12.1.2023
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Ti, kteří na Ukrajině vládnou a co jsou zač

Sdílejte článek:

JANE KAUFMAN

Na žádost hlavního představitele Ruské ortodoxní církve, Patriarcha Kyrila, přikázal President Putin zastavení bojů na 36 hodin od 12:00 v pátek a oslavování pravoslavných Vánoc. Tyto jsou slaveny podle Juliánského kalendáře, což je 7. ledna. Všichni účastníci konfliktu na Ukrajině byli vyzváni k odložení zbraní na určenou dobu.

Ukrajinský President Zelenský tento nápad zavrhl a odmítal přestat se střílením. Obvinil Moskvu, že je to jen záminka, aby zastavili postup Ukrajinců kupředu a mohli přivézt víc svých vojáků a vojenské výzbroje do Donbasu. I jeho poradce, Michail Podoljak řekl, že to celé je cynická past a propaganda.

Americký President Biden se k Ukrajincům přidal a prohlásil, že Rusové musí na těch pár hodin vynechat, aby mohli nabrat dech. Zároveň je obvinil z válečných zločinů, kdy údajně odstřelovali nemocnice, školy a kostely přímo na 25. prosince, což jsou katolické Vánoce. Biden blíže nevysvětlil tato vážná obvinění, která jsou velmi nediplomatická, přímo nevhodná, obzvláště od hlavy státu.

Člen amerického Kongresu z Arizony, Paul Gosar neskrýval své rozhořčení nad Zelenského opozicí, když řekl: „Nepřekvapivě, Zelenský odmítl mír. Takže je nemorální tuto válku (nadále) podporovat.“

Kongresman Gosar je trvalý kritik „darů“ na Ukrajinu a dožaduje se, aby tyto zdroje byly použity pro Ameriku, na vyřešení jejich vlastních problémů, jako je vysoký národní dluh, příliš mnoho bezdomovců a krizová situace na hranicích s Mexikem, kdy se tisíce nežádoucích elementů hrnou nezákonně do země.

Palba přesto pokračovala

Za těch 36 hodin příměří nepřestali Ukrajinci Donbas odstřelovat. Podle ruského Ministerstva obrany vypálili 370 dělových nábojů na pozice ruské armády v doněcké a luganské oblasti, v Záporoží a v Chersonu. Dalších 160 velkých náloží a 20 raket byly vystřeleny proti obytným částem Doněcka. Několik civilistů bylo zraněno a pár jich na to zemřelo.

Novináři z francouzské tiskové agentury AFP říkali, že slyšeli v Bachmutu střelbu i z ruské strany. Al Jazeera, Sky News, Reuters a někteří jiní s nimi souhlasili. Obviňovali Presidenta Putina, že porušil své vlastní slovo. Je ale sporné, jestli mají pravdu, protože berou informace od ukrajinských vládních úředníků a od vedení ukrajinské armády.

Nedůstojné chování ve Washingtonu

Skupina Ukrajinců, pod vedením dalšího herce-komika, Sergěje Prituly, navštívila začátkem prosince americký Kongres, kde si provokativně očistili boty praporem Doněcké republiky, na kterém se poté pokoušeli tančit (krátké video na stránce). Pritula k tomu napsal, že to je všecko, na co je doněcký prapor dobrý. Někteří členové Kongresu se sice smáli, ale nikdo z nich se této frašky nezúčastnil.

Bodejť, zjevně mají pořád víc zdravého rozumu a slušnosti než Ukrajinci, kterým chybí obojí a ještě mnohem víc. Tento vulgární a pubertální čin byl po právu odsouzen vedoucím zahraničních záležitostí ruské Dumy, Leonidem Slutským, který napsal na Telegram: „Civilizovaní lidé se tak nechovají, nezúčastňují se satanských aktivit a laciných představení, která apelují na ty nejprimitivnější pocity.“ Také varoval americký Kongres, že se může změnit na zoologickou zahradu, když bude takové chování trpět.

