V posledních letech se počty afrických vetřelců z různých zemí v Itálii, tedy vstupní zemi na cestě z Afriky, zvýšily o stovky procent a nadále neutěšeně rostou. Ruku v ruce s tím však roste i kriminalita.
![](https://pravyprostor.net/wp-content/plugins/lazy-load/images/1x1.trans.gif)
Stejně jako Afriku, mění migranti také Itálii v peklo
SLOVANKA
Počet Afričanů, žijících v Itálii, se z počtu 549 801 v roce 2004 zvýšil na 1 140 012 v roce 2020. To už lze nazvat invazí.
Počet Nigerijců závratně narostl od roku 2013 díky tehdejší vládě PD, Vatikánu a neziskovkám.
Italskému území nyní hrozí velké riziko lokálních kmenových válek. V některých oblastech, jako je Castel Volturno a oblast GAD ve Ferraře, je to již realita: gangy vetřelců si přivlastnily oblasti a brání je tak, jak jsou na to zvyklí v zemích původu, které jsou neustále zmítány občanskými válkami a kmenovými konflikty.
Před třemi lety nigerijský prezident Buhari varoval Evropany, že jeho zemi opouští do značné míry zločinci, protože Nigerijci by neměli důvod žádat o azyl.
Buhari během cesty do Londýna hovořil s korespondentem Colinem Freemanem a varoval své spoluobčany, aby přestali hledat politický azyl v zahraničí, protože Nigerijci, kteří se podílejí na exodu nelegálních přistěhovalců do Evropy, tak dělají pouze z ekonomických důvodů, a nikoli proto, že jsou v nebezpečí.
Tedy už v minulosti varoval i prezident Nigérie před vlastními občany, každopádně není jediným, kdo upozorňuje na fakt, že z jeho země odchází do Evropy ten nejhorší odpad.
Více než 117 tisíc Nigerijců, přivezených do Itálie od roku 2013 tak postupně vytvořilo po celé zemi nepřátelskou nigerijskou mafiánskou armádu.
Nigerijské gangy řádí po celé Itálii a mají jednu ze svých bašt v Castelvolturnu v Kampánii. Tam je celá armáda: patnáct tisíc vojáků, kteří prodávají drogy, vyhrožují, obchodují s orgány a prakticky mají neomezenou moc nad životem a smrti ostatních.
Nigerijců, kteří jsou spojeni s kriminalitou po celé Itálii, jsou desítky tisíc, dorazili s nechvalně proslulými pašeráckými loděmi.
Protimafiánské oddělení říká:
„Nigerijské zločinecké skupiny působí na velké části území státu, včetně regionů, kde je silně sledována endogenní trestná činnost, jako v případě Kampánie a Sicílie. Působí také v Piemontu, Benátsku a Kampánii a postupně rozšířili svou kriminální přítomnost i v dalších oblastech země, jako jsou jadranské regiony (zejména Marche a Abruzzo), hlavní město, dva největší ostrovy a v poslední době v Apulii“.
Nigerijců, nahlášených/zatčených za různé trestné činy bylo 14005 v roce 2018, respektive 13083 v roce 2019, což představuje 5 % z celkového počtu kriminálních cizinců, zatčených v Itálii.