Generální ředitelka americké technologické společnosti Oracle Safra Catz v roce 2024 řekla: „Nenávist vůči Židům je nejstarší a nejdéle přetrvávající nenávistí v dějinách lidstva…. V podstatě je to pořád to samé – židovský národ přinesl před tisíci lety světu morálku a některé lidi to dodnes štve.“

Skutečný důvod, proč jsou Židé nenáviděni
NILS A. HAUG
Židé zavedli morální a etické zásady a zároveň přinesli světu obecně zákaz chování, kterému by se mnozí z nás rádi oddávali. Hluboká nenávist vůči Židům tryská z fanatických stoupenců jiných náboženství, snad i z těch, kteří v žádného Boha nevěří, ale především z fanatiků, jejichž náboženský pohled na svět je nutí dobývat a ničit vyznavače konkurenčních náboženství, a také z těch, kteří v sobě vidí nežádoucí sklony, ale raději je připisují druhým.
Stručně řečeno, před nejméně třemi tisíci lety obdržel prorok Mojžíš na hoře Sinaj konkrétní morálně-etické zásady, podle nichž měl židovský národ žít. Tyto zásady zahrnovaly ctnosti, které byly mnohem později na Západě označeny jako Desatero Božích přikázání a staly se základními hodnotami a nezbytným morálním vodítkem západní civilizace, západních společností a jejich zákonů.
Celkem rabíni napočítali 613 přikázání předaných Mojžíšovi. Hlavním přikázáním je přikázání „Bůh je jeden“ – což znamená, že je jediným Bohem. Není dovoleno pojmenovávat nebo si představovat Boha, jinak by si lidé mohli myslet, že jsou na stejné úrovni, a že vědí to, co prostí lidé vědět nemohou. Toto nařízení je rozšířeno na „miluj Hospodina, svého Boha, z celého svého srdce, celou svou duší a ze všech svých sil.“ Z tohoto prohlášení vyplývá, že židovský národ nesmí tolerovat žádného jiného boha.
Hodnotový systém Západu vychází přímo z Jeruzaléma, starobylého hlavního města židovského národa. Jedním z lákadel některých jiných náboženství je to, že nejenže povolují, ale dokonce posvěcují činy, po kterých mnozí z nás touží, ale které jsou na Západě zakázány: sex s mladými dívkami, znásilňování žen jiného vyznání, zotročování jiných lidí, fyzické násilí vůči lidem s odlišným názorem, nebo dokonce jejich zabíjení.
Židé jsou pro Západ zdrojem hodnot, morálky, lidských práv, židovsko-křesťanského étosu s jeho etickými ctnostmi, osobní svobodou a samotnou demokratickou tradicí – to vše odlišuje Západ od ostatních.
V tomto smyslu je židovský národ jako původní příjemce a věčný strážce morálky, po dřívějším Chamurappiho zákoníku, obdařen trvalou odpovědností vůči ostatním národům. V hebrejštině se tato jedinečná povinnost označuje jako am segulah, což znamená, že Židé „jsou vyvolený národ“ a „mají povinnosti, které jiné národy nemají“.
Díky tomu, co se stalo na hoře Sinaj, kultura Západu silně odrážela náboženské přesvědčení jeho občanů, jejichž morální a humanistické hodnoty byly původně založeny na Desateru Božích přikázání Tóry a jsou známé jako židovsko-křesťanská tradice.
Ve Velké Británii toto přesvědčení v roce 1215 vyústilo ve vydání listiny Magna Charta Libertatum (Velká listina svobod) – právního dokumentu, který výslovně vyjmenoval některé svobody poddaných, a zároveň „položil základy individuálních práv v angloamerické právní tradici“.
Ve Spojených státech amerických se autorita Desatera při definování pravdy, spravedlnosti spojené s milosrdenstvím, a morálky stala základem jejich zakládajících ústavních dokumentů a zdůraznila tak jejich židovsko-křesťanský charakter. Důraz na přirozené právo (natural law) – „Teorie přirozeného práva tvrdí, že Boží morální zásady jsou niterně vetkány do uspořádání přírody a stvoření, proto můžeme Boží záměry s lidstvem rozpoznat pečlivým zkoumáním vesmíru, jeho řádu a jeho obyvatel – se odráží v Desateru a tvoří klíčový prvek americké ústavy.
