29.11.2022
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Stav války na Ukrajině a plány na její ukončení

Sdílejte článek:

JANE KAUFMAN

Scott Ritter říká, že Ukrajina není schopna válku vyhrát. Něco takového si myslet je fantazie. Z toho důvodu Rusové zkoušejí přimět Evropu a Spojené státy k vyjednávání, aby zabránili dalšímu, zbytečnému krveprolití. Již v prosinci 2021 předložil ruský President Vladimír Putin návrh na vyjednávání US a NATO, ale nikam se s tím nedostal. Západ ho prostě celkem neslušně ignoroval. Takže nezbývalo nic jiného, než vtáhnout na Ukrajinu, se záměrem o její demilitarizaci a denacifikaci. Demilitarizace znamená odstranění veškerého vlivu NATO a jeho přítomnosti v zemi.

Když se mluví o denacifikaci, tak americký Kongres vydává každoročně již od roku 2015 příkaz pro Ministerstvo obrany, kde zakazují jakoukoliv podporu a pomoc pro Azov batalion, kteří jsou v Americe na seznamu bílých nadřazenců a neo-nacistů.

Co přinesl září 2022

V září docílila Ukrajina jakési úspěchy, ale ty stály miliardy dolarů válečné výzbroje, dodané Spojenými státy a NATO. Příprava na něco takového trvala měsíce, kdy byli vojáci neustále cvičeni přesně k tomuto úkolu. Byli učeni jak zacházet se zařízením, jak organizovat bitvu a vést vojsko a pak, během jednoho měsíce to bylo všecko pryč. Ztráty na životech byly neuvěřitelné. Ztráty na vojenské výzbroji předčily očekávání, takže Ukrajinci přišli o všecko a teď prosí Západ o další várku, aby byli schopni pokračovat.

Rusko začalo měsíc září zhruba se stejným nastavením, jaké měli v únoru, když na Ukrajinu vtáhli. Už tehdy měli nedostatečný počet vojska a vybavení, což Ukrajinci zkoušeli využít. Rusové neváhali zaměnit zabrané území za ochranu životů svých vojáků, které považují za cennější, než územní zisky. Kdežto Ukrajina je opravdu ochotna bojovat až do posledního Ukrajince a už se k tomu opravdu blíží. Zatím co jejich pluky řídnou a jejich schopnosti a odhodlání se zmenšují, Rusům přicházejí další, čerstvé posily a další zbraně.

V takové situaci je nesmysl doufat, že by mohli Ukrajinci válku vyhrát.

Západ si ale ruskou válečnou strategii špatně vysvětluje. To, že se Rusové snažili co nejmíň ublížit obyvatelstvu, že záměrně neničili obytné části a civilní infrastrukturu, považovali na Západě za slabost. Jenže teď, když se Rusové rozhodli s válkou skončit a začali skutečný boj, tak i když dál mají na mysli dobro obyvatelstva, přesto zničili zdroje energie v zemi a mohli by udělat z Ukrajiny třetí zemi světa kdykoliv by chtěli.

Na Západě si bláhově mysleli, že ekonomické sankce Rusko zastaví. Ty sankce byly neuvěřitelně tvrdé; něco takového svět ještě nezažil. Přitom nám bylo neustále říkáno, jak skvělé ekonomy a odborníky, znalce energetického průmyslu Západ má, z nichž všichni si mysleli, že zastavení odběru ruského plynu a ropy Rusko zničí. Jenže přese všecky předpovědi, Rusko to nezničilo. Dnes těmi sankcemi trpí nejvíc Evropa, pak Amerika a po ní celý zbytek světa. Nedostatek nafty se promítne i do všech životních potřeb. Když nebude nafta, nebudou jezdit nákladní auta, nebudou dodávky do obchodů a následně – nebudou potraviny. Ceny potravin pak vylétnou prudce nahoru a budeme hladem.

Rusko tyto problémy nemá a mít nebude. Jejich zásobování funguje v pořádku a vliv sankcí není vůbec žádný. Některé ruské obchody a supermarkety jsou ZDE a ZDE.

Jaderné zbraně

Již v r. 1972, Američané chtěli vybudovat obranný protiraketový systém, prý ne proti Rusům, těch že se nebojí, ale proti Severní Koreji, Číně a Iránu. Bránila jim v tom ABM úmluva (Anti-Ballistic Missile Treaty) a tak ji zrušili. Řekli, že je to přežitek studené války. Rusové byli proti tomu, považovali tuto smlouvu za důležitou. Ale Američané řekli (jinými slovy): „Nestarejte se, vás se to stejně netýká. Vy jste slabí, nejste k ničemu, my vás nevidíme jako hrozbu.“

Ve skutečnosti obranný systém postavili výhradně proti ruským raketám a žádným jiným.

