10.5.2023
Kategorie: Ze světa

Střízlivý pohled příslušníka ukrajinských ozbrojených sil

Sdílejte článek:

COM/HSP

Vyhlídky na úspěch ukrajinského protiútoku jsou pochybné, uvedl Jevhen Bekrenjev, příslušník ukrajinských ozbrojených sil, známý spíše jako vojenský blogger Arti Green.

V rozhovoru pro televizi Ukrlife se Green domnívá, že Ukrajina zatím nemá zkušenosti s uštědřováním těžkých vojenských porážek ruské armádě. A ve všech případech, kdy Kyjev osvobodil území, Rusové téměř vždy stáhli své jednotky, aniž by utrpěli větší ztráty a armáda zůstala nedotčena.

V Chersonu podle něj nebyl hlavním úspěchem osvobození regionálního centra. Byly to škody, které ruské armádě způsobilo ostřelování AFU. „V Charkovské oblasti to dopadlo jinak. Tam jsme zlikvidovali trochu… personálu prakticky všichni odešli,“ řekl.

Zároveň uvedl, že AFU strategicky převálcovala Rusy a přinutila je ustoupit z oblastí, které se nedaly bránit nebo kde už byla obrana slabá. Pokud se Ruská federace začala aktivně bránit, postupování bylo spojeno s velkými ztrátami.

Podle příslušníka ozbrojených sil by protiofenzívu Ukrajiny mohly brzdit slabé operační schopnosti jejích generálů, kteří potřebují ještě několik let výcviku podle standardů NATO, aby dosáhli požadované úrovně. ” Často nerozumí tomu, co se děje na bojišti, ” domnívá se Bekrenjev.

V Donbasu AFU často útočí na „nepřátelské pozice, které nejsou potlačeny“ dělostřelectvom, což vede k vysokým ztrátám.

„V případě vojenského štěstí je možný i Krym. Ale jsou zde velké pochybnosti – u našich velitelů nevidím dobrý vojenský velitelský talent, ale vidím opakované chyby,” řekl Bekrenev.

Pokud budou tyto chyby pokračovat, “promrháme svůj útočný potenciál, možná někde přežujeme něco bezvýznamného, ​​jak Rusové přežvýkali Soledar. My ani nepřítel nebudeme mít žádný útočný potenciál, bude to poziční pat a situace se bude vyvíjet politicky.

Ukrajina bude zároveň schopna vyřešit své vojenské úkoly jen v případě, že „ofenziva bude superúspěšná“. “Pokud nebude superúspěšná – ak tomu jsou předpoklady, podíváme-li se na to střízlivě, bez hurá-patriotismu a nenávisti – nemám plnou důvěru, že uspějeme.”

Za jeden z hlavních problémů Ukrajiny vojenský expert označuje lidské zdroje Ruska, kterými bude schopno pokrýt ztráty a pravděpodobně naverbuje kolem 400 tisíc vojáků (toto číslo jako cíl nové ruské branné kampaně vyslovila již dříve britská rozvědka, pochybujíc však o jeho dosažitelnosti pro Rusko).

Podle Greena je válka opotřebovací válkou a území jsou druhořadá. Hlavní je vyčerpání zdrojů nepřítele. „A území připadnou vítězi. Podívejte se na první světovou válku – Německo kapitulovalo, když se jeho vojska nacházela na území vítěze – Francie. Proto v takové válce na územích nezáleží.”

Za mimořádně nízkou označuje také intenzitu dislokace nepřátelské techniky v současné fázi války – v některých oblastech je to 1 – 2 tanky týdně.

Další jeho tezí je, že Rusové po celé poslední měsíce nevedou ofenzívu, ale zdokonalují taktické pozice na obranu.

Na některých místech se jim to ale nepodařilo. Například v Ugledaru, ze kterého by bylo pro AFU „velmi výhodné útočit“, tak v Marince, za kterou se začínají „přirozené obranné linie“ v podobě vodních ploch.

Green také říká, že mezi Časem jarem a Bachmutem se nachází část kanálu Severský Donec – Donbas, který je velmi vhodný jak pro obranu, tak pro vedení ofenzívy z něj. Podle něj bude toto výhodné předmostí pro protiútok ztraceno, pokud Ruská federace obsadí Bachmut. “K průplavu se ženou proto, že chápou, že další fází války je naše protiofenziva, a čím méně příležitostí nám na ni nechají, tím lépe pro ně.”

Green vysvětluje postup Rusů severozápadně od Bachmutu, kudy struktura také prochází, právě snahou o kontrolu kanálu.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (13 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)