Americká Deklarace nezávislosti z roku 1776 pevně zakotvila své založení na základních principech – opravňují je k tomu „Zákony přírody a Boha přírody (Stvořitele) – a na hodnotě a důstojnosti jednotlivce:
„Pokládáme za samozřejmé pravdy, že všichni lidé jsou stvořeni sobě rovni, že jsou obdařeni svým Stvořitelem určitými nezcizitelnými právy, že mezi tato práva náleží život, svoboda a sledování osobního štěstí.“
Teistické principy přirozeného práva tedy formativně inspirovaly základní ústavní dokumenty USA. Druhý prezident USA John Adams v roce 1797 prohlásil, že „jedinými prostředky k ochraně naší Ústavy před jejími přirozenými nepřáteli“ jsou „znalosti, ctnost a náboženství“.
Lze očekávat, že Izrael a jeho armáda si cení relevance Mojžíšových etických kodexů. Na počest toho, jak Izraelské obranné síly vedly válku v Pásmu Gazy, je britský plukovník Richard Kemp nazval „nejmorálnější armádou světa“.
John Spencer, vedoucí katedry Urban Warfare Studies (Studia městského boje) na Institutu moderní války (Modern War Institute) při Vojenské akademii Spojených států amerických ve West Pointu, napsal: „Izrael vytvořil nový standard pro městský boj. Proč to nikdo nechce uznat?“
Izrael se snaží vést nejmorálnější válku v historii lidstva. Obyvatelům Pásma Gazy, kteří se snaží Izraelce zabít, posílá humanitární pomoc. Nikdo z jeho nepřátel se takovými omezeními netrápí. (Kdosi se zeptal, zda Britové někdy během 2. světové války poslali humanitární pomoc Německu.)
Jak poznamenal izraelský premiér Benjamin Netanjahu: „Jediní lidé, kteří v Pásmu Gazy hladoví, jsou naši rukojmí.“
IDF jednaly v posledních letech navzdory nepopsatelným bojovým podmínkám chvályhodně. Mluvčí IDF brigádní generál Effie Defrin řekl: „Téměř každý druhý dům je v Pásmu Gazy přeměněn v past.“ IDF jsou právem nazývány „nejmorálnější armádou v historii“. „Dokonalá“ armáda? IDF nejsou dokonalé, ale snaží se na bojišti chovat co nejmorálněji. IDF rozeslaly doslova stovky tisíc letáků, sms zpráv v arabštině a „zaklepání na střechu„, aby varovaly civilní obyvatele Pásma Gazy před útokem na cílové oblasti a budovy. Teroristé z Hamásu naproti tomu střílejí do vlastních lidí, kteří se snaží uprchnout do bezpečí nebo hledají humanitární pomoc.
Rabín Leo Dee poznamenal:
„Stejně jako naši předkové mocní Makabejci, brání izraelský lid s Tórou v jedné ruce a s baterií protiraketové obrany Iron Dome v druhé ruce, jedinou pravou morálku.“
Po tisíciletí měli Židé velké privilegium, ale zároveň i velkou zodpovědnost. Měli božskou povinnost: předávat zákony ze Sinaje z generace na generaci. Komentátor Larry Greenfield napsal: „Malý židovský národ se pro ostatní národy stal světlem.“ Redaktor časopisu The New Atlantis Eric Cohen napsal:
„Být Židem znamená být obráncem nadčasové myšlenky a jedinečného národa, proti němuž se zdánlivě vše spiklo, ale na jehož straně stojí dějiny, víra, odvaha, hrdost, hrdinství a nezdolná vytrvalost: poslání, jaké nemá obdoby.“
Loni Eric Cohen napsal:
„Židé představují vše, co se nepřátelé americké civilizace snaží zničit: morální kodex hebrejské Bible, který antisemité chtějí nahradit sekulárním woke hnutím a radikálním islámem…. Jak se daří Židům, tak se daří Západu. Radikální aktivisté a jejich akademičtí obhájci tuto hlubokou civilizační pravdu chápou – a my ji musíme pochopit také.“
Ochrana naší civilizace může být hlavním důvodem toho, proč si židovský národ a Stát Izrael zaslouží od Západu veškerou možnou podporu. Jsou věčnými strážci morálky a jejich osud je předzvěstí našeho konečného osudu. Možná proto jsou islamisté a jiní náboženští fanatici odhodláni vymýtit Židy – a křesťany – z povrchu zemského. Benjamin Netanjahu prohlásil: „Palestinci nechtějí vytvořit stát, chtějí stát zničit.“
Izrael a Židé bojují za záchranu západní civilizace – za nás. Pokud jim to dovolíme.