Pak šli po INF úmluvě (Intermediate-Range Nuclear Forces Treaty, neboli Úmluva o Jaderných zbraních středního dostřelu). Vymysleli si, že Rusko nedodržuje podmínky a že šidí. Rusové tvrdili to stejné o Američanech a oproti nim měli skutečně pravdu. Američané přenesli protiraketový obranný systém, který je používán na lodích na pevninu, což bylo proti podmínkám smlouvy. Rusové si opět stěžovali, ale Američané řekli, že změnili elektroniku a že je to teď v pořádku. Jistě, že to v pořádku nebylo. A hned na to jednu raketu vystřelili.

US znovu obnovili 53. dělostřeleckou jednotku, která se dříve jmenovala Pershing, protože měli Pershing rakety. Tyto rakety nejen že nesly jadernou nálož, ale kdyby byly vystřeleny, tak by dorazily do Moskvy během 5-7 minut. S něčím takovým by stačil malý omyl a Rusové v Moskvě by měli pouhých 5 minut života. Proto byly Pershing rakety zničeny.

Nově obnovená 53. dělostřelecká jednotka měla dostat jiné rakety, zvané Dark Eagle (Tmavý orel), které jsou velmi blízko hypersonickým střelám. Mohly nést jak standartní, tak jadernou nálož. S těmito raketami Rusové nebudou vědět kdy byla některá z nich vystřelena a čas doletu do Moskvy je zhruba stejný, 5 minut.

Američané rovněž vyvinuli jaderné rakety W76-2, které nazvali nízko-účinné. V současné době je mají na balistických raketách Trident, které jsou umístěny na ponorkách skupiny Ohio. Tyto ponorky jsou zaměřeny na sledování ruských jednotek v Baltickém moři. Američané rakety vyzkoušeli v r. 2020 a to přímo na Rusech! Sám Ministr obrany Mark Espers jel tehdy do města Omaha, kde z vedení Strategického letectva dal rozkaz vystřelit raketu z ponorky na ruská vojska v Baltickém moři. (Podrobné vysvětlení chybí ).

Rusové plně respektují Odstavec 5, ze směrnic NATO. Podle tohoto odstavce, kdyby zaútočili na baltické státy, tak jsou ve válce s NATO. Ale když přijde na Rusko, NATO (a Amerika) nerespektují nic. V tomto směru jsou zcela nestydatí. NATO bylo mnohokrát přistiženo při lži, lhali Gorbačevovi v r. 1990 a roztahovali se pořád dál. Ten důvod pro současnou válku na Ukrajině je roztahovačnost NATO, které zkoušelo vstřebat Ukrajinu.

Ruské konvenční a jiné zbraně

Když ruská vojska vtáhla na Ukrajinu, Bělorusko znervóznělo. Ptali se, co bude s nimi, kdyby si NATO umínilo je napadnout a ruští vojáci by měli plno práce na Ukrajině. Tehdy jim Rusové řekli, že „jestliže se NATO do konfliktu zamíchá, pak použijeme všecky prostředky, které máme k dispozici, abychom se ubránili.“ A celý svět hned začal volat: oni myslí jaderné zbraně! Rusové chtějí použít jaderné zbraně!

President Putin vůbec nemusel myslet na jaderné zbraně, Rusové mají spoustu jiných zbraní v zásobě, které mohou použít. Mají hypersonické rakety a Amerika je též zkouší vyrobit, ale moc jim to nevychází, už několikátý test selhal. President Putin nejspíš myslel napadnout NATO města a místa, kde sídlí jejich vedení konvenčními zbraněmi.

Co se týče zbraní, Rusové mají Kinžál, neboli dýku. Je to hypersonická raketa, kterou NATO není schopno kvůli její rychlosti sestřelit. Kdyby byla odpálena, tak ji nic na světě nezastaví a dopadne přesně tam, kam byla namířena. Další hypersonická raketa se jmenuje Avantgarda a v současné době je používána na ICBM (Intercontinental Ballistic Missile) raketách. Na jednu ICBM přijdou tři až pět Avantgard, které mohou, ale nemusí být jaderné.

Rusové mají rovněž možnost použit ballistickou raketu na vozidle, s pěti hypersonickými hlavicemi, které mohou zasáhnout pět evropských cílů zaráz a těchto zbraní mají stovky. Rusko je schopno zničit celou Evropu přes noc, aniž by použilo jaderné zbraně.

