polsko, že tyto rakety byly sice navrženy v Sovětském svazu, ale vyrobeny byly na Ukrajině. Na protileteckou ochranu na Ukrajině je dnes dávána obrovská zátěž, protože Rusové střílejí neuvěřitelné množství raket. Útočí hlavně na zdroje energie, sklady benzinu a zbraní.

Hlavní americký Generál Mark Milley se o tom vyjádřil, že „záměrné střílení na civilní energii způsobuje příliš velké ztráty a utrpení civilní populace, takže je to válečný zločin.“

Plukovník s tím nesouhlasí, to je první věc, co každá armáda ve válce udělá, že se zaměří na zničení paliva, energie, zbraní, dopravy a případně armádních velitelských center. Je to nezbytná součást odzbrojení nepřítele. Něco takového nezpůsobí utrpení civilistům. A ještě nikdo nebyl za něco takového trestán.

Když americká armáda vtáhla do tehdejší Jugoslávie, ve válce v Kosovu (1998-99), to byl důvod, proč Srbové válku prohráli. Záviseli plně na Rusech, kteří je zásobovali potravinami a energií a zima se blížila. A pak Rusové řekli, že nemohou s dodávkami pokračovat. To proto, že je Američané podplatili miliardami dolarů, aby nechali Miloševiče v horké kaši. Miloševič viděl, že neuspěje a vzdal se, protože všecky sklady paliva a zdroje energie byly zničeny.

A na druhé straně, přiznává MacGregor, je zde velké množství případů, kdy ukrajinští Nacisté střílejí ruské vojáky do kolen, že svážou ruce etnickým Rusům za zády a zastřelí je kulkou do hlavy. Na to všecko jsou důkazy a ejhle – nikdo o ně nemá zájem.

Střela byla záměrně na Polsko vystřelena

Raketa, která byla vystřelena z Ukrajiny a zabila dva zemědělce na polské straně, byla vystřelena záměrně, informuje Scott Ritter. Dalo se to předpokládat, ale teď jsou pro to důkazy. Seriové číslo rakety, její místo výroby, to všecko křičí, že patřila Ukrajincům. Rusové tyto rakety vůbec nemají. NATO přiznává, že sledovali let rakety celou cestu až do Polska, takže velmi dobře ví, odkud byla vystřelena.

Ukrajinci jsou na tom velice špatně a oni to dobře ví. Jediné, co by jim pomohlo, kdyby jim NATO vytvořilo nad Ukrajinou zónu, kde by byl zákaz přeletu letadel. Druhé řešení, ve které asi doufali by bylo, kdyby NATO samo napadlo Rusko, pokud možno jadernými zbraněmi. Proto vystřelili na Polsko raketu, aby to vypadalo, jako že je Rusové napadli, čímž by podle NATO směrnic, muselo NATO Poláky bránit a vytáhnout proti Rusům.

Důkaz, že byla raketa vystřelena záměrně je zjevný. Ruské rakety přicházejí z východu a letí směrem na západ. Zničit takovou raketu vyžaduje, aby druhá střela, k tomu účelu použitá, byla vystřelena proti ní, to je ze západu, na východ. Jenže tato střela letěla opačným směrem.

Další důkaz je, na základě informací z Ruska, které byly publikovány nedávno. S-300 střela váží pouhých 133 kg, takže na to, aby vytvořila kráter, jaký zanechala v Polsku, musela dopadnout z velké výšky, snad několika kilometrů. Takže nebyla vystřelena přímo z východu na západ, ale nahoru, do vesmíru a směr jejího zaměření byl východ-západ.

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
110 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)