Nils A. Haug je spisovatel, publicista a právník. Je členem International Bar Association, National Association of Scholars a Academy of Philosophy and Letters. Je držitelem titulu Ph.D. v oboru apologetická teologie. Dr. Haug je autorem knih ‚Politics, Law, and Disorder in the Garden of Eden – the Quest for Identity‘ (Politika, právo a nepořádek v rajské zahradě – hledání identity) a ‚Enemies of the Innocent – Life, Truth, and Meaning in a Dark Age.‘ (Nepřátelé nevinných – život, pravda a smysl v době temna). Jeho články vycházejí v časopisech a na webech First Things Journal, The American Mind, Quadrant, Minding the Campus, Gatestone Institute, National Association of Scholars, Jewish Journal, James Wilson Institute (Anchoring Truths), Jewish News Syndicate, Tribune Juive, Document Danmark, Zwiedzaj Polske, Schlaglicht Israel a dalších.
Nils A. Haug, překlad původního textu: The Real Reason Jews Are Hated, překlad: Libor Popovský




To je zase CHUCPATEJ blicí blábol samotnýho Jahve-Baal-Belzebuba. Fuj Tajxl Techtle Mechtle!
Nová vlna agrese Izraele proti Palestincům a sousedním státům začala po 7. říjnu 2023 (podnětem byla provokace zorganizovaná izraelskými tajnými službami). Brzy to budou dva roky, co tato válka trvá, a stále více připomíná genocidu arabského obyvatelstva, především Palestinců.
Na stránkách OSN lze najít seznam rezolucí OSN a mezinárodních úmluv, které Izrael od 7. října porušil. Už tehdy byly jmenovány rezoluce Rady bezpečnosti OSN č. 54, 73, 95, 101, 237, 242, 252, 298, 338, 339, 371, 390, 446, 452, 465, 476, 478, 497, 672, 1073, 1322, 1328, 1397, 1515, 1850. Například rezoluce č. 242 z 22. listopadu 1967, přijatá po šestidenní válce, zdůrazňuje „nepřípustnost získávání území válkou“ a požaduje stažení izraelských vojsk z okupovaných území.
cz24.news/v-katasonov-80-valne-shromazdeni-osn-posledni/
„židovský národ přinesl před tisíci lety světu morálku“
Např. Herodes coby historická ikona morálky
Ti lžidi maj snad apríla každý den.
„Díky tomu, co se stalo na hoře Sinaj“…..miluju tyhle satirické články. A co že se to tedy mělo stát na té hoře? Sestoupil bůh a vetkl člověku do ruky seznam psaný ve Wordu?:-D Myslím, že „odvěká“ nenávist k židům byla pouze nástrojem. Způsobem, kterým katolická církev (poté, co doslova ukradla židům jejich náboženství) manipulovala masy. Byl to pouhým okem snadno rozpoznatelný uměle vytvořený „nepřítel“. A primitivní společnost vždy potřebuje takového „nepřítele“, proti němuž by se lůza semkla a odvedl tak pozornost od zkorumpovaného panovníka. Smutné na tom je, že i dnes je antisemitismus zneužíván proti lidem, kteří nemají se židy nejmenší problém, ale pouze nesouhlasí s militaristickou politikou státu Izrael.
Proboha, lžidi mají apríla snad každý den.
Tahle prolhaná sračka se dá jejich slovem nazvat chucpe.
No potěš koště,přinesli sice „morálku“,kterou se však nikdo neřídí a židé především…..
Pohádky ovčí babičky.
A morálka indiánů se vzala kde ? A co takhle celá asie ?
Celá ta jeho premisa je postavená na základě že existuje bůh. Bez „jeho“ existence padá celá konstrukce.
No když se podívám na celý střední východ (nejen Palestinu, kterou vůbec nemusím), tak tu nenávist vůči Židům nepovažuji za předsudek, ale následek a zkušenosti s jejich chováním vůči Gójům, arabům a ostatním nežidům. A hned mě napadá, kdo asi financoval například Hitlera před druhou světovou válkou… Možná, že kdyby pak netrvali na vracení půjček s „židovskými“ úroky, snad by ani holokaust nebyl. Vyprovokovat mezinárodní konflikt a pak se začít stavět jako jeho oběť není u nich nic nového. Konec koncú, i Zelenský se jeden čas (když se mu to hodilo) prohlašoval za aspoň částečného Žida.
Zidi a moralka?😀 ano, ta jejich a pro ne!😀
Ethanol
Přesně, to jsem se zasmál, právě morálka je to co jim chybí!