Přesto, všichni hned volali, že Rusko chce napadnout celý svět jadernými zbraněmi.

Rusko má zcela jasné a mnohokrát opakované zásady, podle kterých může použít jaderné zbraně jen ve dvou případech. (1) Jestliže někdo jiný použije jaderné zbraně proti nim a (2) jestliže by byli tak ohroženi konvenčními zbraněmi, že by šlo o jejich existenci. To, že válčí na Ukrajině jejich existenci neohrožuje, takže tam jaderné zbraně nepoužijí. A i kdyby kdy Rusové použili jaderné zbraně, pak by je vystřelili na Londýn, Paříž, Berlín, Washington.

NATO

Zelenský doslova prosil Západ, aby preventivně napadl Rusko jadernými zbraněmi, aby oni sami je nemohli použít proti Ukrajině. Tím dal do světa falešnou myšlenku, že Rusko má v úmyslu napadnout Ukrajinu jadernými zbraněmi. Týden po tomto prohlášení zorganizovalo NATO manévry s jadernými zbraněmi v Polsku, přímo u ruských hranic. Manévry byly sice včas ohlášeny, ale v takové situaci by bylo bývalo lepší, kdyby byly odvolány, nebo přesunuty. Později oznámili i Rusové jaderné manévry, ke kterým by určitě nedošlo, kdyby NATO neuskutečnilo ty svoje. Zodpovědní vedoucí států mohli také žádat odvolání manévrů – ale jsou zde nějací zodpovědní vedoucí států?

NATO je organizace, která už dnes nemá použitelnost. Byli dostatečně potupeni v Afghanistánu, kde prohráli válku proti místním vzbouřencům. Proč se tam vůbec hrnuli, když na to neměli? A teď budou znovu potupeni na Ukrajině, kde rozhodně nevyhrají. Rusové vyhrají, protože vyhrát musí. Rusové mají o Ukrajinu plně opodstatněný zájem a jaký zájem tam má NATO? Jen války a další války. Je to velice nebezpečná, drahá a úměrně riskantní organizace.

Jak docílit mír?

Scott Ritter říká, že se Kyjev předně musí smířit z tím, že už nikdy nedostane zpátky Krym, Donbas, Záporoží a Cherson. A když budou v bojích pokračovat, tak ztratí ještě Oděsu, Charkov, Mikolajev a Dněpropetrovsk – ztratí jejich celou existenci a nikdy ji nezískají zpátky. V současné době už Rusové nemají zájem vyjednávat, stejně jim ta snaha doposud na nic nebyla. Všecko, co od Ukrajiny chtěli a co jim bylo zamítnuto, byla záruka, že nikdy nevstoupí do NATO a odstranění všeho, co se týče Štěpána Bandery ze země a z ukrajinské politiky, včetně nacistických manifestací, jejich symbolů a hesel.

Oplátkou byli Rusové ochotni nechat Ukrajinskou vládu nedotčenu. Měli v úmyslu pomoct zemi znovu vybudovat a lidem pomáhat přežít těžké časy, které je čekají. To všecko jim chtěli nabídnout po úspěšném jednání o mír. Ovšem v případě, že by Ukrajinci jejich nabídku nepřijali, pak je čeká smrt a to nejen smrt jejich vojska, ale smrt jejich národa. Ukrajina přestane existovat jako moderní národní stát.

Není to pouze Ukrajina, pro kterou je ukončení současného konfliktu stěžejní záležitostí. Celý Západ nutně potřebuje tuto komedii skončit, jinak dočista zbankrotují. Kvůli velkému rozdávání zbraní dnes ani nemají dost na vlastní obranu. A NATO, v důsledku svých vlastních intrik je chyceno do pasti a vyhrát válku s Ruskem absolutně není schopno. Na to, aby porazili třistatisícovou armádu nemají ani vojsko, ani peníze. Kde by dnes takové peníze sehnali? Evropa je (opět vlastní vinou) ve velmi těžké hospodářské situaci. Její ekonomie odumírá a nevypadá to, že by byla naděje, že se v brzké době něco zlepší.

Takže by měli přiznat ztráty a porážku a jednat o mír, což by byla jedinečná cesta, jak celou válku skončit. Je to v jejich zájmu, protože válku prohráli.

Západ se stále dál cuká

To byl tehdejší britský Premiér Boris Johnson, který – podpořen Washingtonem – agitoval Zelenského, aby odstoupil od březnového jednání s Rusy o mír. Britové byli rovněž proti jednání, které francouzský President Macron podporoval. Americký vojenský analytik se vyjádřil, že Johnson se řádně přepočítal, když radil Ukrajincům aby válčili.

