24.3.2024
Kategorie: Ze světa

Takže NATO je na případný konflikt s jadernou velmocí Ruskem připraveno? A mohli bychom to prosím vidět?

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Je potřeba si za prvé uvědomit, kdo je NATO. NATO jsme totiž i my. Cítíte se připraveni poslat našich 7000 neúřednických vojáků do mlýnku na maso? Jen se ptám, protože přesně tak to tam nyní vypadá a nevypadá to, že by to mělo vypadat jinak.

Pokud tam tedy nehodlá NATO poslat něco, co by z východní Ukrajiny případě Ruska udělalo jeden velký kráter v zemi. To bychom to nemuseli řešit, protože bychom měli v cuku letu analogicky stejný kráter místo Evropy.

K té připravenosti. Nesdílím na rozdíl od ctihodného norského admirála jeho nadšení pro věc. To, co jsme jako Evropa měli, jsme poslali na východní frontu už teď. Samozřejmě nám tu pár kusů něčeho zbylo, hlavně toho nejnovějšího, ale opotřebovávací válka nehraje na kvalitu, nýbrž na kvantitu. No a my nemáme ani dost nábojů. Ani teď. Natož kdyby se do toho fakt ostře šláplo. Rus valí munici co to dá, a my škemráme o dodávky země Třetího světa. Takže tak.

Kolik toho máme aktuálně poblíž fronty k dispozici? Podle slov amirála: „Nyní máme osm bojových skupin, každá s praporem, a v případě potřeby je lze spojit do brigády.“ Bezva. Prapor je 300-500 kusů vojáků. Brigáda se může vyšplhat na 8000. Na jak dlouho nám to vystačí, nechám na představivosti každého z vás.

Nicméně s vidinou mašírování do východních stepí již od roku 2021 inicioval Herr Bauer kroky zaměřené na posílení obranných opatření aliance ve východní Evropě, a to prostřednictvím rozšíření sil rychlé reakce ze 40 tisíc vojáků na až 300 tisíc vojáků. Asi proto jsme potřebovali tak nutně a rychle tu smlouvu o pobytu amerických vojsk u nás. (Nicméně bůhví, kolik by jich bylo vysláno v reálu.)

Ale samozřejmě to nesouvisí s ničím, válkou straší jen dezoláti a vůbec, ale vůbec se nás do ní nesnaží uvrtat za každou cenu. A čím víc bude Ukrajina prohrávat, tím víc bude podnikat útoky směrem k Rusku, které jsou z hlediska obrany nesmyslné, z hlediska ztráty lidských zdrojů nesmyslné, z hlediska jakékoliv logiky nesmyslné, pokud ta logika nemá jediný cíl, kterým je právě ona přímá účast nás, tedy NATO. S tím rozdílem, že někteří členové NATO jsou té skutečné válce blíž než jiní. Být za velkou louží, taky jsem celkem v klidu a po vzoru Kim Čong Una jen sleduju, jak to nad východní Evropou lítá…

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (28 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)