Kurna, uz se v tom nevyznam, kdo vsechno bojuje za moji svobodu a me dobro. Zidi a ukrousi to ale zarucene nejsou. Ti chteji je to me nejlepsi a sice me penize. Kdo mohl napsat takovouhle slataninu? Zidum vlastni lez a lichva jsou jejich nejdulezitejsi zasady. Tim, ze vlystni banky, chteji me dobro? Tim, ze jsou obrezani a nechteji jist veprove, chteji me dobro.NE! Jsou to nabozensti fanatici. Kdyz vidim jejich burinky, culiky a kaftany, tak se mi dela spatne. Ja to jednoduse nechci. Na vsechny Bohy kaslu, jsem nejradeji svym vlastnim panem. Vsechna nabozenstvi jsou jen nastroje, jak ovladat debily. Kazi vodu a piji vino. Ziji bez prace z jinych. A blbci bez mozku jim naleti Oni by chteli byt panem sveta a proto je vsichni nenavidi.
A proč gojim jsou méněcenní? A nezaslouží si žít? Čtěte Talmud…
😂 absolutní pravda, celý Katar dnes volá : sláva Izraeli !!
Totální blbost! Kdo řídí nadnárodní korporace? Kdo financuje zbrojení a následné války? Dům Sion a Dům Chabad. Kdo tyhle věci nechápe, je konceptuální negramot. Proti židům, kteří zemřeli v plynových komorách, nikdo nic nemá. To byly stejné oběti šachových partií výše zmíněných, jako jsme my, kteří se k lidu Izraele nehlásí.
Haha, to je prdel. Největší gauneři pod sluncem jsou nositeli morálky, tvl. já se poseru😈
Budu rád za doporučení nějaké literatury na téma Dům Sion a Dům Chabad
Obřezanci jsou pakáž, která si myslí, že jsou něco extra a přitom mají pracky v kdejakém konfliktu ve světě. Ale běda, když někdo jen slovíčkem zpochybní holocaust. Dokonce prolobovali na to zákon o popírání holocaustu.
Ano-židáci přivedli na svět morálku-ale tu svoji,jako je lichva,zrada,teror a vraždění
Když vidím, co ti židáci provádějí s palestinskými dětmi a s útoky na celý arabský svět, čekám, kdy se Arabové v celé Asii zdravě naserou a celý zasraný Izrael srovnají se zemí. Pak si bouchnu šáňo a budu slavit.
Takový hezký náznak byl při raketových výměnách s Íránem, kdy jsem poprvé fandil Íráncům.
otcem nenávisti je strach a matkou závist…o tom nejvíce ví bolševická lůza…
Proboha, židi žádnou morálku nemají! Autor by si měl přečíst alespoň nějaké výňatky z Talmudu nebo Zoharu!
Ten, kdo se chce chvástat morálkou, musí nejen sám žít morálně, ale nesmí podporovat nemorálnost ani u druhých. Takový morální jedinec se nemůže zabývat lichvou, nemůže se zabývat obchodem se zbraněmi, podporovat finančně války, nemůže ani podporovat nejrůznější lidské neřesti, byť se na nich nejlépe vydělává. Obávám se, že všichni máme mnohé zkušenosti, které jsou zcela opačné, než co píše autor tohoto článku. Ale ta jistota, že celý svět a všichni lidé jsou nějak vadní, protože dostatečně nemilují židy, ta je pro ně typická. Oni jsou přece zcela bezchybní, protože si je vyvolil bůh…
Zide jsou namysleni.
‚Hodnotový systém Západu vychází přímo z Jeruzaléma, starobylého hlavního města židovského národa‘
– Platon, Aristoteles … Rekove … ti nevedeli, co je dobro a zlo? Co je pratelstvi, co je spor? Ti nevedeli, co je to slepa vira??? Vedeli.
Meli pri lasce ci smutku ty same myslenky, prozitky.
Nezvali se vyvolenymi, protoze by si museli pripadat jako posahani!!!
Vedeli, co je zrada, ucta k predkum, co je loupez a krivda. Homer.
Humanita je proces od ‚oko za oko‘ (ci Kain a Abel) k nastav druhou tvar… (Sokrates, Jezis, Gandhi… ovsem vsichni vime, jak dopadli).
Namyslenost, sebestrednost a nemoralnost zidu (viz. podvod s hodinkami otce p. Jana Krause) vzdy lidi odrazoval a bude to tak na vzdy.
Jen malou (velkou) obranu mam. Ti z nich, kterym jde o spravedlnost a dobre (spravne) rozlisovani dobra a zla umi byt trefnejsi (spravedlivejsi) nez kdokoliv jiny (protoze pracuji se stinem). Jednoho takoveho znam – zlato, ale jmeno neuvedu, at ma klid (zid. puvod asi 55%).
