25.5.2023
Kategorie: Politika

Tak se nám zase blíží eurovolby …

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Tak se nám zase blíží eurovolby, tedy dokonalá trafika pro kohokoliv, kdo se do této v podstatě zbytečné instituce nechá implantovat. Takže nám tu zase vylézají různé morální majáky, a vy se teď můžete mrknout, jak to vypadá, když jste schopen zapomenout a popřít úplně všechno, co jste kdy i v nedávné minulosti udělal, jen abyste se tam znovu v tom teplém, královsky placeném, modrém křesílku udržel.


Naprostým přeborníkem v tom, jak se šplhá na vrchol pokrytectví a klesá na dno morálního dna je pán, který ještě před pár lety radostně podával žaloby a návrhy na trestní stíhání na lidi za to, že jim firma CPE, které dělal mimo jiné mediálního zástupce, účtovala poplatky za půjčky, které jim ovšem nikdy neposkytnula. Pokud lidé chtěli svůj několikatisícový poplatek zpátky, tvrdě narazili. Podle slov jednoho z nich „člověk se na ty peníze nadře a někdo je má za 15 minut vydělané“ Ano. Někdo. A někdo další kromě toho, že mu nebyl poplatek vrácen dostal pro jistotu ještě napařenou pokutu. A v té době 12 000,- pro někoho, kdo si v těžké životní situaci potřebuje půjčit třeba jen dvakrát tolik může být likvidační. Doslova. Firmu to nezajímalo a dál využívala zoufalství a strach lidí a podle právníků v pořadu neopodstatněně vyhrožovala soudy a trestními oznámeními. Peníze za každou cenu. Společnost šetřila Česká obchodní inspekce a to jen v roce 2012 od cca 30 takových stěžovatelů. Video z rozhovoru se zástupcem firmy, aktuálně lidoveckou jedničkou do EP Tomášem Zdechovským, je z pořadu Černé ovce. 

A ten samý Tomáš Zdechovský se nyní na svém Twitteru zaklíná tím, jak je potřeba bojovat proti organizovaným šmejdům, kteří se podle jeho slov „Neštítí použít jakýchkoliv praktik, aby z obětí vytáhli peníze.“ Myslíte, že prodělal takový přerod? Myslíte, že se lidé tak moc mění? Chápe vůbec, co pomáhal v minulosti jiným lidem dělat?

A za všechny další takové příběhy ještě jeden aktuální z poslední doby. Tomáš je do morku kostí pohoršen jednáním své europoslanecké kolegyně, kdy ta ve vyhrocené debatě neudržela nervy na uzdě a Bože chraň ukázala směrem k němu a jeho spolusedícím kolegům prostředníček! Což samozřejmě Tomáše emočně totálně rozhodilo a považuje toto jednání za naprosto za hranou. Drzost a neomalenost, pro kterou prý okamžitě podal na svou kolegyni tentokrát ne trestní oznámení, ale alespoň stížnost! Pěkně s vykřičníkem, ať si to drzá ženská pořádně odskáče. Prostředníček. Na Tomáše. Nemyslitelné.

A opět je to ten samý europoslanec, který se sám ještě před pár týdny radoval jako malý kluk se svojí věrnou sledovatelkou z toho, jak na Ukrajině čeští „vojáci“ zmlátili člověka, za to, že natočil pravdu, kterou kolem sebe viděl. Že vyzýval tomu, aby se na Ukrajinu neposílali peníze, o kterých nemá nikdo kontrolu, kam jdou, ale když už něco, tak zbraně. Člověka, o kterém nejdříve účelově tvrdil, že tam vůbec není, a když už tam teda je, je strašná sranda, že dlouho nic nenatočí a podle slov jeho kámošky, ho ani vlastní máma nepozná. Dodnes si Matouš Bulíř “užívá” lidské nenávisti do dna. Jaké lidské a morální kvality má někdo takový? A zase se ptám, myslíte, že se lidé mění? Věříte mu to?

Já vím, že poslanec v Europarlamentu v podstatě nic neovlivní a je to jen královsky placený automat na zvedání rukou, ale opravdu chceme, aby nás zastupovali takoví lidé? Aby tohle byli ti, kteří nám budou kázat, co je a co není v zájmu vyššího evropského dobra? Ono totiž jestliže chceme skutečnou změnu, tak to prostě nejde dělat s těmi samými lidmi. Myslete na to prosím. A to nejen u těchto voleb.

 

Jana Marková

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (20 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)