Není to poprvé, co se ukrajinští aktivisté, nebo politické osoby chovají nevhodně. Bývalý President Pjotr Porošenko se při několika společenských příležitostech oháněl ruskými pasy, které předkládal jako důkaz ruské agresivity. Není jasné co tím chtěl říci. Na setkání do Davosu dokonce přivezl úlomek autobusu, který byl zničen ve válce na Ukrajině.

Zelenský sám moc lesku Ukrajině nedodá

President Zelenský sice už nikde netančí v ženském ‚sexy‘ oblečení, nebo nahý a ve vysokých podpatcích a ani nehraje mužským údem na piáno jako dříve, ale velkou slávu své zemi přesto nedělá. Objevuje se teď při nejrůznějších společenských událostech, jako jsou filmový festival v Cannes, nebo Grammy vyhodnocování nejlepších hudebních nahrávek a všude žáká o peníze. Nevynechal ani setkání sedmi největších ekonomií světa, což je G7, nebo schůze Evropského parlamentu, či setkání OSN.

Američtí váleční štváči dokonce zařídili, že mu bylo dovoleno pronést půlhodinovou řeč před americkým Kongresem, čímž se málokterý vedoucí cizího státu může pochlubit. Během proslovu ho členové Kongresu přerušovali hlasitými výkřiky a potleskem pokaždé, když prohlašoval „dokonalé vítězství nad Ruskem.“

Jenže lidé nechtějí stále dokola poslouchat někoho, jak žádá o peníze. Už toho bylo moc. Všecko co říká je ještě ke všemu propaganda. Mluví o světovém míru a přitom chce peníze na válku. Společně s mediemi a s Bidenovou vládou neustále zdůrazňuje, jak ukrajinská armáda vítězí a Rusko prohrává. Tyto lži došly tak daleko, že americká televizní stanice NBC oznámila, že Bílý dům plánuje jako další převzetí Krymu.

Nedávno dal někdo na internet video, které je ještě z dob Zelenského herecké kariéry a které po morální stránce nenasvědčuje na nic dobrého. Video je ZDE. V mnoha zemích je ale blokováno, protože vlády nechtějí, aby jejich lidé viděli, jaký odpad podporují svými těžce vydělanými penězi. Takže ke shlédnutí je nutné změnit IP adresu.

Málokdo na Západě ví, jaká je skutečná situace na Ukrajině. Málokdo zná pravdu, protože media lžou, vláda lže, politikové lžou, NATO lže. Jens Stoltenberg, hlavní administrátor NATO se dokonce vyjádřil, že po skončení studené války zkoušelo NATO udržovat s Ruskem přátelské styky. To samozřejmě není pravda. Asi proto vyzbrojovali Ukrajince a cvičili je jak mohli, aby tito byli později schopni za ně s Rusy bojovat.

Zelenského návštěva Washingtonu trochu jinak

Jak je přijetí Zelenského v americkém Kongresu všemi popisováno jako srdečné a přátelské, ono to nebylo zas tak závratné. Už jen skutečnost, že ze 213 členů Kongresu se jich dostavilo k jeho uvítání jen 86 je zajímavý detail, který byl vynechán. Někteří kongresmani dokonce oponovali tomu, aby Zelenský v Kongresu mluvil. Ti z Republikánské strany, kteří souhlasí s podporou Ukrajiny jeho řeč sice uvítali, ale ostatní, kteří jsou v opozici, tam se Zelenskému nepodařilo jejich mínění zvrátit.

Zelenský se ve svém proslovu přímo zaměřil na ty, kteří s podporou Ukrajiny nesouhlasí a zkoušel jim vysvětlit, že žádná země světa není zajištěna proti ruské agresivitě. Řekl, že výsledky této války rozhodnou, jak budou naše děti a vnoučata žít. Taková bitva nemůže být odložena, ani ignorována v naději, že se vyskytne něco jiného, co nás ochrání. A celkem drze poradil členům Republikánské strany, aby rozšířili svůj názor na svět.

Také se zmínil, že Spojené státy jsou se zbytkem světa příliš propojeny a všichni jsou závislí jeden na druhém. Proto Amerika nemůže zůstat stát bokem a myslet si, že je v bezpečí, zatím co bitva stále pokračuje.