Ovsem zas pripad otce Jana Krause kde je zid. puvod temer 100% spis vyjadruje schopnost bilancovat bez moralky a povinnosti nasledovat hodnotu jako je dobro a nenasledovat zlo jako kompas v byti (podfouknou kohokoliv, hlavne kdyz jim to zajisti preziti – opet, je jim jedno, zda je to clovek dobry, nebo zly… sleduji svuj zajem … (zlato .. casto).
Proste Gringottovi.
Tecka.
Urcite jsou to ti nejtalentovanejsi lide pod sluncem, ale stin mnohych z nich bude vzdy desit nezidy… co uz, tak to je, … kdyby alespon na vterinu priznali, ze tak mohou na lidi pusobit, protoze oni maji vzdy 2 strany mince s kterymi hraji a obe plati (viz. pani Bohdalova (take zid. puvodu (daleko mensiho)… v show J. K. zminuje, ze byval raubir a J. Kraus (i kdyz jde jen o roli v show) to popira a urazi se (pravda je, ze takovy byl – druha strana mince je, ze lide, s kterymi u stani/predvolani jednal byli lidskym odpadem (soudruzi…) – take ale mohl prave toho vyuzit, aby se vyvlekl z ledasceho.*
*K tomu vyvlekani se z ledasceho mimo dobro a zlo pro prachy: pribeh J. Krause jak prodavali (s zenou) vyrobky (asi ve trech na netu dostupnych rozhovorech)
Prodej je podfuk na lidi vzdy (vyuzivate jejich slabosti) – ptoto jsem podnikani zanechala – kvuli tomu moralnimu sporu – pocitu v dusi … to je rozdil mezi ateistou dobrodejcem/Krestanem a zidem/podfukarenim (krivactvim).
J. Krause si v mnoha ohledech vazim, ale jako znamy by me nezajimal.
Ceho si vazim hluboce je to, co muze prinest jen zid (J. Kraus) – jeho nekompromisnost se ‚smrady‘ a ‚jedy‘ lidi vseho druhu je tak zariva, ze v tech nejtemnejsich chvilich dokaze rozbit/zrusit jakoukoliv svini, hruzu a nepohodu, co mi jen kdy do zivota prisla.
Jeho show je i neni vtipna a jistou high s. energii.
Dokud se dohadujeme na netu, pohoda.
Hlavne zadne nasili. Zadne oko za oko.
„Z tohoto prohlášení vyplývá, že židovský národ nesmí tolerovat žádného jiného boha.“
Jinými slovy, stačí si přečíst Starý Zákon a běžný jedinec si příčiny té nenávisti dovodí sám. Západní civilizace jako celek se vlastně nechová jinak, taky vyvážíme vlastní morální hodnoty za cenu jejich totálního popření vedením agresivního konfliktu, na nějž doplácejí především běžní lidé.
Že v končinách, kde židé řádili jak černá ruka před dvěma+ tisíciletími existuje jakýsi nejasně definovatelný strach by nemělo překvapovat. Dějiny nezačínají okamžikem, který se nám hodí, jsou jednou dlouhou sérií křivd a potoků krve kvůli nim prolitých. A existuje kulturní paměť, takže pokud se sousedé Izrale bránili jeho vzniku, je to zcela logické a očekávatelné.
Postup Izraele nemá s morálkou nic společného, postup sousedů taky ne a obhajoba jedé i druhé strany je porušením českých zákonů – já bych byl pro plnou svobodu slova, ať ze sebe každý udělá pitomce podle vlastního uvážení, ale stát řekl ne a měl by se toho držet bez rozdílu.
‚Izrael a Židé bojují za záchranu západní civilizace – za nás. Pokud jim to dovolíme.‘
Jak? Myslite Kain a Abel? Oko za oko? Vrazdou a valkou muzu, ktere desatero zakazuje?
Tim, ze se tam vy semite mlatite v pousti od stvoreni sveta a zatahujete do svych sporu kultury kolem vas?
Dokud jste nezacali valku, zilo se mi dobre :D Az na Rusa, kterej vas o trosku v tom imperialistickem vybuchu nacionalismu predbehl.
Nejde o to vybrat si stranu, ale zit v miru. A na to musi byt dva.
#At zijou zeny a jejich laska k miru.
Židé jako první vnesli do světa myšlenku, že je možné být národem vyvolených a to je to, co mně na židech vadí. Tato myšlenka se pak stala základem pro mnohé genocidní války.
Izrael a Židé bojují za záchranu západní civilizace – za nás. Pokud jim to dovolíme.
,——–
To samé říkali kolaboranti s nacisty i o Hitlerovi