29.7.2023
Kategorie: Ekonomika

Šmejdi

Sdílejte článek:

JINDŘICH RAJCHL

Poslanec ODS Skopeček, jenž proslul svým výrokem o tom, že nemůžeme opustit lipskou burzu, protože bychom tím poškodili Německo, přišel s další opravdovou perlou.

Prý politici, kteří tvrdí, že vláda snížením valorizace penzí důchodce okradla, jsou populisté na úrovni šmejdů.

Rád bych tímto na jeho slova reagoval.

Za prvé chci jasně říct, že zcela otevřeně mezi tuto skupinu patřím a hrdě se k tomu hlásím. Ano, okradli jste důchodce – a teď se jen trapně vymlouváte.

A za druhé bych chtěl panu Skopečkovi připomenout, že na rozdíl od snížení valorizace důchodů, vláda jaksi “opomněla” snížit jiné výplaty navázané na výši inflace.

Nesnížila mzdy ministrů, poslanců a jiných ústavních činitelů – protože si přece tito papaláši nebudou sahat do vlastních peněženek.

A nesnížila ani výši splátek za církevní restituce – protože se bojí vlivu církve, jakož i toho, že by je církev zažalovala. A patrně nechtěla ani sáhnout do kšeftu těch, kteří tyto restituce vyjednávali.

Valorizaci snížila pouze důchodcům, protože moc dobře věděla, že se tato nejzranitelnější skupina nemá jak účinně bránit.

Takže pokud je tady někdo šmejd, tak je to naše současná vláda a všichni poslanci, kteří pro tenhle podraz na naše seniory zvedli ruku, včetně pana Skopečka.

P.S.: Pokud by ve vládě bylo PRO, tak bychom jednali přesně obráceně – snížili bychom valorizaci církevních restitucí (já se žalob fakt nebojím) a zejména bychom snížili platy všech ústavních činitelů. Protože pokud je třeba šetřit, tak správný lídr vždy začíná u sebe. Nota bene, pokud za díru ve státním rozpočtu, která si ono šetření vyžádala, nese přímou odpovědnost. Naopak u důchodů bychom na valorizaci nesahali.

Zaplatit svoje dluhy z cizí kapsy totiž umí každý srab.

Takže jste, pane Skopečku, vlastně nejenom šmejdi, ale i neskuteční zbabělci.

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
46 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)