Vaše peníze nejsou žádné milodary,“ prohlásil. „Je to investice do celosvětové bezpečnosti a demokracie, kterou my zkoušíme nastolit tou nejzodpovědnější cestou … Ukrajina nikdy nepožadovala, aby američtí vojáci bojovali za ně. A já vás ujišťuji, že ukrajinští vojáci dovedou mistrně zacházet s americkými tanky a letadly … Ale potřebujeme více děl a nábojů do nich … abychom mohli urychlit naše vítězství.“

Co na to media?

Známý americký reportér Tucker Carlson se k Zelenského návštěvě Kongresu vyjádřil s podivením. Podle něho, ukrajinský president tam přišel oblečen jako manažer striptýzového klubu. Bylo podivné, že ho nikdo nevyhodil. A ještě mu Joe Biden řekl, že američtí daňoví poplatníci budou Ukrajinu podporovat tak dlouho, jak bude potřeba.

Biden ale nikdy neřekl, v čem bude Ukrajinu podporovat a co má Zelenský a spol. za to udělat. Snad zatlačit ruskou armádu za původní hranice? To by znělo pravděpodobně, ale to není ten případ. Zde je totiž snaha o změnu režimu v Rusku. Tito spiklenci chtějí změnit režim v Rusku a také v Iránu a v Libyi a v několika dalších neúspěšných státech, které napřed vesměs sami zničili. Takže to je, na co jdou peníze, které Ukrajina z Ameriky dostává.

Ovšem co by se stalo, kdyby Zelenský válku vyhrál? Dovedeme si představit jaký by vznikl chaos? Kdo by pak zajistil jaderné zbraně, kdyby v Rusku vládl? Zde je důležité celý svět zabezpečit a ne ho stále dál a víc rozšťárávat.

My tady podporujeme manažera striptýzového klubu a ignorujeme naši vlastní, hroutící se ekonomii,“ dodal Carlson. „Je těžké si představit více ponižující scénu, než tu, která se odehrála v té nejvýznamnější zemi světa.“ Tím myslel Zelenského návštěvu Kongresu.

Koncem letošního listopadu dokonce Zelenský požadoval po Spojených státech chemické zbraně, aby je mohl použít v Donbasu, jak napsal na Telegram bývalý poslanec Verchovné rady Ukrajiny, Ilja Kiva. Jiný zdroj, přímo z presidentské kanceláře tuto zprávu potvrdil. Ukrajinci jsou v koncích a doufají, že chemické zbraně jim pomohou vyřešit situaci v Záporoží, kde zjevně dlouhodobé odstřelování nestačí.

Rusové hlásili použití chemických zbraní proti jejich jednotkám již koncem června, kdy Ukrajinci použili jedovaté látky v záporožské oblasti. Stěžovali si též na Organizaci pro zákaz chemických zbraní, ale jako obvykle, na nic jim to nebylo. Ani obavy, že se Ukrajinci chystají zaútočit chemickými zbraněmi v Severodoněcku, Lisičansku a v Rubižném, kde se nachází 30 chemických firem, nebyly brány dostatečně vážně.

Nový ukrajinský prapor?

Ukrajinský zástupce v OSN Sergěj Kyslycija dal na Twitter obrázek amerického praporu, na němž změnil barvy na ukrajinskou modrou a žlutou. Napsal k tomu anglicky: „Tito budou držet pohromadě tak dlouho, jak dlouho to bude nutné.“

Kyslycija dal obrázek na Twitter v době, kdy byl ukrajinský President Zelenský ve Washingtonu D.C. Řekl, že to byla snaha vyjádřit americko-ukrajinskou solidaritu.

Ruská mluvčí Ministerstva zahraničí Maria Zacharova prohlásila, že tím Kyjev dává najevo svůj podřízený status a nazvala to novým ukrajinským praporem. Rusko je přesvědčeno, že od puče v r. 2014 byly všechny ukrajinské vlády pod diktátem z Washingtonu a snažily se o docílení jeho cílů na úkor svých vlastních, národních zájmů.

Takže Spojené státy změnily Ukrajinu na svůj nástroj útoku proti Rusku.

