12.8.2023
Kategorie: Multikulturní soužití

Ta šance je vždycky jen jednou

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Pamatujete? Ještě to není ani deset let, když Merkelová řekla své slavné „Wir schaffen das“ a do Německa začali proudit uprchlíci rychlostí deset tisíc denně? Hranice otevřené, lidská srdce také. Němci nosili plakáty „Refuges welcome“ média i neziskovky se předháněly v růžových barvách. Migranti měli být přínosem, je to mezi nimi samý doktor nebo inženýr, jejich integrace měla být projevem nejvyšších lidských i evropských hodnot.

Jen Maďarsko jaksi zlobilo. Orbán postavil plot a řekl, že to u sebe doma nedopustí. Tenkrát poprvé se jednotná Evropa otřásla v základech… Maďaři se stali ostudou Unie, jejíž špičky neměly pro maďarskou vládu dost pohrdání a na všech stranách zněly hlasy, Maďarsko nějak demokraticky a humanitárně potrestat…

Tehdy naposledy měli Němci šanci, to opravdu dokázat. Tehdy naposledy byla (mizivá) naděje, že v Německu změní politiku a fakt zvládnou ten milion uprchlíků integrovat. Že postaví bydlení pro milion lidí, zařídí práci pro milion lidí, postaví školy a školky pro jejich děti, naučí všechny německy a udělají z milionu muslimských uprchlíků milion Němců.

Ne, ta šance v podstatě byla nulová. Na to v tom figurovalo příliš mnoho zájmů a temných motivů. Příliš mnoho keců o hodnotách a příliš málo chuti tyto hodnoty opravdu vyznávat. Tehdejší vedení Německa umělo už jen zaujmout postoj, ale nikoliv zorganizovat tak grandiózní úkol. Uměli jen připravit tělocvičny a pak se dívat na rostoucí deziluzi uprchlíků i rodilých Němců. Ale tehdy byla poslední šance, to dokázat.

Pak přišel onen vraždící kamion na vánočních trzích, znásilňování při novoročních oslavách a mnoho dalších případů, které to díky pravdomluvným médiím nedotáhly ani do místních zpráv. Refuges welcome zmizely. Nálada se v Německu skokově změnila. Nikdo už dneska nemluví s despektem o maďarském plotu. Naopak. Spousta nových plotů vznikla. K tomu vznikla i AfD a přes všechny porodní problémy, přes hádání se jejich představitelů, přes nezdary ve volbách, přes pronásledování, přes kriminalizaci, Alternativa pro Německo stále rostla a rostla, až vyrostla. Už nikdy nebude německá politika stejná, jako za Merkelové. Němci to totiž nezvládli, protože byli pokrytci. Na jedné straně měli plnou hubu migračních výhod a na druhé straně se snažili horem dolem, po právu i proti němu, nějak ty migranty odsunout někam jinam. Co to ten Rakušan podepsal? Povinnou solidaritu?

Stejné to je i u nás. Fialova vláda k nám do země bez jakýchkoliv omezení pustila víc než půl milionu uprchlíků z Ukrajiny. A v té chvíli měli poslední šanci s tím něco udělat. Tehdy měli skutečně zabrat a když jsme tedy ve válce, tak měli předvést válečné hospodářství. Měli předvést skokové zvýšení produkce, stavby škol a školek, spustit výstavbu bydlení pro půl milionu lidí a práci pro půl milionu lidí. Měli předvést, že nebudou tolerovat žádné projevy banderovského nacismu, měli předvést, že mají situaci pod kontrolou a těch půl milionu uprchlíků bude skutečným přínosem.