Němci válku vůbec nechtěli. Říkali, že kdyby k ní došlo, že to bude hrozné a doufali, když už by k ní došlo, že bude aspoň krátká. Také Itálie, která je naprosto závislá na ruském plynu a ropě se vyjádřila, že nebudou schopni něco takového podporovat.

Johnson byl také jeden z největších obhájců sankcí a nejraději by uvalil sankce na naprosto všecko. Přitom sankce proti Rusku to byly, které uvrhly Evropu do inflační krize.

Dnes Johnson přiznává, že Německo mělo pádné ekonomické důvody, když navrhovali skončení války mírovými dohodami. Ale dodává, že on sám je v tom nemohl podporovat. (Důvod neudává). Podle něho evropští vedoucí doufali, že Rusko na Ukrajině rychle zvítězí.

Co si o situaci myslí odborníci

Scott Bennett, dříve vojenský psychologický důstojník v americké armádě říká, že Johnson si vždycky myslel, že bude další Winston Churchill. Jenže Churchill byl bývalý důstojník a diplomat, zatím co Johnson je klaun, který hledá cirkus. Přepočítal se, když celkem hloupě očekával, že Rusové dovolí, aby NATO a Spojené státy vtáhly na Donbas a vyhubili rusky mluvící populaci, když nesouhlasila s podvrženou vládou v Kyjevě, kterou tam v r. 2014 vecpaly Spojené státy.

Ruská „zvláštní vojenská operace“ na Ukrajině byla nutný obranný tah proti stále se rozrůstající agresivitě NATO, jejímž výsledkem byla válka Západu proti Rusku, v zastoupení Ukrajinou. Bennett prohlásil, že: „Ruská obranná akce byla plně opodstatněna a ve skutečnosti naprosto nutná, za účelem záchrany životů ruských občanů.“

Johnsonovo jednání a jeho rozhodnutí, které bylo učiněno na podkladě falešných obvinění, hrozeb a urážek vůči ruskému Presidentovi Vladimírovi Putinovi vedlo k tomu, že se řádně přepočítal a učinil vážné chyby v politickém rozhodování a ve strategii komunikací. Později musel odstoupit kvůli nespokojenosti britského obyvatelstva s válkou a s plýtváním penězi a zdroji na její podporu a také proto, že ztratil důvěru své strany.

Sabotáž plynovodů Nord Stream 1 a 2, ze které Rusové (právem) obviňovali Anglosasy, byla podle Bennetta provedena za tím účelem, aby donutila Německo uznávat nadále sankce proti Rusku a nezačít s nimi znovu spolupracovat. Sankce zotročily Německo natolik, že přestává být podpůrným sloupem evropské ekonomie. Dnes si německý lid stále víc uvědomuje, že Spojené státy nejsou jejich přítel a společník, ale otrokář, což s největší pravděpodobností povede ke vzpourám v zemi a k sociálním nepokojům, pokud ne k revoluci.

Dan Kovalik, Profesor práva na Universitě v Pittsburghu a autor knihy „Žádná další válka: Jak se Západ proviňuje proti mezinárodním zákonům …“ (No More War: How the West Violates International Law by Using ‚Humanitarian‘ Intervention to Advance Economic and Strategic Interests) řekl přímo, že na Západě nebyla jedna jediná země, která by byla ochotna s Ruskem vyjednávat.

Spojené státy vyjednávat s Ruskem nemíní a dělají nátlak na EU, aby se zachovala stejně,“ prohlásil. „Myslím, že Spojené státy tu válku chtěly. Proto si nevšímaly ruských obav o vlastní bezpečnost, což mohlo být snadno vyřešeno jinak.“

Kovalik je toho názoru, že Západ má jen jeden záměr: zničit Rusko. Mysleli, že když vtáhnou Rusové na Ukrajinu, že to, spolu se sankcemi je ekonomicky a vojensky zničí a nic z toho se nestalo. A přesto chtějí, aby válka dál pokračovala a odmítají vyjednávat.

Podle něho, ten nenávistný způsob, jakým Spojené státy a NATO zamítli ruský návrh na řešení, který jim President Putin v prosinci 2021 poslal, bude stále přetrvávat, pokud v těchto zemích nedojde ke změně vlády. Jinak Spojené státy, které to všecko organizují a nutí ostatní, aby s nimi spolupracovali, s provokacemi nikdy nepřestanou.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
59 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)