Jak si President Zelenský představuje budoucí Ukrajinu

V budoucnosti má být na Ukrajině podle Volodimíra Zelenského digitální vláda, digitální finance, soudy řízené umělou inteligencí (počítače) a zdravotní péče prováděna na dálku. Do r. 2030 má být celá země ta nejsvobodnější a nejdigitálnější na světě. Nebude tam žádná byrokracie, byrokrati budou nahrazeni pevně stanovenými předpisy. Všecko bude vyřizováno digitálně, žádné papírování, ani žádné fyzické peníze. I vláda bude digitální, něco jako počítačová firma. Země bude mít mocné technologické zázemí.

Právníci budou rovněž všecko vyřizovat skrze počítače a stejně tak budou automatizovány celnice, takže budou nejrychlejší na světě. Země bude mít také velice účinný kybernetický obranný systém. Každá firma bude mít svoji vlastní protileteckou ochranu a občané budou chránění proti útokům shora nejmodernějším protileteckým systémem.

Už dnes, Ukrajina je první země světa, která uznává digitální pasy. V současné době zkoušejí počítačový systém na vytvoření hlášení ze soudních řízení, které má za úkol vyhodnotit, jestli se obžalovaný znovu proviní, či ne.

Rusko má značně jiný názor

Ruský President Vladimír Putin se vyjádřil, že „Základem naší národní totožnosti bylo a je pokračování generací, věrnost našim tradicím a vysoká spirituální a morální úroveň.“ Zmínil se též o tom, že v současné době existuje mnoho států, které se ze všech sil snaží změnit světovou historii.

President Putin rovněž podepsal vyhlášku, která shrnula cíle politiky státu, což zahrnuje ochranu Ruska před společenským a kulturním ohrožením a před ohrožením tradičních hodnot. Popis „tradičních hodnot“ byl udán jako „morální zásady, které jsou předávány z generace na generaci a určují ruskou národní totožnost.“ Tyto zahrnují: důstojnost, respekt pro lidská práva a svobodu každého člověka, vlastenectví, vyšší morální ideály, silné rodinné svazky, upřednostňování spirituálních záležitostí před materiálními, milosrdenství, spravedlnost, vzájemná spolupráce a úcta jednoho k druhému, společné historické zážitky a národní sjednocenost.

Vyhláška rovněž vysvětluje, co je současné ohrožení těchto hodnot. Jsou to činy Spojených států a dalších, ne příliš přátelských zemí, spolu s cizími neziskovkami. Tyto země a tyto organizace se zaměřují na rozšiřování škodlivých názorů, které utvářejí takovou lidskou společnost, která si neváží spirituálních hodnot a zkresluje historickou skutečnost.

Tradiční hodnoty jsou rovněž ohrožovány chováním a činy extremistických skupin, teroristických celků, některými nadnárodními korporacemi a nepřátelskými státními celky, spolu s některými mediálními zdroji.

Změny historické pravdy vedou k narušení samosprávnosti státu, rozdělují jeho občany a zbavují je vedení. Tyto historické změny začnou vždy zveřejňováním historických mýtů a postupně způsobí narušení lidských hodnot.

Tento scénář se již odehrál v řadě zemí, jedna z nichž je i Ukrajina,“ dodal president.

Také se zmínil o tom, že všecka hlavní náboženství, Křesťanství, Islám, Budhismus a Judaismus, měla velký vliv na vývoj ruských hodnot, které jsou dnes sdíleny všemi, jak nábožensky založenými lidmi, tak i těmi, kteří na náboženství nevěří.

Mezi ideologie, které jsou ruskému lidu cizí, patří: kult egoismu, beztrestnost (zločin bez postihu zákonem), nemorálnost, popírání vlastenectví a rodinných hodnot, LGBTQ+ a také propaganda.

Těmto hrozbám je nutno čelit správnou výchovou mládeže, správnou školní výchovou, podporou literatury, umění, filmů a těch mediálních zdrojů, které tradiční hodnoty uznávají.

Vyhláška rovněž poučuje vládu jak spolupracovat s veřejnými organizacemi, chránit historickou paměť ruských občanů a podporovat ruskou řeč doma i v cizině.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (28 votes, average: 4,68 out of 5)
Loading...
39 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)