Ne, také neměli šanci. Od první minuty jí neměli. Protože také neumějí organizovat a budovat. Uměli si jen vypůjčit peníze, zaplatit uprchlíkům ubytování a pak zvednout daně, protože ty peníze chyběly jinde. Naše válečná ekonomika neroste, ale klesá a vláda může jenom tak koukat na deziluzi jak uprchlíků, tak domácího obyvatelstva. Jsme o rok dál a angažovanost v pomoci Ukrajincům jde rapidně dolů. Vláda už nad nimi nedrží měšec a tak začíná přesně to stejné, čeho se naděli Němci.

Teď tu máme i naše vyvrcholení této deziluze. Pokus o brutální vraždu patnáctileté dívky v Plzni. Ano, té stejné Plzni, kde pořádali Bandera párty a dlouho se nad tím zavíraly oči. Jako by sám Pánbůh nad Plzní přestal držet ochrannou ruku. Oni pak ty pařby přejmenovali, ale démona tam vzývali dál. Ne, neříkám, že existuje příčinná souvislost, ale je to symptomatické. Ve městě, kde byl Bandera v kurzu, se dočkali vpravdě banderovského zločinu.

Upřímně… líbí se mi primátor Zarycký. Už tenkrát s těmi banderovskými diskotékami se nebál a řekl jasně, co si o tom myslí a nebál se žádných médií a politické korektnosti. I teď se zachoval tak, jak by představitel města asi zachovat měl. Nebral si servítky, ale jasně dal najevo, že on nebude hledat pouliční spravedlnost. Za mě palec nahoru. Ale prostě se stalo a nedá se to odestát. Všechny ty bitky mezi Romy a Ukrajinci, to byl jen začátek. Začátek nezvládnutého.

Co přijde dál? Inu, totéž co v Německu. Nálada ve společnosti se skokově změní a ani majnstrým s tím nic neudělá. Příliš mnoho otců má patnáctileté dcery. Já také. Příliš mnoho matek se bude bát o své děti. Veškeré apely eurohodnotných médií budou zbytečné. Když vyteče krev, končí sranda. I u nás už rostou naše Alternativy pro Česko. Také prožívají porodní bolesti, také se to teprve tříbí, ale dopadne to stejně jako v Dojčlandu. Nezaniknou, naopak porostou. I přes nezdary a neúspěchy. Protože příčiny, které je zrodily, ty nikam nezmizely. Vláda k nim jen přidává další a deziluze roste. Mohou to jen zdržovat, ale protože nezvládli to, co slibovali, jednou přijde zúčtování. Upřímně… jestli mají rozum, odejdou teď, dokud stačí jen odejít. Ještě pár podobných zločinů už to nebude odchod, ale útěk a kdo ví, jestli ne ještě něco horšího.

Naše vláda svojí jedinou šanci promarnila. Měli šanci se do toho obout a ukázat, že ty evropské hodnoty nejsou jen kecy. Smůla. Nedokázali to a vlastně se ani nepokusili. Teď se prostě jen prosadí tristní realita, kterou žádná média ani neohladí, ani neschovají.

Kolik procent, že má AfD? Přes dvacet? Myslíte, že u nás to bude jinak? I přes nezdary, i přes chyby, i přes tříbení, naše Alternativa pro Českou republiku prostě bude. Je úplně jedno, jak se hemží CDU, CSU, či jejich Socialisti a Zelení. Stejné příčiny mají stejné následky. Kdyby nebyla AfD, bude něco jiného. Poptávka neklesá, ale roste. U nás to nebude jiné.

Jo a Péťo! Už je pozdě. Už s tím nic nenaděláte i kdybyste se uK.R.I.T.ovali. V Německu také zavírají ostošest. V Německu také blokují, mažou a kriminalizují. AfD stejně roste. I u nás to vyroste. Proč? Protože jste to prostě posrali. Každý váš fejsbůkový status už to jen zhorší.

Jen tak mimochodem… v Maďarsku žádná alternativa neroste. Inu, tamní vláda je dostatečně alternativní, aby takové voliče uspokojila. Jak je možné, že zrovna tam mají rozum?

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (17 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
46 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)